Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!


Recommended Posts

Mi-ro, hai, bucura-te de libertate! Sincer, iti spune o mama care nu si-ar fi trimis copiii nici o saptamina de linga ea... Observi, da? Folosesc trecutul... acu' ii dau pe toti trei si nu vreau nimic in schimb![:D] Adica vreau, dar numai sa-i tina cineva, da' fara mine, undeva la tara, la aer curat, cu animale in jur, cu mincare buna si sanatoasa. O luna! Sa mai respir si eu! Sa ma duc in Toronto, sa ma intilnesc cu Mona si Olga, o iau si pe Codritu, sa vedem toate filmele pe care nu le-am vazut in ultimii 8 ani, sa beau un pahar de vin fara sa-mi fie frica ca mi-l toarna vreo maimuta cataratoare in brate, sa ascult muzica pe care o vreau eu tare, fara sa-mi fie teama ca traumatizez copiii, sa-mi iau de mina barbatul si sa ne duceeeem... etc., lista e lunga. Mai ai o luna de libertate, stiu ca e greu fara el, si mie mi-ar fi desi scriu ce scriu, dar daca asa s-au aranjat lucrurile, si el e fericit acolo si pupat pe toate partile de doua perechi de bunici, plus familia din dotare, are tot ce-i trebuie unui copil de virsta lui... bucura-te cit poti de timpul tau si numai al tau! Ca nu tine o vesnicie si acusica il vezi aici si te vei ocupa de el, vei recupera timpul in care nu ai fost linga el. Si sper sa-l trimiti in fiecare vacanta macar o luna, sa-i bucure si pe bunici![flo]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor voiam sa revin cu un mesaj vesel, din pacate nu e cazul raportez un copil super stirb, 4 dinti lipsa , 2 dinti pierduti ieri in timpul unui accident cu bicicleta la gradi...+ inca 2 care stau sa cada, probabil unul mort, ca i se innegreste gingia nu stiu ce s-a intamplat exact ca cele 2 variante nu se imbina, cea a copilului, cu cea a educatoarei care a vazut doar cu coada ochiului...dar care sustine ca numai ce a intors ghidonul si asa a cazut..copilul imi spune ca a fost un accrochage, si inclin sa o cred... a cazut direct cu paletii pe asfalt, are barba, buza si nasul julit[q][q] urgente, dentist in urgenta, ca dentista noastra e in concediu, uff ne-a supt de jus zilele astea nu au ramas ramasite de la dinti cazuti, asteptam sa vedem daunele la dinti de adul cand o sa iasa, in vreo 6 luni probabil[bang][bang] cel mai mic damage sa fie doar crosh, va fii nasol daca s-au sfaramat si spart in paleta, mai facem o radiografie saptamana viitoare, sa vedem daca ne arata ceva diferit.... eu am fost la analize azi, sper ca totul e bine cu BB, o sa aflu la urmatorul rv...peste o luna, ca clinica e in vacanta.... si eu vreau la munte si la filme si muzica...eu eram fan Kreator, si bagareata din fire asa ca am ajuns in spatele scenei la mai multe concerte....anathema...aveam si un tricou de la ei, maiden, plus romanesti, cat am stat in romania n-am pierdut nici un concert...plus festivalurile de rock,....poate ca deja ne-am intalnit pe munte sau la concerte dar nu ne aducem aminte acum am lasat-o moale de tot, noroc cu frate-meo care ma mai tine la curent Miki, caut maine nr si-tzi scriu mesaj Daiopri [flo][flo][flo] pt o mamica puternica Mqqm sa treaca mastita[pup][pup] Diana vacanta placuta in continuare si La Multi Ani flacaului Romanitza ai nascut? Scoatem pompoanele? Olga [pup][flo] sa treci cu bine de perioada asta, aici la multe magazine poti comanda pe internet si tzi le aduce acasa, nu costa mult...poate ai putea sari peste etapa asta cu shopingalitul Pup toate fetele, revin maine cu mesaje pt fiecare, acum sunt ketchup.. Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup pe toate din zbor! Urarile au functionat, e pe trecute prostia de mastita.[:)]

 

cge, imi pare rau de incurcatura, asa am patit si eu cu mama prima data. De atunci mai vine, dar cu bilet deschis si pe perioade scurte. Nu ai ce le face, ei sunt mai fericiti acolo in lumea lor, cu tabieturile si vecinii si treburile lor.

 

La multi ani, Victor![s]

 

Pucku imi pare tare rau de dintisori![pup]

 

In rest am cam scanat, ziceam sa vad daca ne da Romanitza vreo veste... I guess inca nu, [pup] si stam de panda cu agitatele!!!

 

Au bagat visine la Highland Farms, Ontario![:D]

 

[pup] again, weekend fain!

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puckuid="red">, imi pare rau pentru dintii pierdutu, sper sa nu fie afectati dintii definitivi. Tu cum te mai simti? Anathema, da, uitasem de ei...[olala]

 

mQQmid="red">, a trebuit sa ma intorc in urma si sa vad unde ai scris de mastita... si mi-am dat seama ca am sarit o pagina intreaga. Of, ce pacat ca ai suferit, stiu cum e si e groaznic! Numai sa ai grija, ca poti sa mai faci, daca simti ceva, repede la masaj si alte leacuri babesti (le stii, nu?), sa nu o mai lasi sa se instaleze. Cum e mutrita aceea scumpa de Oliver? Poate iti faci timp si mai intri si ne povestesti...

