Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr DRAGOS ALBU 11


mirela2

Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui amacuba
mami cat ai stat acasa dupa ET?ca eu vreau sa stau vre-o 10 zile. Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot
nici o zi! sambata am facut ET, duminica am fost pe drum si de ieri la munca... nu am un job stresant si nici nu fac efort! asa ca nu vad nici un inconvenient in a merge la job... si kovacs a zis ca pot merge... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, felicitari celor ce au reusit si mult noroc aspirantelor.Imi cer scuze ca poate deranjez, dar as dori daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie sau un sfat. Am fost la o eco transvag. la dr Albu si mi-a recomandat sa fac si o HSG la Medlife. Va rog mult, daca a facut cineva Hsg acolo, puteti sa-mi spuneti si mie care sunt conditiile de acolo, se face cu anestezie, este bun radiologul, este dureroasa interventia? Orice informatie sau sfat imi este de folos, mi-e cam frica.Inca o data scuze daca v-am deranjat cu problema mea si va multumesc pt raspunsuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky007
Buna fetelor, felicitari celor ce au reusit si mult noroc aspirantelor.Imi cer scuze ca poate deranjez, dar as dori daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie sau un sfat. Am fost la o eco transvag. la dr Albu si mi-a recomandat sa fac si o HSG la Medlife. Va rog mult, daca a facut cineva Hsg acolo, puteti sa-mi spuneti si mie care sunt conditiile de acolo, se face cu anestezie, este bun radiologul, este dureroasa interventia? Orice informatie sau sfat imi este de folos, mi-e cam frica.Inca o data scuze daca v-am deranjat cu problema mea si va multumesc pt raspunsuri!
buna miky si bine ai venit[flo] eu am facut histeroscopie cu albu si a fost sutper ok, fara anestezie.cred ca hsg o sa ti-l faca fara anestezie .oricum asteptam fete care poate au facut acolo si pot sa te lamureasca.multa bafta Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
Citat:
citat din mesajul lui amacuba
mami cat ai stat acasa dupa ET?ca eu vreau sa stau vre-o 10 zile. Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot
nici o zi! sambata am facut ET, duminica am fost pe drum si de ieri la munca... nu am un job stresant si nici nu fac efort! asa ca nu vad nici un inconvenient in a merge la job... si kovacs a zis ca pot merge... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
bravo mami!!!!eu o sa stau acasapt ca oricum aveam nevoie de un concediu. Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca tot citesc din umbra, hai sa ma bag si eu in seama. Am facut si eu histeroscopie la Albu, cu anestezie si a fost f ok. A fost o internare scurta doar cat l-am asteptat sa vina, m-am schimbat in camasuta de la ei, mi-a facut un cocktail de calmante in branula si pe urma interventia. Am mai stat doar cat sa-mi revin, a venit sa vada daca sunt ok si-am plecat acasa. In ziua aia nu m-am dus la serviciu. La HSG ar tb sa fie si mai simplu. [gravi] in devenire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky: eu am facut HSG la Medlife. se face cu internare de o zi (asa se numeste insa stai acolo doar cateva ore..maxim 3-4). parctic iti fac forme de internare, te duc in salon unde te echipezi cu camasuta si halat + branula pusa doar asa pt orice eventualitate. eu nu am facut cu nicio anestezie, pot spune ca mai mult frica a fost de capul meu. de acolo te duc ei la radiologie si pe masa de radiologie vine dr ginecolog (eu am facut cu Dl Predoi) si iti introduce substanta aceea de contrast (sau cum s-o muni ea). ei... doar aici ar fi pareta mai dureroasa insa la mine nu a depasit durerea menstruala, iar dr mi-e spus sa-l anunt cand ma doare. dupa ce a introdus substanta iti face o radiografie asa si apoi te asezi pe burta si stai 4 minute. te intorci la loc si mai face o poza si gata. te intorci in camera . acolo eu am constatat ca am avut si o sangerare insa apoi s-a oprit. dupa asta mi-au dat pozele si cu ele la dl Dr sa le vada. acest HSG m-a diagnosticat pe mine f clar ca nu pot face bb decat cu FIV. in aceeasi zi m-am dus si la serviciu... am condus masina..deci poti sa-ti faci o idee ca nu a fost atat de rau. mie mai rau mi-a fost la histeroscopie. daca esti mai sensibila de fel, atunci e bine sa te astepte sotul sau cineva cu masina , insa am vrut sa stii cum a fost in cazul meu ca sa-ti faci o idee. bafta si sa nu-ti fie frica! 11+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky: poate stii insa tin sa spun si eu (eu nu am stiut) ca programarea pt HSG se face in prima ta zi de menstruatie: dai telefon la MMF acolo si le spui ca esti in prima zi si ele te programeaza cam in a 7-8 zi de la inceputul menstruatiei daca tin bine minte. oricum ce stiu sigur este ca te programezi in prima zi de m.si banuiesc ca HSG vei face cu Albu daca la el esti. 11+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...