Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 55


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s][s] La Multi Ani ALEXAAA!!!!![s][s][pup] Sa iti dea Doamne Doamne tot binele din lume, dragoste si copii sanatosi! Fetelor, va scriu de la tara, am o coneziune Vodafone, cam slaba..dar asa de urgente merge[8D]. Nu apuc sa citesc tot, sunt pe la pag.4-5, dar sper ca mai pe seara sa pot sa-mi trag si eu putin sufletul, alaturi de voi[flo]. Fug jos la pitix ca ma cheamaaaa[flo][pup] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cam slaba activitatea pe aici... cretulina a iesit cu tac-su la plimbare [emoticon care se sterge pe frunte usurat] [:D] am dat cu aspiratorul si am sters praful. raluci - sanatate multa lui Bubu monis - facem o trupa de pitix? [:D] ava- felicitari pt. masinuta [pk] asa da cadou [:D] cand oi primi si eu asa ceva? [:I] cat despre oala, nu te pot ajuta, eu nici n-am babycook... despre dintisor la cretulina, nu stiu ce sa zic, n-am sesizat nimic nou prin gura ei, ma gandesc ca mofturile is mai degraba de la spital... lavi - sper ca intr-o zi sa-ti fie rasplatit efortul [flo] licu - super daca va ajuta socrul cu bani! [pk] angi - eu fac exercitiile cu cretulina de fatza, ca daca stau dupa fundul ei... nu mai fac nimic. in general ii place sa se uite la mine sau la ecran cum se zbantuie aia pe acolo... [:D] insa uneori isi cam pierde rabdarea si imi taie macaroana... [:-@] smara - a mea nu doarme in carut nici s-o tai... [:-@] si nici n-am cum sa car 4 etaje pe scari carutul sus-jos mereu, noroc ca il putem lasa in portbagaj si masina sta mai mereu in fatza blocului, ca barbatul merge pe jos la munca. cuscrelu - ce mai faci? [:)]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci, uite asta mi-a scis mie Diana[flo], cand am avut probleme cu Zburly: "Floricik, incearca Nurofen sirop o doza normala la culcare. Daca peste noapte iti face iarasi febra dupa 3-4 ore, ii dai o doza de Panadol sirop sau Eferalgan sirop sau supozitor cu Paracetamol/Eferalgan. Daca nu face febra nu-i dai decat dupa 6-8 ore de la doza de seara urmatoarea doza normala de nurofen. Daca are febra mare si e randul pentru doza de Nurofen (adica au trecut minim 6 ore de la ultima doza de Nurofen) poti incerca supozitor de Nurofen, la noi exista forma de copii de 125 de mg pe care o tai in lung cu cutitul incalzit in flacara la aragaz, pui o jumatate de supozitor si in 15-20 de minute scade febra. Sup astea au efect rapid si-i tare faine, mie una tare imi plac la Timi mergeau brici." Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009 [url="http://www.webshots.com/user/floricik0805"]noi 3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
va rog, are cineva salvat sfaturile dianei pt febra, nu a facut pana acum dar io stiu [bang], mai devreme era 37,2 sper sa nu creasca multumesc[flo] by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
nu am salvat exact ce a zis Di, dar din 4 in 4 ore nurofen/panadol, Diana spunea ca supozitoarele de nurofen fac minuni. eu mai stiu ca la febra mare merge jumate de supozitor de novocalmin, taiat pe lung cu un cutit incalzit in flacara.[pup] Bubu si sa dea DD sa nu faca febra [mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pt Bubu, sa nu faca temperatura. Ramonika offf ca tare mai e greu cu copil marait...avem si noi muuulte zile din astea de imi vine sa-mi iau campii[bang] Si eu ma tot intreb : ce o fi frate asa greu sa adormi daca iti e somn??[alcool] Zburly doarme in carut(nu mereu) dar dupa o repriza de maraieli , timp in care se incordeaza si trage de bara carutului de se uita lumea la noi pe strada ca la urs... [alcool] Gabitza, Ava am inteles eu bine: gemenii nu papa bibe toata noaptea?? Nu de alta dar mor de invidie[}:)] ca fii-mea se trezeste si papa ca un nou nascut , din 3 in 3 ore.[alcool] Ava, sa stapanesti sanatoasa masinuta.[pup] Licurix, pt socrul tau: la mai mare[majoreta][:D] Apropo de somnul la fulgusorii nostri: de ex Ema doarme acum, se va trezi peste juma de ora[alcool] Va dati seama ca va adormi apoi pe la 12 noaptea?![alcool] Pana acum cateva zile avea o sngura repriza de nani, dupa masa de legume si dormea 2 ore. Acum are 3 reprize de nani a cate 1/2- 1 ora. Nu mai inteleg...[alcool] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009 [url="http://www.webshots.com/user/floricik0805"]noi 3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu sunt suaparata: acum m-am intors de la doctor. Am facut zona zoster. [q][q][q]. Mi-a spus ca nu este problema cu alaptatul. Inca n-am avut timp sa caut pe net. Diana, poate ma ajuti tu cu un sfat. [flo][flo][flo]. Merg sa culc printesa si revin... Edit: de cateva zile mi-au aparut ceva bbubite pe spate. Am crezut ca am facut alergie sau ceva dermatita de contact. Cum nu mi-au trecut, si ca sa scap de gura sotului, am mers la doctor. Acesta mi-a pus diagnosticul de zona zoster. Ca si tratament, mi-a dat doar unguent aciclovir. Acuma, eu sunt stresata sa nu o fi contaminat si pe Laura. Am inteles ca zona zoster este defapt reactivarea virusului varicelei. Oare Laura poate face varicela? [q][q][q] Adriana [mamica] de [bb] Laura (08.12.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...