Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!


Recommended Posts

Hei, vorbareatzo scumpa la vorba:)) mai ramii pe aici! eu nu pot sa ma pling, dar am tras niste zile amare, de mama-mama in directia de care te plingi; si daca dau coltul mai repede decit prevede speranta de viata e din cauza de frustrari si dureri de inima c-am ramas aici [bang]; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
(h) apropo, bebitzule arunca un ochi aici, poate te intereseaza: au data limita 24 iulie pentru aplicatii: http://www.cra-arc.gc.ca/apps/careers/external/francais/2009-8400-HQ%20-2833-8400-Notice.html http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Ana,saru mana mult de informatie, insa uite asa imi vine sa-mi dau cu capul [bang][bang][bang] pentru ca, nici pana in ziua de azi nu am ajuns sa-mi echivalez diploma si am citit ca nu accepta sub alta forma.Mi-am propus totusi sa ajung pana in toamna pentru ca, tot tu mi-ai zis odata ca se pot face inscrieri si in perioada aia. Merci mult inca odata, daca mai ai noutati da-mi si mie de stire, cand poti si daca nu cer prea mult [:D]. Imi pare rau sa aud ca ai mai avut "perioade" neplacute, am crezut ca totul a intrat in normal, dar de ce nu ma mira oare? bebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei... n-am mai fost de tare multa vreme pe aici. Poate ma treceti si pe mine pe lista de pe prima pagina...la Toronto. Am vazut ca ati pus clipuri din spectacolul lui Andre Rieu. Am si eu un DVD cu el (Andre Rieu in Wonderland). Mi-a fost trimis direct de la Maastricht. As vrea sa vad turul aniversar. 30 de ani are anul acesta de cand sustine concerte. Pana atunci ne vom delecta cu Depeche Mode vineri seara. In rest toate bune... bebelina creste, nu vorbeste... sau ma rog... vorbeste pe limba ei, mai amesteca ceva cuvinte si in romaneste si in engleza (tati, mami, pipi, apa, ok) si cel mai funny zice ceva ce seamana fosrte tare cu I don't know. Va invitam sa vedeti poze din excursia nostra in vestul Canadei... si de prin weekenduri. Pup Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008) [url="http://picasaweb.google.ca/M.Creanga"]Poze cu noi[/url] [url="http://www.travelpod.com/travel-blog/hathor/1/tpod.html"]Travel Blog[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matgravidut, ati fost in Banff!!! Nu am apucat sa ma uit la poze, dar daca am vazut cuvintul asta, visez munti in noaptea asta![:)] Culmea este ca noi chiar asteptam poze din Banff, avem niste prieteni care s-au mutat de curind in Edmonton si in weekendul asta au fost acolo si asteptam cu nerabdare sa vedem poze. Bine ai revenit, ce mare e bebelina, nu-mi vine sa cred cit de repede cresc copiii astia! Gata, i-am vazut![q] Aoleu, m-ai omorit! Absolut superbi![olala] Miine ma mut acolo! Oraselul ala superb este Banff? M-am mai uitat odata! Da' sint frumosi rau!!! Miine dimineata ii pun zahar in cafea lui Octav... ca sa-i mai indulcesc viata dupa ce-i vede...[:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dropped by si eu doar sa va zic ca obiceiul prost de a ma imbolnavi in weekend persista... in prostia lui.[:D] A treia oara n-am mai scapat, ma tratez de mastita. De doua ori am fost la un pas de bisturiu, mi-a trecut de frica, doar eram in Ro, acu' am facut-o fara noduli si canale infundate, doar cu febra. Montreal, bine ca v-ati distrat, fain de voi! Simonna, sa inteleg ca poze cu burtimea ta voi vedea cand va fi Zarzara de 10 ani? Atat are Atomixul, parca si acu' am vazut poza cu el la purtator, asa ca io atept vreo 10 pentru versiunea curenta![:D] Olga, esti o fata puternica![pup] Dar nu mai incerca sa le faci pe toate, opreste-te doar la alea esentiale. Oanagabriela, bebitzu, [pup]. Fug sa bag cornu'n perna, ca-i pretios tare timpul asta!!![:D] [pup] gashca
