Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 55


Recommended Posts

Smara, tot pt oracol...o poza cu voi? [pis] si nu ne-ai spus cum te mai simti [flo] Ramonika, suntem in aceeasi situatie cu tine, doar ca alex mai adoarme in carut, dar cand il apuca nervii o iau repede spre casa. de tztz sensibile...nici nu mai zic [q] pt moment suport asa, si urletele si bubele (alea multe care s-au adunat) Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramonika, noi cand iesim afara, la plimbare mai lunga, am tot timpul un borcanas cu fructe la mine (de obicei incerc sa ies dupa masa de pranz) Daca il apuca foamea si nu am unde sa il alaptez il calmeaza borcanasul. Si David este sensibil la somn. Atat de sensibil incat ptr. seara, dupa ce adoarme el, sotului i-am cumparat casti ptr tv. Aude tot si se trezeste imediat.[bang] ------------------------ Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana - cand ii e somn, nu ti-ar manca, nici daca o picur cu ceara... [alcool] uite, e ora 11, eu ma lupt de aproape doua ore sa o adorm si nu pot... [bang] s-a trezit pe la 8,30, a stat cuminte jumate de ora, iar de la 9 pana acum se freaca la ochi si se matzaie... ma termina, nu mai pot [q] am pus-o la tztz de vreo 5 ori, nu adoarme... suge putin, apoi se intoarce pe burta, se ridica de maini si incepe sa scanceasca. o intorc la loc, o pun la tztz iar, iar se suceste, jucarii nu vrea, daca o pun in alta parte decat in pat iar nu-i convine, daca ii dau parul din ochi nu-i convine si scanceste, daca o sterg putin la gura iar protesteaza... nimic nu-i convine... [q] bineinteles ca s-a dus si bruma de program pe care-l facusem cu masa, avand in vedere ca pe la 9,30 - 10 trebuia sa manance prima masa, daca a supt atata nu-i mai trebuie mancare, iar cand ii e somn oricum nu mananca. cel mai bine mananca dupa ce se trezeste din somn. daca adoarme pla 11, se trezeste pe la 12,30, asa ca prima masa va fi atunci. si asa mananca putin, mai mananca si rar, din cauza programului haotic... [q] ma dispera... mai ales de cand am venit de la spital e asa... daca ies din camera, urla ca din gura de sarpe... [q] offffffffffffffffffffffffffffffffff [q] in ritmul asta, cred ca nu mai fac alt copil.... [alcool]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca o incercare ratata cu [alap] cred ca e a 7-a deja... [q] nu mai am rabdare, o iau la bucatarie cu mine. cred ca am sa-mi cumpar casti sa n-o mai aud cum matzaie, ca nesimtire as cumpara o tona, insa n-am auzit sa fie de vanzare... [q] [q] [q]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Alexa...fericire maxima alaturi de bebe si familie Multu mult [asia][asia] de aprecierile la adresa mucosilor Revin mai pe la amiaza, ca acum trebuie sa plec spre o defrisare.. Sambata avem o nunta, care nu ein Buc,e la 50 km de Craiova si inca nu m-am hotarat daca merg si eu.Asta ar insemna sa imbarc mucosii cel putin cu patuturile si caruciorul ,sa ii las la Craiova la mama ori la soacra, sa merg la nunta si inapoi la craiova sa recuperez mucosii. Varianta sa vina cineva in Buc nu se poate,pt ca pana sambata sta si mama la mine,pleaca odata cu noi ca ii vin niste musafiri acasa...iar soacra nu a stat demult cu ei si nu se baga sa stea singura cu ei 2 zile. Cred ca varianta castigatoare e sa se duca decat sotul la nunta(sau la cununie/biserica sa dea plicul) si eu sa raman cu ei in Buc,am mai stat singura cu ei zile la rand asa ca nu-mi fac probleme...chiar imi convine varianta asta ca nu le dau programul peste cap.Pana sambata poate iau o hotarare,asa ca trebuie sa fiu ok,just in case... de programul de somn..nici nu are rost sa amintesc...o mataiala continua prin somn la Eva, dar fara sa se trezeasca ea [pk] , doar eu [bang],iar Dragos treziri pt apa, paie si bataie..nu stiu ce are bietul copil de nu se odihneste...i-am marit si masa de noapte in loc sa o scot pt ca nu se satura si nu mai adormea la loc ; cred ca trec la Nan3,poate e mai consistent...poate LP e problema...ca dintii m-am tot saturat sa ii astept [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...