Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Parinti cu copii de SD 4


paula2003

Recommended Posts

VERGI... multumim mult... si sa stii ca te inteleg f bine... Chiar zilele acestea a fost un moment intre noi 3 (eu sotul si Mihai)... Mihai dormea si era atat de dulce si scump, sotul se uita la el cu mare dragoste (se vedea in ochii lui), eu ma topeam toata de dragul lor, dar mai alea uitandu-ma la Mihai[il].... Eram atat de fericita cand ma uitam la puiutul asta de om care e al meu si care-mi este atat de drag...[:I] Si apoi m-am gandit ca daca eu sunt atat de fericita si nu mai pot de dragul lui, oare cum se simt mamele care au copii fara probleme ca ai nostri?... E adevarat ca si eu ma mai si intristez cand ii vad pe ceilalti de varsta lui cum alearga, se joaca impreuna, si multe altele pe care Mihai inca nu le face... si uneori ma ia depresia, dar trece... Asa ca te inteleg f bine... Sanatate multa si sa ne auzim cu vesti bune[pup] Dar sa stii ca ai dreptate: Mihai rade cel putin jumatate din timpul cat e treaza... De fapt atat timp cat suntem langa el si vorbim cu el, rade tot timpul... Cu taica-su... nici nu mai zic: cum il vede e zambet tot, si daca ii da si atentie... rade in hohote si cate o ora continuu... E tare fericit cand ii dai un punct de sprijin ca sa se ridice el in picioare... Face BRAVO cu palmutele si rade... Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihai1cristian/album?.dir=/5936&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0"]ianuarie 2006[/url] "Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by FELIS
Am mai completat cu poze albumul ianuarie 2006 din semnatura... Sunt si poze facute la kinetotereapie la sala...
Am admirat si eu pozele, si pe Mihai bineinteles. [flo] Vroiam sa povestesc legat de kinetoterapie, ca poate face adevarate minuni. Matei nu s-a ridicat in picioare decat pe la vreo 15 luni, nu a mers in patru labe decat dupa 13-14 luni, iar de mers in picioare a inceput sa mearga decat pe la 17 luni. (rahitism puternic+o hiperlaxitate ligamentara). Pe la vreo 12 luni a inceput kinetoterapia, de 2 ori/saptamana. Si in cateva saptamani au inceput sa se vada rezultatele. Multa putere! Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e un paradox! stiam ca rasul e un semn de sanatate, o fi pentru cei clinic sanatosi... nu? oricum , e super bine. asta va ajuta mult, va da putere si satisfactie in acelasi timp, pentru mai departe....cu siguranta.... ce cuvinte a mai invatat? cum mai merge? cred ca-ti cotrobaie peste tot.... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am ca sa va mai spun, am vazut aseara multi copii de varsta Alexei si m-am intristat. Ei merg, vorbesc, se inteleg parintii cu ei....si eu cu a mea de nici o culoare, tipa si trebuie sa o intreb rar si sa insist ce vrea si poate am noroc sa si ghicesc. Am sa pun poze cu Paul ca sa vedeti si voi cum a mai evoluat. [afro] Paula cu [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/paul_tinta03/my_photos"]Paul[/URL] & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by disperata
e un paradox! stiam ca rasul e un semn de sanatate, o fi pentru cei clinic sanatosi... nu? oricum , e super bine. asta va ajuta mult, va da putere si satisfactie in acelasi timp, pentru mai departe....cu siguranta.... ce cuvinte a mai invatat? cum mai merge? cred ca-ti cotrobaie peste tot.... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Daca despre Mihai e vorba, nu cotrobaie pe nicaieri... Nu sta singur in funduletz, nu se taraste, nu sta in 4 labe decta ocazional si pt cateva secunde. In picioare sta doar daca are un cat de mic punct de sprijin... In pozele pe care le-ai vazut era sprijinit putin de mine... Se ridca in picioare daca ii dai ceva de care sa se tina (eu ii dau 2 degete sa se prinda cu manutele de ele, dar nu il trag, doar i le dau de sprijin... Nici macar in premergator nu are voie inca... Ruxandra... multumim mult de incurajari... sper sa faca si pt noi minuni... Uneori am impresia ca progresele se lasa cam greu asteptate...[xx(] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihai1cristian/album?.dir=/5936&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0"]ianuarie 2006[/url] "Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by FELIS
