Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 56


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
in seara asta de exemplu i-am imbracat prea gros pentru cele 25 grade din camera si s-au foit amandoi de imi venea sa-mi iau campii... era prea tarziu sa-i mai schimb ca "le fugea somnul" cu foiala imbracat-dezbracat, asa ca am gasit o solutie de compromis, lui Dragos i-am deschis usa la balcon iar lui Emi i-am scos sosetele... acum dorm amandoi...

align="right" id="quote2">

Ava,ei dorm cu sosete?...pai numai daca indraznesc sa le pun sosete cand ii culc e dezastru.La pranz nu se culca si nu stau intinsi pana nu le scot sosetele si pantalonii,doar in body cu maneca scuurta vor,afara trag de ele de nu se poate.De catevazile le-ampus la culcare pijama cu maneca lunga...nu vreti sa stiti ce trag de maneci si ce chitaiala pana adorm.
Eu ii culc deodata intotdeauna,fiecare in patutul lui,eva mangaiata pe cap si spate,dragos isi baga nasul in catel si isi ia tetina la supt si adoarme singur

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009


mucosii


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica_80
Dankutza ce face Pinky? cum merge kineto?
align="right" id="quote2">Kineto merge bine, dar progresele nu sunt atat de rapide cat as vrea eu. [bang] Eu sunt foarte pretentioasa. Intotdeauna imi imping limitele si la fel fac si cu copii de la scoala. In fine, Pinky are ritmul ei si trebuie sa accept asta.Am facut pana acum 4 sedinte de kineto, o sedinta de evaluare si una de babygym. Deci, total 6 sedinte. Nu sta in fundulet si nici nu vrea. [bang] Este cam lenesa. La cabinet, lucreaza, dar acasa, fiind pe teritoriul ei, nu prea are chef. Ii place pana o pun sa se tarasca (ajutata de mine) sau sa stea in fundulet. Se eneveaza si termin prin a ma enerva si eu. Mi-a spus "kinetica" ca daca fac restul, tot e bine decat nimic. Am o serie de exercitii pe care le fac, dar nu pot face secventa de tarare si de stat in fundulet.Cand se enerveaza, maraie, plange si se face ca un bat. [bang]De cand o duc acolo, am observat ca inceraca sa se tarasca un pic. Se agata cu mainile de ceva (si de o ata) si se trage. Aseara, parca a schitat sa se tarasca un pic. Adica, a flectat un genunchi.[olala] Mi-a zis "kinetica" ca are propriul ritm si ca si statul in fundulet si restul vor veni, in functie de ea. Noi, nu putem face altceva decat sa o ajutam. Eu spre ca in 3 luni maxim sa inceapa sa se mearga tinandu-se de mobila. Sper eu. [:-@]Vroiam sa spun ca de cand ma duc acolo, am vazut niste cazuri.... de imi pare ca Pinky este acolo de moft. Nici nu va inchipuiti ce de copii sunt chinuiti de diverse probleme. Intre 5 si 7 octombrie plec in tabara la Sinaia cu plozii. Nu am reusit sa-mi conving directorul sa ma lase in pace. mi s-a spus "you have to go". Dedicatie pt el si neamul lui hjhgjgjgggsuggsacgsdgc. Nu-mi convine, dar nu am ce sa fac. Sa vad, poate reusesc sa ma intalnesc cu Stephy id="red">. Poate vien si ea in parc cand o sa fiu acolo cu plozii.Dana, mama lu' Pinkyid="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
asa, 2 lucururi mai am de zis, ca mi se spanzura copilul in patut sa-l iau de acolo1. de gris eu stiu ca nu e neaparat o minunatie de aliment, pe principiul ca este grau prelucrat tehnologic. Si ca toate produsele "prea" prelucrate, nu prea este hrana "vie". (la fel si orezul expandat si altele). Eu in loc de gris, as da cereale integrale, ca nu prea vad ce are grisul si nu au ele. pam-pam2. legat de mersul tinut de manutze de care se discuta zilele trecute, am concluzionat ca daca pruncul se ridica in picioare si se obisnuieste (in sensul ca parintii il obisnuiesc asa) dus de manute prin casa, apoi tot asa vrea si nu prea ai ce sa-i faci. In schimb daca nu il inveti asa si-l lasi singurel, atunci nu are cum sa vrea sa-l duci de maini. Ma rog, pe scurt de tot, asta cu dusul de maini este un comportament invatat dupa parerea mea. Si daca nu-l invatata nimeni, nici nu cere. param-pam-pam[flo]Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">Treaba cu mersul de manute, asa este. Exact asa mi-a explicat si la kineto. Il inveti, asa il ai, nu-l inveti, nu stie si merge in continuare in stilul lui. Eu, adica mama, i-a dat galusca cu supa. Ii face doar cu galbenus si ii place lui Pinky, rau de tot. Ce vrei sa spui cu orezul expandat? Nu este bun pt copii? Eu ii dau alternativ cand biscuiti, cand rondea de orez? Tu ce ii dai, in genul asta? Adica sa tina in manuta si sa pape singur? MersiPS: AM incercat cu un buchetel de broccoli si a fost tare dezamagita de gust. Adevarul e ca si eu il consider bleah. Avocado "fuge" din manuta. In schimb ii place gustul lui si ii baga in gurita lamele de avocado. Este un deliciu. Ii place la nebunie.Dana, mama lu' Pinkyid="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Soacra-mea a venit uneori si 2 zile pe sapt.... nu sunt nici rea (doar carcotasa [:p]) dar si ei tre sa ma gandesc ce sa-i dau sa manance, tre sa umblu dupa ea, tot eu schib copilul, imbraca-l, spala-l, hraneste-l si ea prinde doar partea fuuny de stat afara [:D]. In plus pt ca e singura, vine si vorbeste extrem, dar extrem de mult. Ori eu dimineata sunt numai cu cioburi in cap de peste noapte - asa ca de obicei incerc sa-l am pe iulian gata de plimbare ca sa-i expediez repede....
Duminica a stat cu el cat am fost noi la botez si era cu parul asa [zirea] in cap seara, asa ca azi mi-a zis ca nu vine [:D]. Nici nu-l lasa sa faca nimic ca sa "nu se loveasca", drept urmare il cara doar in brate etc... cred si eu ca dupa juma de zi e praf [alcool].

