Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 55


Recommended Posts

broscutza - imi pare rau ca si tu experimentezi asa dificultati la somnul Iuliei, stiu cat de stresant e. azi dimineata (adica mai inainte), iar m-a capiat pt. somnul de dimineata. a adormit singura. stiu ca adormea singura si inainte, insa mai usor, scancea f. putin si adormea. acum insa cand ies pe usa, urla de se aude in tot blocul. [alcool] daca as putea sa trec mai usor peste urletele astea, bine ar fi... [:-@] asa ca azi am lasat-o sa urle, insa stateam aproape de usa, sa vad ce face. problema e ca se foieste mult si desi am baricadat patul sa nu cada, tot ar putea cadea, de asta nu pot, de ex. sa o las sa urle si eu sa merg la bucatarie sa-mi vad de treaba, ca o pot gasi pe jos... [bang] asa ca stai la usa si pandeste-o sa nu cada, suportand in acelasi timp urletele timp de vreo 3-4-5 minute (care mi se par o vesnicie)... pana adoarme, asta daca e destul de obosita, daca nu, tot nu adoarme... [alcool] e grele frate... si barbatu-meu are o bafta, cand il pun sa stea cu ea si eu am treaba in oras, copilul super cuminte, nu se matzaie deloc. cand il trimit s-o plimbe, chiar de e obosita, nu maraie deloc cand e cu tac-su, cand e la plimbare cu mine, din 2 plimbari, una tre sa se lase cu matzaiala... [bang] cred ca ma simte si pe mine ca-s nervoasa si ne enervam reciproc. insa ce putem face? o mai chem pe maica-mea uneori, insa ea nici atat nu poate s-o adoarme...[alcool] cred ca mi-ar trebui o pauza, insa mai mult de cateva ore pe zi nu-mi permit, din cauza de [alap]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dankutza - felicitari pt. dintisorul lui Pinky. [pup] licu da cum va culturalizati bre? [pis] Ava - intr-un fel e mai usor cu gemeni, ca se au unul pe altul si nu vor mereu compania parintilor, cum face fiica-mea, de ex. pe de alta parte e mai greu cu doi. oricum cel mai tare o invidiez pe gabitza ca are baiat si fata, ambii dintr-un foc. [:D] coque asteptam detalii [pis] v-am trimis un mail (un filmulet) pe contul comun. [flo]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze, nici nu am vazut intrebarea Floricikii, sunt ametita rau... daca se mai intampla asta sa stiti ca nu e intentionata treaba, pur si simplu sunt imprastiata... asa-i, biberon nu mai papa noaptea de ceva timp, si-au scos biberonul de la ora 23 singuri, ajunsesem ca plecam de la ei din camera cu biberoanele pline atat noaptea, cat si dimineata la 6... si am tot incercat asa pana cand am zis "ia sa incerc fara biberonul de noapte"... si de atunci il golesc pe cel de dimineata (chiar am suplimentat de la 6 masuri la 7) iar la celelalte mese mananca mai mult... am vazut ca sunt copii care mananca mai des, dar ai mei ce sa fac daca nu mananca? ei nu primesc intre mese decat apa sau ceai... cand a fost cald se mai trezeau de sete, dar acum nu se mai trezesc... ma gandesc ca daca le-ar fi foame s-ar trezi, nu?
