Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!


Recommended Posts

mona_b dar sunt fan filme Kusturica. tre sa le caut prin arhiva, ca mi le-a dat varu-meu. a fost "vremea tziganilor" acum vreo 7 ani, cand stateam noptile sa-mi alaptez bebeul. inca nu m-am uitat, dar o sa ma uit la ce ai pus aici. si varianta de Ederlezi am vizionat-o, chiar pe asta. [flo] pe raimstein nu i-am stiut pana mi i-au aratat prietenii mei buni de aici, si nu-mi vine sa cred cum n-am stiut de ei. asa e, sunt geniali. cat despre gradi organice, cica e una in oakville, dar nu am incercat-o. pe bune de nu-mi vine sa deschid o gradi cu chestii organice (luate de la ferme locale), fara tv, cu multe activitati creative si muzica si stat pe afara. nu am auzit de asa ceva pana acum, dar eu asta le-as oferi copiilor mei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, cu clatitele le am, cu aluaturile alea complicate ba...nici cu foietajele, pe care le prefer facute in casa, dar cum sunt prea migaloase le evit. Mai e si fiu-meu mofturos notoriu la masa, caruia de multe ori ii serveam clatite toata ziua doar sa mai bage ceva calorii in el. Ti-as trimite cu multa placere un bunch de clatite prin posta.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mona_b, am ascultat melodia asta (bijelo dugme) tot pe youtube, cantata de fosta formatie rock a lui Bregovici, de nu stiu cate ori dupa ce am fost la concertul din Toronto. mie imi da fiori si imi place fffff mult. e superba. de uitat la videoclip o sa ma uit acasa, ca aici ma vad astia. ------------------------------------------------------- haha, am vazut ca am dat-o in bara aici, dar m-am grabit sa raspund. nu melodia e Bijelo Dugme, ci chiar formatia cu care a cantat (si vad ca mai e prin concerte) Bregovic. oricum, imi plac. canta fain.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biscu, eu am crescut in Banat la 40 km de sarbi si pe vremea lui Ceasca ne uitam la greu la televiziunea iugoslava; asa am invatat si sarbeste si eram topiti dupa programele lor cu muzica si filme bune cat incape. Pe astia ii stii: http://www.youtube.com/watch?v=D3Ur0kVPGbw&feature=related sunt cam siroposi pentru gustul meu, dar la vremea tineretii eram topita dupa ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D], nu-i stiu pe astia :) si eu am crescut destul de aproape de Banat (poate vorbim pe pm), dar am auzit doar de Lepa Brena si am vazut pe video. la noi nu se prindeau sarbii, doar ungurii. de bregovici am auzit cand eram deja la facultate si am vazut "arizona dreams", de m-a terminat filmul ala. si acum ma uit la el cu placere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arizona dreams!!![olala] Mey, da' noi despre ce am discutat atita vreme aici de ies la suprafata tocmai acum preferinte... comune!?![pup] Mona, da, imi plac Rammstein, pai de aia si stiam ca esti din aia.[:D] Ma duc sa ascult ce ai mai pus acolo, ca aseara nu am putut da sonorul tare, ca-mi dormeau tincii...
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt acasa, cu un pahar de vin rosu in mana, si va citesc cu placere! Daiopri[pup][flo] cge, imi pare rau sa aud ca ai tai nu se adapteaza aici...ai mei, spre surprinderea mea totala, le place tare mult, au venit "sa le placa" si dupa prima saptamana, dupa ce au mai iesit din cartier, a inceput sa le placa de adevaratelea... Mama e born to shop...tata e incantat ca e aici, ma simt tare bine cu ei, asa cum nu m-am simtit niciodata in viata mea... Si cand ma gandesc ce frica mi-a fost de vara asta... acu tata varuieste garajul...nu vreti sa stiti...Caragiale de la noi trebuia sa se inspire... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da nelia se pare ca fetele de aici au multe preferinte comune. n-am zis nimic, dar cand ati povestit de drumetii pe munte ... (nu gasesc un smiley care saliveaza). ei asta am in plan pentru excursia in Romania. si am inceput sa ma uit pe site-urile de ziceti voi ca ati fost in drumetzie. imi lipsesc foarte mult muntii aici. din liceu am inceput sa umblu prin Parang, Retezat si apoi in facultate si prin Bucegi. asa cu rucsac cu rama de aluminiu, cort de doua persoane si saltea pneumatica, adica vreo 15 kg cu totu'. am niste super amintiri. sunt sigura ca daca vreau (sau imi fac timp) am unde merge si pe aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ca am zis ca ascult, citesc... nu se poate cu maimutele astea. Da' am citit ultimul mesaj, Biscu, [asia]. Eu fac ce fac si mai intru si mai caut informatii despre locuri de pe linga muntii de aici... Pina acum, locul meu preferat din Canada virtuala este: http://www.panoramio.com/photo/6736285
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, wow...n-am avut nici macar o secunda intentia de a te judeca in vreun fel daca asta ai crezut scuzele mele [asia]. Nu sint genul judgmental si nu incercam sa-mi bag nasul in treburile altora, mai ales ca stiu ca inseamna trimisul unui copil in RO, fiimea a mers cand avea un anisor cu soacra-mea timp de o luna si apoi ne-am intors noi cu ea si-n acelasi timp stiu si ce inseamna sa stai cu doi copii pe cap, sa nu ai timp sa mergi nici la buda, sa-ti racneasca amandoi in cap fiecare cu ale lui - vorba Olgai [alcool]. Nu inteleg de ce ti-e teama de oprobiul public, cand nu trebuie sa dai nimanui socoteala. Am intrebat doar pt. ca tu pareai sa fii afectata de decizia ta, si incercam sa fiu helpful, dar vad ca intr-adevar am reusit nu gluma [q]. Anyways, nu mai continui caci uneori e mai bine sa tac, ca vad ca nu prea reusesc sa ma fac inteleasa pe aici, imi lipseste coerenta [:I] Se vede cred ca-s casnica momentan, nu? [:D] Daiopri, iti dau o floricica sau o mie pt. ce ai zis de comparatii si de importanta problemelor fiecaruia. [flo][flo][flo] Pupici sportivo, ai o atitudine minunata [olala] Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...