Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 56


Recommended Posts

Neata!

 

dau eu [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] ua astazi si ii urez din inima lui Avalon La Multi Ani! fericiti alaturi de baietii tai dragi!!!! [flo][flo][flo]

 

[s] luniversatilor Danut (ultima luniversare [olala]), Chiara, Ari si Maya [s]

 

un [pup] mare pt Shtephy, abia astept sa vad pozicile cand ma intorc de la dr [olala]

 

Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)

poz(n)e

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La Multe Lunite fulgusorilor aniversati astazi!

 

Dan Mihail de Dymomo77

Chiara Ada de Andrecluj

Ariana de Lalu_79

Maya Teodora de Biaraid="blue">

 

am admirat pe Stefiuta devenita intre timp domnisoara cu stil si pe fratiorul ei cel viteaz, alcatuiesc impreuna o pereche imbatabila alaturi de o mamica tanara si frumoasa![flo][flo][flo]

 

felicitari, ralu_seby pentru bilantul lui Matei![flo][flo][flo]

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

 

[mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]

id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CARMEN - sa fii sanatoasa fericita si iubita [bum][bis]

 

Sa ne traiasca si prietenii mici nascuti in zi de 28 [olala][pup]

 

Miany - raceala parac e mai bine, am avut grija ea ea [:)]

 

plec nitel, ma duc sa depun dosarul pt instanta, dam in judecata bcr-ul, mama lor[mai]

 

by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite Ramo ca m-a divulgat Raluci pe care o pup apasat![pup] merci, draga mea![flo]

da' cu bcr-ul ce avusarati, maica?

 

am visat ceva azi-noapte dar nu reusesc deloc sa-mi aduc aminte ce... era ceva frumos, ca m-am trezit tare bine dispusa... sa zic asa vag imi amintesc, oare faceam ceva shopping? cred ca de la Laurairina mi se trage, ca ea povestea ca face cumparaturi pentru casuta![flo]

 

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

 

[mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]

id="teal">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
Uite Ramo ca m-a divulgat Raluci pe care o pup apasat![pup] merci, draga mea![flo]da' cu bcr-ul ce avusarati, maica? am visat ceva azi-noapte dar nu reusesc deloc sa-mi aduc aminte ce... era ceva frumos, ca m-am trezit tare bine dispusa... sa zic asa vag imi amintesc, oare faceam ceva shopping? cred ca de la Laurairina mi se trage, ca ea povestea ca face cumparaturi pentru casuta![flo]
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]
id="teal">id="Georgia">
align="right" id="quote2">opps sa-mi fie cu iertare daca am gresit [:-@]cu bcr-ul ??? hmmm nu ma intreba, pe scurt avem credit la ei si s-au gandit ei sa faca niste rahaturi in anexa noua de trebuie semnata. asa ca...la judecata vazut vladut dragutz fara muci, pupam apasat sa treaca shtephy [pup]by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
niata!hranit bubulacii, scos iaurtul gata facut din iaurtiera si zic hai sa bag ochiul in forum, unde gasesc cele mai frumoase felicitari, va multumesc![flo2][flo][flo2][flo][flo2][flo]monis, dar tu parca aveai o femeie care te ajuta la menaj? ce s-a intamplat? si pe soacra n-o poti implica mai mult in plimbarile copilului?acusica fac o cafeluta [cafea] sa ne trezim un pic
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de gemenasi dragalasi [caru][caru]
id="teal">id="Georgia">
align="right" id="quote2">pai am femeia, dar vine doar 1 zi pe saptamana si la mine, cum stau in intersectie si astia sapa toate trotuarele si se repara blocuri in vecinatate, a doau zi e praf gros in casa. vase tot sunt de spalat for ever and ever, mancare vesnic tre sa mancam, cumparaturi tre' facute, rufe tre' spalate.... Nu ca nu m-ar ajuta cu curatenie generala 1 data pe sapt, zic doar ca na.... nu e ca si cum nu mai am nimic de facut. Nu mai am de facut doar in ziua aia [:D].Soacra-mea a venit uneori si 2 zile pe sapt.... nu sunt nici rea (doar carcotasa [:p]) dar si ei tre sa ma gandesc ce sa-i dau sa manance, tre sa umblu dupa ea, tot eu schib copilul, imbraca-l, spala-l, hraneste-l si ea prinde doar partea fuuny de stat afara [:D]. In plus pt ca e singura, vine si vorbeste extrem, dar extrem de mult. Ori eu dimineata sunt numai cu cioburi in cap de peste noapte - asa ca de obicei incerc sa-l am pe iulian gata de plimbare ca sa-i expediez repede....Duminica a stat cu el cat am fost noi la botez si era cu parul asa [zirea] in cap seara, asa ca azi mi-a zis ca nu vine [:D]. Nici nu-l lasa sa faca nimic ca sa "nu se loveasca", drept urmare il cara doar in brate etc... cred si eu ca dupa juma de zi e praf [alcool].La mine scaparaea ar fi mama, dar nu am unde s-o cazez ca sa stea mai mult in BUc.... so, mergem inainte ca timpul trece....apropos de botez, ia uitati cat erau copiii nostri la 3 luni: http://picasaweb.google.com/monis.monica/10Luni#5521857933554637874 [:)]Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Sar cu cinstea si multumim frumos pentru urari [pup]