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo [:D] cu pantofii, daca s-ar putea in fiecare zi ar trebui sa-i luam o pereche noua ca sa fie multumita! Asa ca am inceput sa ocolim zonele cu magazine ca avem circ mare... Bebitzu [pup] si spor la treaba, ca reteta-i simpla! matgravidutz, am frunzarit prin poze si sunt foarte frumoase periplurile voastre! Ana ce mai face sora ta? Pe unde ati mai plimbat-o? mQQm sanatate multa [pup]! Sa treaca cu bine! Olga uite o [flo] ca sa treaca mai repede zilele si sa fie mai usoare fara tati. Si sa-ti fie de bine cu tunsul! [pup] O zi frumoasa la toata lumea!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, cum e Isa cu pantofii asa este Anca innebunita dupa coliere si bratari. Maica-mea a invatat cuvinte de baza in franceza:"bracelet", "bague", "boucles d'oreille". Cristina, sanatate multa, sa treaca mastita. Olga, [flo][flo] Simonna, cum mai sunteti ? Ati luat o decizie cu scoala lui Radu ? Ce scrie pe el la anul ?[:D] Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va salut, nu prea am eu timp sa intru si la sezatoare, de cand am inceput serviciul, insa mai citesc si de la voi, pe sarite, cand am timp. am vazut ca discutati de joburi la guvern, uitati aici un site, nu stiu daca il stiti : http://jobs-emplois.gc.ca/index-fra.htm Voiam sa va intreb daca trebuie ceva o scrisoare de la tata, cand pleci din tara cu copilul, plec numai eu cu piticul pana la sora-mea in State, sotul ramane acasa. Si mai voiam sa va intreb ce trebuie facut sa gasesc si eu un loc intr-o gradinita, m-am inscris din 2008 si tot ma refuza peste tot. [q] am auzit sfaturi sa ma duc cu cate o atentie, insa parca mi-e rusine, mi-e frica sa nu ma dea afara cu tot cu atentie
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, saracuta de tine! Ce rau imi pare ca merge asa greu! La Toni e gelozia? Ca poate, daca-o bestelesti mai mult in fata lui pe Boieroaica, se mai calmeaza! Cred si eu ca nu vrea sa mearga la sittera. Nici santaj si nici mita nu merg ca sa nu se mai supere (si sa te supere pe tine) asa de tare cind il lasi acolo? La noi mita a fost (si inca este) la mare pretz si de mare efect. Ma rog, ca se cheama recompensa - iar santajul se cheama consecinta - whatever, functioneaza. Iti tin pumnii tare de tot, ai mare grija de tine! Bebitzu, inteleg ca ai probleme pe la job? Sper sa treaca. Mutarea in partea engleza n-ar fi o solutie? Nu intreb ca o provocare, am prieteni care si-au pus coada pe spinare si s-au dus si bine au facut, ca se simt mai bine decit aici. Nelia, merci de lamuriri. Fusera mai interesante povestile cu Lisandru, nu-s daca apuc vreodata sa pun lincuri asa, ideeea e ca am vrut sa pun un film pe care l-a `turnat` fiu-meu cu ceva prieteni, da` nu-l vreau pe U-Tube si nici public, asa ca am s-o las balta. Doloress, tu vb. de gradi la 7 dolari, nu? Si sa fie CPE? Zic asa pt. ca prietenele mele cu copii de gradi folosesc toate mediu familial, la 15 - 20 de dolari pe zi si isi recupereaza chiar si jumatate din ei la taxe (sau mai inainte, e ceva procedura la care inca n-am intrat in amanunte, bazat pe venitul tau estimat guvernul iti ramburseaza o data la 3 sau 4 luni o suma de bani). Ai verificat daca asta s-ar potrivi in cazul tau? (Ca si exemplu, unei prietene care plateste $20 pe zi si, dupa ramburs, ajunge la $11 - $12 pe zi, i s-a oferit un loc intr-un CPE la 7 dolari pe zi si l-a refuzat. Copilul e super fericit cu educatoarea lui si restul de cinci copii (uitasem, a si fost intr-un CPE deja si ala micu' n-a fost tocmai in apele lui, dar s-au mutat si au schimbat si gradi din cauza distantei) din grupa, mereu aceiasi, un fel de a doua familie, asa ca prietena mea a zis ca prefera sa cheltuie cinci dolari pe zi in plus pe popoul lui si punct. Acum, adevarul e ca eu sint un maaare fan al gradinitelor familiale, tocmai bazat pe ideea de apartenenta a copilului, intr-un context in care, oricum, nu are la indemina decit familia restrinsa ca sa-si creeze "satul" ala de care e nevoie ca sa cresti un copil. Ah, uitam, sint 99.9% sigura ca iti trebuie scrisoarea aia ca sa-l scoti din tara. mQQm, hihihi, mare dreptate ai... dar nu cred ca am poze! Chiar ma uitam ca, la ziua copilului nu sint in nici o poza, nici de frica! CGE, mai ai de asteptat :)) Doamnele, m-ati ignorat cu bannerul meu pe prima pagina despre cum ne place sa fim de folos dar daca nu stim raspunsuri nu avem cum sa raspundem... Pareri? Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...