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, a trecut cu bine noaptea, temperatura a ajuns la 37.8, i-am dat nitel nurofen, in schimb mucii ne-au terminat, i-am tras si la o ora si pana s-a facut dimineata , am ochii injectati. DARRRRR bubu ce credeti......dupa ce stranuta, pana ajung eu sa sterg mucisorii a invatat sa dea cu limba[xx(] este mortal[:p] asadar si eu ma bag la comanda, e ok sa ne gandim toate pana luni? Di sa stapanesti/folosesti sanatoasa lptopul, pupam teo mica si pupacioasa[dual] ava- sa va plimbati sanatosi cu masinutza, si noi tocmai ce am luat una family ca nu se mai putea poppy- bine ati revenit STOP te asteptam can ai poze STOP felicitari Pinky pt dontoc[iepu] andre, shtephy, many, lili[i] by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pfoai[afro] nu vreti sa stiti cum mi-am petrecut eu ultima jumate de ora! Stiti cremele alea de galbenele la borcan mare Melkeff, sau cum puii mei se scrie?? Am schimbat mandra , ii dau ocupatie una bucata crema in maini sa apuc si eu sa ii pun pampersu in 2 timpi si 3 miscari, dupa o pun jos, ea cu crema in continuare in maini. Nu e prima data, se joaca des cu ea, eu imi vad de ale mele.. Cand ma uit la ea, sa imi stea inima in loc!![starwars][starwars][starwars]Amalia framanta de zor crema, cu mainile varate in borcan pana la coate, body manjit, pantaloni idem..mai avea putin si isi baga in gura si in par...[starwars][starwars]][starwars][starwars] Nu stiu cum a reusit sa desfileteze capacul, dar a reusit..Aviz amatoarelor!![afro] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, eu inainte sa raman gravida ma imaginam mama de fete... si tot construiam scenarii (noi suntem 3 surori si un frate) ce educatie sa le dau, ani la rand m-am gandit chiar ce nume sa pun... eeeei bine cand mi-a zis la eco de 12 sapt si 4 zile ca sunt baieti amandoi a fost un soc... mi-am tot spus ca poate a gresit si am macar o fetita acolo... da' de unde, la toate celelalte ecografii ma intrebau "stiti ce sex au?" eu: "nuuuuuu" tot sperand ca-mi zic altceva... "doi baieti aveti"... acum ce sa va spun? ca nu-mi iamginez cum ar fi sa fiu mama de fete? ca sunt doi baietei tare mamosi si lipiciosi? ca ma topesc cand se lipesc de mine sau isi baga nasucul la pieptul meu? si s-o spun pe aia dreapta, cred ca sunt mai potrivita ca temperament a fi mama de baieti, ma simt mai relaxata a fi mama de baieti... mi se scurg ochii cand ma uit la buclele, coditele si rochitele voastre, recunosc, dar nu ma mai imaginez mama de fetite acum... sa va spun o intamplare care m-a facut sa ma simt mandra... eram la maternitate in ultima zi, asistenta sefa imi facea foile de externare, pansat operatia, etc... e o femeie gen ofiter de gestapo (raluci cred c-o stie), inalta, bruneta si teapana precum o stanca... zi de zi veneam la toaleta, o piticanie care se chinuia din greu sa urce pe masa aia detestabila... plus ca dadusem jos 19 kile in 6 zile, deci nu aratam a fi proaspata mamica de gemeni si destul de dolofanei... e, si cand imi facea externarea vede in foile alea ce nascusem... se uita surprinsa la mine, ma masoara din cap pana in picioare si zice : "doamna , dumneavoastra aveti doi baieti gemeni?" o fi zis sa nu faca vreo confuzie, sa incurce foile... "da" am zis umflandu-ma in pene pana in tavan (dintr-o data si crescusem in ochii ei)
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lauriciule, asa fac si eu cu un tub de crema! ce credeti ca faceau acum cateva zile cand numai Emi se ridica pe o masuta pe care tin eu diverse cosmetice pt ei? luase betisoarele de urechi si morfolea la ele, ii daduse si lu frate'su care era pe burta pe covor sa morfoleasca la ele, darnic baiatul! fug sa le fac fructele!
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika Ieri am fost cu nervii la pamant. Eu nu pot sa imi inchipui ca un copil de varsta asta doarme doar o jumatate de ora in cursul zilei, cand este treaz de la ora 8 dimineata si este ora 9 seara si : se freaca continuu la ochisori, nu vrea nimic, daca o las pe jos sa se joace ( ii intind jucarii iar in fata are un televizor enorm la care sa beleasca ochii ) ma cauta si sta pur si simplu agatata de picioarele mele, iar daca o iau in brate sa o adorm se uita la mine cu niste ochi asa de mari [wow], de mancat nu mananca bine din cauza ca ii este somn si nu are rabdare si tot asa.... Asa ca (pentru cine va dori vreodata) eu aseara am cumparat de disperare produsul celor de la Erba Vita : Calma-B care este pentru favorizarea somnului in timpul noptii. I-am servit aseara inainte de culcare o doza. S-a culcat la 22.00 s-a trezit la 03.00 si la 07.45 a fost trezirea definitiva. A mancat pe la 09.30 iar acum doarme. Vreau sa vad daca isi face efectul produsul asta cand chiar nu se mai poate cu ea. Nu sunt foarte impacata cu mine ca i-am luat asa ceva, dar cand face scheme din astea scoate tot ce e mai rau din mine... Produsul este 100% natural ( pediatra mea imi spusese sa-i mai dau romergan [alcool] cand este foarte agitata ) si nu are efecte adverse. Ma duc sa-i dau drumul lui Tracy. Mami de [copil]Iulia Emanuela 26.11.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
pfuuui au adormit amandoi , unul in leagan si unul in patut la desene!
asta le intrece pe toate[olala], ce te mai invidiez!!!!!!!!!! eu stau de juma de ora cocosata cu mandra in brate..poate..poate adoarme..[:-@] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...