 

Romanitzaid="red">, chiar asa, ce faci? Asteptam vesti.

 

Cgeid="red">, imi pare rau ca parintii tai nu se adapteaza. Sper sa stea totusi pina la sfirsit, sa nu va mai agitati cu schimbatul biletului, ca nu mai e mult.

 

Oanaid="red">, cum e inapoi din vacanta si in patria adoptiva?

 

Daiopriid="red">, [pup].

 

Am citit abia acum tot, dar repede si nu mai stiu ce, mai scriu miine la cafea... daca mai am ce.

 

Noi ne-am uitat la Patul lui Procust, din 2001. Daca aveti ocazia, sa va uitati, ca zau ca merita.[asia]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de toate gandurile bune si eu sper sa mai reziste 2 sapt, azi incercam sa ajungem libraria romaneasca din Mtl. Diana, merci mult de raspuns. Vroiam sa sun la Air France ieri dar mai greu de la job, asa ca mai bine am apelat la tine. Ma bucur ca a fost ok la petrecerea lui Victor, asteptam pozele. Si ca mai respiri si tu inainte de eveniment. Distractie placuta la nunta, sa te danseze Victor mult.[:D] Pucku, prin cat ati trecut cu Steph. Tinem pumnii sa creasca dintisorii definitivi fara probleme. Ai grija si de tine si de Steph. Nelia, esti haioasa cum dorintele tale.. Noi am avut o sapt. agitata, dar raportez uriasa perfomanta de a gasi loc la 2 gradinite lg. casa ptr Anca la 7$. Si am acceptat la cea la 10 minute de mers pe jos.Sper sa fi facut alegerea buna. Un weekend placut si multumesc inca o data, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, Mona, Khristin [pup], sunt eu cam pui de gaina (oricit de viteaza ma dau in general [:D]) cind ma jigneste direct in fatza un dobitoc pe motiv de imigratie ma dau lacrimile; acu"s in perioada de recuperare pina la viitoarea intilnire cu unul de gen :)) Donia, mi-a facut mare placere sa vad pozele, au crescut ai mici ai tai muuult de atunci; Cristina, eu zic ca este un moment critic (si sora-mea l-a avut) imediat dupa ce ajung le trece repede entuziasum si vor acasa, apoi se regleaza situatia, sora-mii a inceput sa-i placa acum inainte de retur; solutia la noi a fost evitarea oricarei discutii comparative sau evaluari despre cum ne e noua aici, cum e in R., etc, si asa suntem fericiti cu totii (eu am folosit si santajul seintimental gen am avut si eu nevoie odata-n viata sa ma salveze cu kidul si acum ma lasa cu ochii-n soare daca se intoarce [:)]) Pucku, imi pare foarte rau de patzania cu fata; sanatate si weekend linistit cu bebei cuminti si sanatate fetelor in cauza (ca ploios e ca de obicei [bang]- n-am visat ca trece vara si nu intru in piscina nici macar odata-urmatoarea casa va fi cu jacuzzi) http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Mi-ro, hai, bucura-te de libertate! Sincer, iti spune o mama care nu si-ar fi trimis copiii nici o saptamina de linga ea... Observi, da? Folosesc trecutul... acu' ii dau pe toti trei si nu vreau nimic in schimb![:D] Adica vreau, dar numai sa-i tina cineva, da' fara mine, undeva la tara, la aer curat, cu animale in jur, cu mincare buna si sanatoasa. O luna! Sa mai respir si eu! Sa ma duc in Toronto, sa ma intilnesc cu Mona si Olga, o iau si pe Codritu, sa vedem toate filmele pe care nu le-am vazut in ultimii 8 ani, sa beau un pahar de vin fara sa-mi fie frica ca mi-l toarna vreo maimuta cataratoare in brate, sa ascult muzica pe care o vreau eu tare, fara sa-mi fie teama ca traumatizez copiii, sa-mi iau de mina barbatul si sa ne duceeeem... etc., lista e lunga. Mai ai o luna de libertate, stiu ca e greu fara el, si mie mi-ar fi desi scriu ce scriu, dar daca asa s-au aranjat lucrurile, si el e fericit acolo si pupat pe toate partile de doua perechi de bunici, plus familia din dotare, are tot ce-i trebuie unui copil de virsta lui... bucura-te cit poti de timpul tau si numai al tau! Ca nu tine o vesnicie si acusica il vezi aici si te vei ocupa de el, vei recupera timpul in care nu ai fost linga el. Si sper sa-l trimiti in fiecare vacanta macar o luna, sa-i bucure si pe bunici![flo]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Nelia, exact la asta ma gandeam si eu azi-dimineata, babe[pup] la o "girls' night out", ca ma apuca groaza cu atatea pe cap in curand, mutat in casa noua, scoli, si distractie nichts. Poate avem noroc totusi sa gasim o ocazie, stii zicala aia, "where there is a will there is a way", eu cred ferm in ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite eu mi-am inceput ziua ascultand- la casti desigur, ca altfel nu ma lasa Vladi- unul din albumele mele preferate "Confessions on a Dance Floor", al Madonnei, pe care o iubesc[olala]are o energie si o putere de tranformare inepuizabile. Uite aici dedicatie doar pentru fete: http://www.youtube.com/watch?v=__2mW8szlDA http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=31962936 Aici puteau linistiti sa-l lase pe Timbaland deoparte. Weekend placut fetelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...