Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 56


Recommended Posts

monis un pupic sentimental pentru Santi zbuciumat si parietalii lui zdruncinati[:D]

Zmeii mangalezi n-au fost decat unul babysitteri, cel al Laurei, ca pe al meu l-a salvat munca, dom'le [:-@]

Da' ne-am culturalizat de ne-au mers fulgii. A fost super ca am uitat total de copil... ( pe durata piesei[:D] )

floricik nimic miraculos... calmantul ala se pare ca functioneaza pe moment. Daca nu i-am mai dat iar a tinut-o intr-o cursa permanenta... ieri a dormit pe zi doar o jumatate de ora....

Dana.n absolut incredibil de frumoase pozele.. zici ca sunt plasmuirile unui pictor...

Ramonika, ava si mie mi-a cazut si imi cade parul incredibil de tare... eu am tinut socoteala ca pana acum sigur strangeam de o peruca...[q]

ionelamaria [grup] condoleante

Mi-au placut foarte mult povestirile dintre mamicile de gemenei [olala]

Superba Pinky [olala][olala][olala]

Hapciu ( a se citi Dozz )id="size1"> cum mai esti?

Smara pupici pentru Timi recuperat si mancacios si aplaudacois [:D]

monica80 sa-ti traiasca sotiorul, multumim de cinste [pup]

cory b mi-au dat lacrimile... Felicitari din suflet !!!!!

Fug, nu mai am timp acum....

 

Mami de [copil]Iulia Emanuelaid="red"> 26.11.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

asa, 2 lucururi mai am de zis, ca mi se spanzura copilul in patut sa-l iau de acolo

 

1. de gris eu stiu ca nu e neaparat o minunatie de aliment, pe principiul ca este grau prelucrat tehnologic. Si ca toate produsele "prea" prelucrate, nu prea este hrana "vie". (la fel si orezul expandat si altele). Eu in loc de gris, as da cereale integrale, ca nu prea vad ce are grisul si nu au ele. pam-pam

 

2. legat de mersul tinut de manutze de care se discuta zilele trecute, am concluzionat ca daca pruncul se ridica in picioare si se obisnuieste (in sensul ca parintii il obisnuiesc asa) dus de manute prin casa, apoi tot asa vrea si nu prea ai ce sa-i faci. In schimb daca nu il inveti asa si-l lasi singurel, atunci nu are cum sa vrea sa-l duci de maini. Ma rog, pe scurt de tot, asta cu dusul de maini este un comportament invatat dupa parerea mea. Si daca nu-l invatata nimeni, nici nu cere. param-pam-pam

 

 

[flo]

 

Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim ca v-ati uitat la reprezentatia noastra![flo]

 

subscriu, chestia cu mersul tinut de manute este comportament invatat, mie mi l-au invatat pe Dragos bunicile pe afara si vrea sa-l tin si eu la fel in casa... e simpatic ca vrea sa-mi dea mainile la o parte, nu-si da seama ca daca il las singur vine gramada [:D]

 

e, uite ca astazi nu mai sunt asa norocoasa, dorm cu schimbul baietii mei, pana acum Dragos s-a foit si Emi face ochi ca doarme deja de o ora si ceva... asa ca daca speram ca ciupesc si eu un somnic, m-am inselat amarnic... iar azi noapte Emi s-a trezit pe la 11,30 dupa o ora de somn si avea chef de joaca, tuleo-Doamne ca noi tocmai voiam sa ne varam in patul conjugal, ne uitam stupefiati la el ce gesturi de "buna dimineata" avea... l-am pus in leagan si a adormit cu greu, abia imi mai tineam ochii deschisi de somn, in patutul lui era exclus sa-l pun ca avea chef de vorba si-l trezea pe Dragos, asa ca in final dupa ce s-a certat cu umbra de la leagan pe pereti vreo 40 minute, a adormit si l-am dus in patutul lui...

 

ce va ziceam, ma saluta de dincolo!

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

 

[mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]

id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[olala]Mateiul meu a stat cred ca vreo 10 secunde in picioruse, nesprijinit, cu ambele maini ocupate cu o rondea de orez expandat[pk][pk][olala][olala]...cred ca a fost un gest inconstient...dar a stat asa de muuult...

 

Sper sa reusesc sa-l filmez cand merge pe langa sifonier, sau agatat de te miri ce[olala][pk][flo]

 

Felicitari Andrei de Coryyy!!!!!!!!!!!!!!!!!![olala][olala][olala]

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele[flo]

 

Noi am stat azi 4 ore in IOR...[:D] Am fost eu cu plimbaretul Andrei,singurei asa...a fost placut. A dormit o ora jum la aer, s-a trezit si a papat banana singurel.. apoi 2 ore jum joacaaa: leagane, apa(fantana arteziana din parc il fascineaza), tobogan si bineinteles,noua descoperire...mult mers[:)] Acum sunt franta...el face nani.[:D]

 

Legat de mersul de manute si pe Andrei il mai tineau bunicii asa ..insa vad ca acum , de cand merge singur, nu vrea sa-l tinem de maini. Chiar se enerveaza daca vrem sa-l luam asa. Deci...depinde.

 

Ma pun si eu langa puiu putin,poate prind ceva somnel.

 

Va[pup]

 

Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Many, Flo, Lili, daca e frumos maine, ne vedem prin IOR?

Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e
align="right" id="quote2">

Noi inca suntem in delegatie.[:D] Mai stam la parintii mei pana sambata. Sper sa fie vreme faina si saptamana viitoare si sa reusim o intalneala.[pup]

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

noi 3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce liniste pe aici....

 

eu am o zi de-mi vine sa bat pe cineva... nu prea am pe cine [:D]. fetele care sunteti ca mine, fara ajutor, cum va descurcati cu plimbatul copilului, joaca cu el, facut de mancare (pt adulti) si altele? pls ceva idei, ca-mi vine sa fug de acasa cateodata... [fuga]

 

Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
ce liniste pe aici....eu am o zi de-mi vine sa bat pe cineva... nu prea am pe cine [:D]. fetele care sunteti ca mine, fara ajutor, cum va descurcati cu plimbatul copilului, joaca cu el, facut de mancare (pt adulti) si altele? pls ceva idei, ca-mi vine sa fug de acasa cateodata... [fuga]Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">hai la un [box] virtual sa ne mai eliberam de nervi, ca si eu am avut o zi de tot rahatul, am aceleasi probleme ca tine, toate sunt pe fuga facute [bang]by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...