align="right" id="quote2">


subscriu....acum am soacra la mine si bineinteles ca ea plimba mucosii ...cat m-am dat peste cap sa fiu gata...n-am reusit.
Schimbat de pampers, pregatit mancare,hranit copiii, adormit copiii ,imbracat/dezbracat,dus gunoiul...toate sunt ale mele...am scapat de calcat [pk] si uneori de mop,poate si de un gatit de adulti,ca oricum eu nu mananc decat in fuga sau bag la cuptor ceva odata cu mancarea copiilor ,asa ca face pt ea si sot

Plimbareadeseara ce ma mai lipesc...dar nu mereu

Maine au colegii de serviciu din streamul meu petrecere si ma gandesc sa ma duc, as lua si mucosii si sa ne recupereze tati apoi de la carciuma...dar cam greu de ajuns fara scaunele...in taxi in scoici si cu carutul in portbagaj sau in brate eu cu unul si soacra cu altul si apoi ea inapoi acasa...studiem posibilitati


Si La Multi ani Carmen...sa fiti sanatosi cu totii ca tare frumosi sunteti

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009


mucosii


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am dat o tura in parc, unde era nebunie din cauza grevei.... grevisti care cautau sa faca pipi.... trambite, vuvuzele [soc]. dar vremea e super. bagam maine o mare gasca in Herastrau?

cine se inscrie?

 

 

Acu, de ma lasa Iulian, bag un nas in urma

 

 

 

Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ielou, Sa nu fie de la aspirat mucii. Ai folosit batista bebelusului? Am auzit cazuri cand se irita mucoasa. Ooof.pup Bubu.Io bag parc maine.
Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
lui renus ii mai curc mucisori si acum vad si ceva firicele de sange[:-@] oric s-o fi lovit ori de la ce mama masii ?by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
align="right" id="quote2">mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...