Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr DRAGOS ALBU 11


mirela2

Recommended Posts

[blylyshor][/b],ti-a dat reteta de compensat pentru Clexane fara sa fi gravi???ca eu stiu ca numai la gravidutze se compenseaza Clexanele. o zi buna va doresc[flo] ____________________________________________________ 3 SARCINI EXTRAUTERINE, FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A, URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

samiruto[pup],mi-a dat trimitere catre medicul de familie,ca sa imi dea compensata.....marti ma duc la dr de familie sa vad ce si cum si va dau de stire....
Citat:
citat din mesajul lui samira33
[blylyshor][/b],ti-a dat reteta de compensat pentru Clexane fara sa fi gravi???ca eu stiu ca numai la gravidutze se compenseaza Clexanele. o zi buna va doresc[flo] ____________________________________________________ 3 SARCINI EXTRAUTERINE, FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A, URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samira si Lyly cu scrisoare medicala te duci la medicul de familie si iti poate da reteta compensata parca 50% pt clexane. 100% e pt gravidutze doar. Din cite stiu eu diphe se poate lua pe reteta compensata doar cu nu stiu ce scrisoare de la medic alaturata. Eu am avut reteta dar cei de la farmacia Tei nu mi-au putut da. Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Ieri am fost la doctorul nostru, dar vreau sa va spun ca nu mai inteleg nimic. Mie la un AMH=1,10 mi-a dat protocolul lung ( si am citit in spate si am vazut ca lui lylymar la un amh= 1,20 i-a dat protocolul scurt![bang]). Nu stiu ce sa fac!!! In plus eu am facut histeroscopie pe 17.09.2010 si mi-a dat sa iau AC incepand cu data de 05.10.2010 si nici nu imi vine si mie CM-ul pana atunci sa vad si eu dupa histero daca am CM mai mult sau nu(am avut o sinechie). Am vazut ca iti da AC si nici nu conteaza in ce zi a CM esti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inna,eu am si endometrioza si o varsta mai venerabila[:D]......poate din cauza asta...nu stiu ce sa zic...
Citat:
citat din mesajul lui inna08
Buna fetelor. Ieri am fost la doctorul nostru, dar vreau sa va spun ca nu mai inteleg nimic. Mie la un AMH=1,10 mi-a dat protocolul lung ( si am citit in spate si am vazut ca lui lylymar la un amh= 1,20 i-a dat protocolul scurt![bang]). Nu stiu ce sa fac!!! In plus eu am facut histeroscopie pe 17.09.2010 si mi-a dat sa iau AC incepand cu data de 05.10.2010 si nici nu imi vine si mie CM-ul pana atunci sa vad si eu dupa histero daca am CM mai mult sau nu(am avut o sinechie). Am vazut ca iti da AC si nici nu conteaza in ce zi a CM esti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lylymar eu am 32 ani, nu am endometrioza,nici mutatii,FSH=5. Sunt la primul FIV, dar tot imi este frica ca nu o sa raspund la protocolul lung.La inceput si dr. a zis ca mergem pe scurt,dar ieri s-a uitat inca o data pe analize si a venit cu lista pt protocolul lung. Eu cred ca o sa astept CM sa imi vina si prin ziua 10 a CM o sa incep sa iau AC ( binenteles ca o sa-l sun sa imi dea iar lista si sa ma programeze mai tarziu pt FIV). Voi ce ziceti??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inna - si eu l-am intrebat de ce vrea sa mearga cu mine pe protocol lung, in conditiile in care eu am raspuns foarte bine la cel scurt. Raspunsul a fost: organismul va raspunde bine, ca se vede dupa analize, iar embrionii for fi de o calitate mai buna (desigur, la noi se adauga problema majora a sotului). La primul fiv am avut un singur embrion grad 1-protocol scurt, la fiv doi am avut un singur embrion grad 1 - protocol lung, restul fiind grad 2 si trei, din cauza materialului genetic al sotului. Sotul tau cum sta? Eu am impresia ca se tine cont si de sot cand se da protocolul asta, dar e doar o impresie. Daca am sa mai fac vreodata un alt fiv, va fi tot la Albu, dar am sa cer protocol scurt, am sa fac clexane cu de la mine putere si-am sa ma mut la Albu in living[:D] fetelor, eu inteleg ca ati facut o claca ad-hoc la usa lui Albu, dar nu mai veniti odata cu vesti? samiruta - Doamne ce putin mai ai! Numarul 3 tre' sa fie norocos. Auzi? TRE-BU-IE! lyly - mie mi-a dat Dumnezeu deja "ceva" incomensurabil: O minune de sot! Cand ma intorc de la serviciu, ma uit la el si ma minunez cat e de frumos si de sufletist! Datorita lui stiu ca viata in doi nu e un chin, ci o placere! MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...