 

Vreau neaparat sa ii urez la Ava id="red"> sa ramana mereu fericita cum e azi, sa ii spun ca o admir ca reuseste sa activeze chiar si cu gemenasi acasa [pup]

 

La multe lunite co-sarbatoritilor dragi id="red">, cresteti mari si frumosi!

 

Eu nu stiu cum se face, seara cand ma plimb cu pitica am atatea chestii in cap pe care vreau sa le spun. Stiu ca aseara i-am dat drumul pe nisip si ma gandeam la Lidia id="red">, sa o sunam, sa ii zic la Raluci id="red"> de salteluta, sa intreb de Alexa id="red">, sa o imbratisez pe Ionela id="red">, sa intreb de Stephy id="red">, sa ii spun Danei id="red"> ca iar l-am admirat pe David si iar m-am indragostit rau de tot, de Teo id="red"> nu mai zic, e o minunatie, sa ma bucur ca a dat pe aici Miany id="red">si sa o intreb daca vine la o broscuta, etc. Apoi, ma asez la munca si am uitat ce am avut de zis, chiar daca unele chestii poate erau utile.

 

La cutia Pandorei deschisa de Monis nu ma pot baga, fac parte sau sunt singura care face "tabara" celor care nu vor ajutor. Stiu, o sa-mi spuneti ca-mi trece si sunt convinsa ca e asa, dar ... nu mai vreau ajutor!

 

La noi programul e asa:

- de la 6 pregatesc mancarica Chiarei, sterg pe jos camera unde urmeaza sa o tin, in functie de ce am de facut

- ii dau lapticul, o pun in tarc si ma apuc de lucru, pregatita cu zecile de jucarii care o tin ocupata. Cand se maraie, ii schimb locul, o mai las in camara, unde ii place la nebunie si unde am mutat tot ce era pericol de pe primul raft, am lasat pungi, cabluri si sticle goale.

- pe la 10 mananca fructele, apoi doarme o ora, timp in care pregatesc mancarea celor mari, mie nu mai apuc sa-mi fac nimic.

- apoi, fie o duc cu mine la cumparaturi, fie o scoate buni la mare

- la pranz dormim (asta doar de cateva zile, de cand au fost niste schimbari la serviciu). Daca nu am somn, imi ajut colegele inca vreo 2 ore, apoi papam, apoi vine programul de voie, adica fie iesim, fie ne jucam in casa.

- baita, cina, la 9 somn si atunci incep sa ma ocup de cina si de dus si gata. In cel mai bun caz apuc o ciocolata si noapte buna.

Pare plictisitor, dar e ok asa.

 

Va pupam, trebuie sa o duc la control ca nu as vrea sa nu avem permis de suit pe avion din cauza unui nas infundat

 

 

 

 

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...