Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr DRAGOS ALBU 11


mirela2

Recommended Posts

Miky007 procedura in sine nu este mai dureroasa ca o durere de menstra, asta in caz ca trompele sunt libere. Daca sunt infundate am auzit ca ar durea mai tare. Tu oricum vb cu asistenta care te va prelua si la nevoie iti pot face o anestezie usoara locala. Dr Albu nu va face el insusi HSG, dar te trimite la o colega sau coleg de al lui. La plecare din spital, te duci la el cu radiografiile si cu externarea ( o foaie unde scrie ce au gasit,etc) si atunci vorbesti cu el. Eu la Medlife am facut si am fost f multumita de conditii. Costa daca retin corect aproximativ 6 mil. Ar fi indicat sa repeti analizele de secretie, sa nu te fi pricopsit cu vreo balarie tocmai acum. Si in ziua 1 de ciclul iei legatura cu Albu, sa iti faca el o foaie de recomandare, o vor duce asistentele la receptia de la spital si pe baza ei te vor programa. Hai ca nu e asa de greu ! [pk] Bafta[pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monas, ce cunoscut suna chestia cu galeata cu apa rece[bang] exact asa am primit si eu vestea asta-vara inca de la prima ecografie la Albu, pe motiv de endometrioza de grad III-IV. Sincer, desi imi repet chestia asta de vreo 3 luni, parca tot nu-mi vine sa cred ca despre mine e vorba. Si pe masura ce citesc pe forum ma ingrozesc tot mai tare. Acum mai sper pe ultima suta de metri ca poate dupa histero raman si scap de FIV. Daca nu reusesc nici luna asta tb sa ma programez la Albu sa vedem ce facem. [gravi] in devenire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,am ajuns si eu in sfarsit acasa dupa multe ore de nervi prin Bucurestiul plin de greve si grevisti In ziua 7 de stimulare stau cam in felul urmator: cinci foliculi pe ovarul stang cel mic de 8,41 si cel mare de9,34,iar pe ovarul drept unul singur de 9,78,endometru trilaminar de 6,40mm ,iar estradionul este 166 si prg 0,1 Voi ce ziceti,o fi bine,o fi rau? Eu nu stiu ce sa cred,la echo trecuta am avut 8 foliculi pe un ovar si 3pe celalalt si acum sunt mai putini,oare pana la punctie or mai fii? Va pup pe toate [pup][pup] Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, va multumesc mult de tot pt raspunsurile voastre legate de HSG, ati fost foarte dragute, m-am mai linistit. stiu ca tre sa-l sun pe dl Albu in prima zi a CM. adriana, e de ajuns numai analiza la secretie sau trebuie si cultura din colul uterin (clamidya micoplasma si ureaplasma)? imi vor face si vreun test inainte la iod? multumesc mult ,pt raspunsuri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mai am o rugaminte , sotul are program pe 30.09 pt.spermograma si va trebui sa o faca acolo la ei la clinica, ca noi stam tocmai in titan si nu ajungem cu ea de acasa in timp util. se fac bine acolo spermogramele? ca a mai facut 2 la alte clinici private si are 2 rezultate diferite.[bang] mii de mutumiri[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lumimar e totul in regula, stai linistita... si dozarea hormonala si endometrul... imi place ca si foliculii ii cam de aceeasi dimensiune deci e bine... cat despre numarul lor, nu ai de ca iti faci griji... stai bine... si chiar e posibil ca unii dintre ei sa nu se fi vazut la ecografia asta, sa fie pititi pe-acolo... se intampla... o sa fie bine la punctie, vei vedea! te pup! Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [pup] ieri am fost la eco la dr albu (azi sunt in a 8-a zis de stimulare), am edometrul de 9,75 si 11 foliculi, 6 cu dimensiuni intre 8 mm si 13,9 mm, ceilalti 5 cu dimensiuni inte 4 si ceva si 7 mm progesteronul 0.1 si estradiolul 374 estradiolul mi se pare cam mare, dr nu a zis nimic nici eu nu l-am intrebat de astazi mi-a schimbat tratamentul fac 300ui menopur, pana astazi am facut 150 menopur + 150 puregon va pup si va doresc o zi frumoasa MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA nici o sarcina, 3 IA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...