Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 55


Recommended Posts

Neata la amiaza! Nu am mai reusit sa scriu, abia am citit la repezeala asa din butoi. Am niste probleme cu mamacare s-au acutizat, dar cine a zis ca viata e perfecta? Smara - bine ca si-a revenit timi, am salvat pireul de piersici Bine ca ati pomenit de dovlecel la congelator sapun si eu pt. la iarna La multi ani Alexa, sa ai parte de tot ce iti doresti si mai ales un bebe sanatos si cuminte pu[ici tuturor si ma gandesc la voi si cand nu reusesc sa va scriu[pup] Natalia,[mamica] fericita de [bb] [url="http://picasaweb.google.com/prietenelabinesilagreu/Natalia, mami de Amalia Maria#"]Amalia Maria[/url]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt tot la recuperari din urma, as avea multe de spus dar nu am timp sa scriu. [q] Tare interesante discutii ati avut. [flo] Nici nu stiu daca reusesc sa recuperez totul, ca s-a ca adunat ceva si de cand am fost bolnavi si de cand am fost plecati. [bang] Sa incep in ordine inversa, ca altfel nu am sanse: [s] LA MULTI ANI, ALEXA!! [s] Multa sanatate, bucurie, si un bebe cuminte si sanatos iti doresc![pup] raluci, multa sanatate lui Bubu-dulcicul. [olala] Pupa-l din partea mea sa-i treaca mucisorii, ca tare drag mi-i de el. [pup] Ramonika, de cand cu virusache asta, si la noi e crima si pedeapsa cand vine ora de somn. [bang] Cum am stat in casa mai mult de o saptamana, simteam ca o iau pe campii cand trebuia sa-l adorm. Asa ca, am adus sus in casa carutul care statea in portbagajul masinii si i-am spalat bine rotile. Am pus copchilu in carut, si pentru ca am un hol mai lung, am inceput hatza-hatza cu el pana adormea. Ca sa fie el mai lejer, dupa ce il vad ca a adormit, il iau usor si il pun in patut. Chiar mai inainte am facut chestia asta, ca era marait de nu mai stiam ce sa-i fac, dar nu adormea nicicum. dankutza , mersi de sfaturile despe congelare. Deci mama ta pune dovlecelul (verde) cu tot cu samburi la congelat? Ca vad ca lavi [flo] spune sa-i curat samburii. Asta inseamna sa scot tot miezul ala si sa ramana doar exteriorul? [alcool] Da, sotul e bulgar, si nu l-as da nici pe 1000 de romani. [:D] Ce-mi mai amintesc din urma e ca am vazut poze SUPERBEEEE cu picturi murale facute de Licurici [pk][olala], ca soricelul Dominic s-a facut un voinic, numit si Greuceanu [8D], ca Pinky frumoasa si delicata face progrese de-o lasa pe mami ca la dentist [:D], [pk] ca Andre a fost singurica cu principessa si au dus trai pe vatrai [8D], ca Ana sta in fundulet binisor si de bucura ca a scapat de ham, [pk] si am vazut-o si pe Eva cu stilul ei unic de locomotie. [olala] [pk] Am retinut discutiile despre vaccinari si despre laptele de vaca. [flo] Multumesc mult pentru toate informatiile. Noi suntem bine, am reintrat in ritmul alert de viata si lucru, am inceput sa si predau niste ore de limba romana, plus traduceri, si alte 1435 de lucruri ce asteapta sa fie facute. [bang] Acum mi-am adus mancarea aici ca sa fac doua lucruri deodata (sa scriu si sa bag ceva la ghiozdan) sa nu "pierd" vremea cu fiecare in parte. offf, timpul asta...daca s-ar putea cumpara.... [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui laurairina13 .... Oricum eu tatzi nu ii mai dau acum ziua pana dupa-amiaza tarziu. Si am scapat cu alintu de aiurea la tatzi, asta ziua..nu noaptea, ca noaptea e fara numar[alcool][bang] ..... nici eu nu prea ii mai dau tzatza ziua din acelasi motiv. nu mai adormea decat cu tz in gura chiar de manca chiar de nu...eram terminata. acum ii dau dimineata si seara la culcare,iar in cursul zilei doar in situatii de urgenta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
La Multi Ani Alexa! [s] Gabitza, eu am trecut pe Nativa 3 Nestle, NAN3 nu exista, asta e laptele care continua NAN2. Il mananca bine vad, le mai dau pana la un an si dupa aia ii trec pe lapte de vaca.
Nu ai gait tu deloc in magazine Nan3, sau cum nu exista??? De unde ai luat Nativa 3, ca is curioasa si eu sa il vad? Nan3 exista, dar acum o luna ma tot plangeam eu pe aici si apoi simina, ca e mai gros si nu il accepta picii, dar sigur exista. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
La Multi Ani Alexa! [s] Gabitza, eu am trecut pe Nativa 3 Nestle, NAN3 nu exista, asta e laptele care continua NAN2. Il mananca bine vad, le mai dau pana la un an si dupa aia ii trec pe lapte de vaca.
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Eu am vazut NAN 3 si in supermarketuri cu 23-24 lei si in farmacie cu 28 lei mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa [s] tot binele din lume si o de aniversare asa cum ti-o doresti tu sa ai parte! [flo][flo2][flo][flo2][flo][pup] Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reusit sa adorm Raresul, acum am terminat de pus un munte de haine la spalat. E la noi bunica sotului, ca a cazut in casa si s-a lovit la coloana(oricum ea avea probleme si dinainte) si acum, in loc de un copil am doi[bang][bang][bang]. Ce sa fac cu saraca batrana...mi-e mila, desi asa ma enerveaza cateodata! Natalia, [pup]...sper sa se solutioneze problemele cu mama ta! Raluci, sanatate multa lui Bubulica! [s][s][s]LA MULTI ANI SI SARCINA USOARA DRAGA NOASTRA ALEXA[s][s][s]Sa vina samburica ta sanatoasa si fara probleme.Te pupez
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] [url="http://picasaweb.google.com/laviniablaga"]Rares Cristian[/url], un [*] grabit!
[url="http://lb1f.lilypie.com/Y6Kop2.png"]Asa creste puiul meu[/url]
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat! (Lev Nicolaevici Tolstoi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonik, offff...asa imi face si Mariuta cand e mult prea obosita, sau sta cu tazti in gura si doar atipeste usor, nu adorme bine si daca ii scot tatzi se trezeste si urla din gura de sarpe, face exact ca un rechin care scapa prada din gura[alcool] apoi da-i urlat pana ii dau iar tatzi, apoi cand mi se pare ca a adormit, iar iau tatzi, iar se trezeste, iar da-i urlat...si facem asa de vgreo 5-6-7 ori de-mi vine sa-mi tai venele [bang] [mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...