Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 55


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mda......... Buna dimi.... cica! am reusit in sfarsittttttttt sa adorm un marait. Ramonika-la fel patim si noi de un timp de vreme afara. o maraiala continua in carut ce tine pana il scot de acolo. cand suntem cu tati la plimbare mai merge, unul impinge carutul, unul cara copilul( ce nu e asa usurel ca are peste 10 kg), dar cand suntem singuri am concert pana acasa. eu alerg el maraie... grele. Acum il mai pacalesc cu o bucata de covrig( dar trebuie sa stau cu ochii pe el sa nu se inece de nu mai vad nici pe unde merg), sau cu o bucata de rondea de orez expandat([flo] monis. Despre tzatzi in public nu a mancat niciodata din acelasi motiv- gura casca-. eram plini de lapte amandoi[bang] dimineata a avut trezirea pt tzatza la ora 6 si dupa foiala continuanpana la 7, eu as mai fi dormit macar inca 1/2 ora dar nu a fost chip, si de atunci abia acum am reusit sa il adorm, dar l-am lasat pana la maxim. i-am mai dat o tzatza mica(ralu [flo]) , iar la 10.30 fructe si era terminat colegu'. a adormit instant, bineinteles cu mine de gat ca nu poate fara mama'sa. Curaj....ca trece [pup] trimit ca deja m-am labartat ps scuzati daca am greseli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Alexa! [s] Gabitza, eu am trecut pe Nativa 3 Nestle, NAN3 nu exista, asta e laptele care continua NAN2. Il mananca bine vad, le mai dau pana la un an si dupa aia ii trec pe lapte de vaca.
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Declar baiat racit, mucios si stranucios, s-a chinuit mititelul azinoapte [q] ca nu putea sa respire/suga, sa speram ca trece repede by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Sanatate Bubu! la noi mucii tin 2 saptamani cu sau fara tratament[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am fost raciti rau, a venit sotul cu o viroza la pachet si am luat-o toti, partea mai nasoala e ca am ramas toti cu o tuse idioata, daca si pe copiii ii doare cum ma doare pe mine cand tusesc, atunci suporta bine saracutii, simt cum se rupe ceva in piept cand tusesc... le dau acum stodal sirop si cam de 2 ori pe zi cate 2 pufuri de tantum verde (varianta care e si pt copii)... soacra-mea ma tot piseaza ca sa merg cu ei la medic sa nu cumva sa ramana cu ceva sechele la plamani... temperatura nu au, mai astept cateva zile si oricum trebuia sa ajung pentru un control...
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabitza, ce stil de deplasare la Eva! Nu am mai vazut asa ceva, m-am amuzat copios. Si ce mobilitate are, una-doua ajungea in spagat. Sunt tare dragalasi mucosii tai! ralu_seby, am eu steluta care canta si proiecteaza o imagine (nemiscatoare) pe perete. Nu ajuta la nimic. Ti-o imprumut, daca doresti, sa o testezi. Ramonika, eu te inteleg ca esti necajita ca nu doarme bine Ruxi. Si eu sunt stresata ca Ana doarme putin. Ba mai mult, si ea are dificultati cu mancatul in oras, pur si simplu se uita dupa orice musca in zbor si uita ca ii e foame. Despre somn, intr-o dimineata am trezit-o ca idioata pt ca am tinut mortis sa ii fac o poza dormind. Click aparatul si pac! ochii larg deschisi... Solutii nu prea am, din pacate, ca sa iti sugerez una sau alta. Doar zic ca te inteleg si stiu cum e. [pup] Alexa, la multi ani si multe bucurii! Sa nasti un bebe sanatos, voios si frumos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Lumi_C, nu ne dai si noua reteta? [:D] Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
ciorba perisoare vita eu gatesc la oala ca nu am babycook dau carnea de vita intr-un clocot dupa care o spal si o pun din nou la fiert( am vz ca mai face cineva asa). cand incepe sa fiarba pun legumele taiate cubulete: ceapa , morcov, patrunjel(radacina), rosie, cateva boabe de mazare, ardei gras. cand a fiert carnea o scot si o toc , cu cutitul( ca dormea copilul)/ dau prin masina, robot, etc. peste carnea tocata am pus galbenus de ou si orez umflat. am amestecat si am facut perisoarele. le pun in ciorba din nou, acresc cu bors(is moldoveanca) si mai las la fiert. eu am pus si un cartof taiat cuburi mai mari+ verdeata (patrunjel). Gata. a iesit yamy... sper ca nu am plictisit[:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika, tare greu o mai duci cu Ruxi..Si a mea e matzaita la adormit, am obisnuit-o sa o adormim in brate si uneori si la noi dureaza jumate de ora-o ora sa o adormim, dar macar nu e obisnuita la tatzi. Oricum eu tatzi nu ii mai dau acum ziua pana dupa-amiaza tarziu. Si am scapat cu alintu de aiurea la tatzi, asta ziua..nu noaptea, ca noaptea e fara numar[alcool][bang] Fara tatzi nu adoarme deloc deloc???Nu poti sa ii dai o gurita de apa alternat cu tatzi in intervalul in care te chinui sa o adormi. Si a mea e maraita cand e obosita, o mai iau in brate, daca vad ca nu are chef sa doarma, desi e obosita, o las in pace, ii dau jucarii, o las sa umble prin casa, se mai maraie, o mai ocolesc, o mai las sa se smiorcaie, pana mai trece ceva timp, o iau iar si o incerc sa vad daca adoarme. [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...