Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 56


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui monis5
ce liniste pe aici....eu am o zi de-mi vine sa bat pe cineva... nu prea am pe cine [:D]. fetele care sunteti ca mine, fara ajutor, cum va descurcati cu plimbatul copilului, joaca cu el, facut de mancare (pt adulti) si altele? pls ceva idei, ca-mi vine sa fug de acasa cateodata... [fuga]Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">eu am ceva ajutor ( asa pret de cateva ore dimineata),dar sincer tot nu reusesc sa fac mare lucru...de obicei,il scoate maica-mea dimineata si eu ma apuc de adunat,spalat,curatat ,facut mancare ..dar nu prea imi reuseste...cred ca apuc sa fac jumate din ce imi propun...simt ca imi fuge timpul printre degete...asta e unul din motivele pentru care nu prea am mai intrat pe forum...e grele,frate..din punctul meu de vedere...dar,no mergem mai departe..mianyfericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

seara buna

 

grele cu timpul asta....cum spuneti voi eu sunt de 5 luni [bang], fara nici 5 minute ajutor, dar pana la urma am reusit sa ma organizez si cand imi propun sa fac ceva ori fac cat doarme Mariuta, ori o iau cu mine in bucatarie cand vreau sa fac mancare (am bucataria ff mare aici) si-i iau jucarii si toate alea si stau mai mult dupa ea sa nu deschida dulapuri, sertare.....[alcool] sau stau cu ea agatata de picioare si fac mancare [alcool]

 

[mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miany75
sunt cam lipsita de maniere zilele astea...am uitat sa dau buna seara...asa ca ..salutare,fete dragi!![flo]mianyfericita mami de DAVID ANDREI
align="right" id="quote2">hai sa traiesti[pup], lasa manierele ca nu avem timp [fuga]by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monis,eu daca nu reusesc sa-i culpe amandoi odata in timpul zilei ....apoi pot sa-mi bag linistita picioarele in ea de zi (scuzati expresia).Pe somnul lor ,care e cam de 1.30-2 o tura dimi ,fie de la 10-12, fie 12-14 le pregatesc pranzul lor ,dau cu mopul si eventual un gunoi,iar pe al doilea somn,de la 16-18 pregatesc masa pt sot,ca ei au iaurt la trezire.In rest,cat sunt treji, ma storc de puteri cu joaca si plimbatul.Cu spalatul e mai usor...sa-i dea D-zeu sanatate aluia care a inventat masina automata,dar calcatul...aici e buba,ca nu am timp si nici nu-mi fac,urasc sa clac...le rezolv repede pe ale lor si restul ....doar urgentele

 

solutii nu ti-am dat,decat m-am plans [:D][:D]

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna

 

noi va citim pe fuga, dar vad ca nu sunt singura in aceasta stare.

Mihnea e foarte trist fara tati si foarte moftoros.... de am intrat la idei sa nu fie altceva. E mereu marait, nu am voie sa fac nimic.... si nici cand ma joc pe covor cu dansul nu e bine, nici cand ii dau o mana sa misune prin casa nu e bine, nici cand il las singur nu e bine. Abia apuc sa ii fac lui papica in timpul reprizelor lui de somnic si sa strang pe fuga cate ceva din ce imprastie.

 

I-am luat un covor din ala de burete ( sau ce-o fi) tip puzzle cu flori... sa nu mai stea pe parchet... sperand ca il vor tenta florile colorae sa stea pe ele. florile il tenteaza.... dar sa le scoata... si descompune tot covorul ca apoi mami sa refaca puzzel-ul cat el doarme[:D]

 

De 3 zile e tare plangacios. O matusa ( matusile astea ale mele[bang]) s-a gandit sa "ma bata" cu e sticla sa vada ce face Mihnea. A pus cel mai scump botic si s-a pus pe un plans disperat, agatat de gatul meu de nu mai stiam cum sa-l impac...Dragul de el, plangea pentru mami a lui. Bine, cama prefacusem eu ca plang... ca altfel... de unde sa stie el ca treaba aia e bataie[:D]. Am reusit sa-l impac cu greu... dar cred ca e starea asta din ultimele zile vinovata.

 

Cand il aude pe tati la telefon se lumineaza o clipa... apoi pune un botic trist si ma ia in bate si suspina de mi se rupe sufletul... habar n-aveam ca asa mici incep sa sufere pentru d'astea. Ce-o sa ma fac de'acum nu stiu... Oricum, tristetea lui ma termina cu totul... si mi-e si mie cmplit de dor de sot deja... si can il vad pe el imi vine sa ma tot duc. Cum sa mai fiu suparata ca nu ma lasa sa fac nimic?! doar si eu am o stare de toata rusinea.... pai el? mititelul meu! cum a poatamai mult decat pot eu?!

 

E... o sa treca.... ne invatam noi si fara tati... iar...si mai e asa MULT pana se intoarce.... vreo 75 de zile[q]

 

Mami fericita de [copil]Mihnea

Mihnea creste mare (14.11.2009 )

aniversarea nuntii

POZE

id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Sa dau si eu binete, mai dupa pranz asa...mai sunt 5 zile si uram La Multi Ani! fulgusorului nostru drag David, pe a carui mamica, Miany, m-am bucurat tare sa o recitesc (sper sa vine si cu cinsteala maaare mare)Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)poz(n)e
align="right" id="quote2">[pup] sper sa reusesc sa va cinstesc cum se cuvine...ca am un inamic tare mare:TIMPUL!![:D]mianyfericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am nici un ajutor, iar acum simt ca sunt la capatul puterilor, ieri noapte am dormit 3 ore, iar azi nu stiu ce ma asteapta. Vlad este iar cu muci si cred ca are si laringita, doarme cate o ora apoi 2 ore plans iar mai adoarme o ora si tot asa. Acum a plans de la 20,30 la 22 iar eu am plans cu el. Trec prin diferite stari de plans, de nervi, etc. Sper sa fac fata ca nu stiu incotro sa o apuc.

Va las aici cateva poze facute ieri, cand inca mai era bine si fara muci.

NB

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...