quote:
Originally posted by disperata
e un paradox! stiam ca rasul e un semn de sanatate, o fi pentru cei clinic sanatosi... nu? oricum , e super bine. asta va ajuta mult, va da putere si satisfactie in acelasi timp, pentru mai departe....cu siguranta.... ce cuvinte a mai invatat? cum mai merge? cred ca-ti cotrobaie peste tot.... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Daca despre Mihai e vorba, nu cotrobaie pe nicaieri... Nu sta singur in funduletz, nu se taraste, nu sta in 4 labe decta ocazional si pt cateva secunde. In picioare sta doar daca are un cat de mic punct de sprijin... In pozele pe care le-ai vazut era sprijinit putin de mine... Se ridca in picioare daca ii dai ceva de care sa se tina (eu ii dau 2 degete sa se prinda cu manutele de ele, dar nu il trag, doar i le dau de sprijin... Nici macar in premergator nu are voie inca... Ruxandra... multumim mult de incurajari... sper sa faca si pt noi minuni... Uneori am impresia ca progresele se lasa cam greu asteptate...[xx(] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihai1cristian/album?.dir=/5936&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0"]ianuarie 2006[/url] "Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero
L-am vazut si eu pe Mihaita in poze si mi-a placut foarte mult ,are o moaca de smecher ,stai sa vezi ce de trazanai o sa faca .Si apoi chiar a facut progrese ,sunt mici dar or sa fie si mai mari ,tu ai avut parte de un an foarte ,foarte greu dar acum o sa rasara soarele si pe strada ta . Paula l-am vazut si pe micul print ,si e tare ,tare mititel si dragalas si vad ca ai un mare ajutor de la Alexa ,ce atenta e la fratiorul ei si pune si ea manuta . Sa va traiasca puii si sa fie sanatosi ! Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felis: pai, da , despre el era vorba... insa eu intelesesem cu putin timp in urma ca a inceput sa mearga in picioare... am inteles gresit? ai rabdare, o sa faca si toate astea... si-atunci sa te tii!!! paula: ce mai faceti? cum mai e vremea prin romania? e frig rau, am auzit.... aveti grija de puisori sa nu raceasca... al meu are diaree. de fapt are si-i revine... sper sa scapam de ea de data asta... asteptam si analizele ,insa suntem optimisti ca e doar un deranj la stomacel.... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paula2003
Nu prea am ca sa va mai spun, am vazut aseara multi copii de varsta Alexei si m-am intristat. Ei merg, vorbesc, se inteleg parintii cu ei....si eu cu a mea de nici o culoare, tipa si trebuie sa o intreb rar si sa insist ce vrea si poate am noroc sa si ghicesc. Am sa pun poze cu Paul ca sa vedeti si voi cum a mai evoluat.
steagul sus paula! nu te lasa doborata! si , doar stii ca nu e rost de comparatii... asta tine si de personalitatea copilului, nu de boala! unde-ti e rabdarea caracteristica? trebuie sa ne multumim cu ce avem. daca intelege cand i se vorbeste rar... atunci vorbeste-i rar... si tot e bine ca intelege, nu? noi am avut crize de isterie , doar stii , toata toamna trecuta . de ziceai ca nu a fost educat niciodata in viata lui. se tavalea pe jos si urla de te rascolea o luna.... nu-ti mai trebuia nimic. imi venea sa-l bat in fiecare secunda... dar acum a trecut, cred ca a vazut la ceilalti copii, de aici, pt ca niciodata nu a mai facut ca atunci. si acum suntem bine, a fost greu, dar , slava Domnului, a trecut.. rabdare , putere si sanatate! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paula2003
Am pus poze cu ambii copii. Am probleme cu calculatorul si nu stiu cand pot sa mai intru. Mai pun ceva poze si zilele astea.
super frumoase pozele! sa-ti traiasca ingerasii sanatosi si voinici! am revazut si unele poze. cele de la mare... caci mi-e dor de mare... sunt asa de frumoase!! imi place in mod special vedeta... ar merge publicata intr-o revista , pe coperta! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...