Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 56


Recommended Posts

Pe spate l-am batut si eu si l-am tinut si aplecat La noi Eva e caracterul domInant,ea are in permanenta nevoie de jucaria din mana lui Dragos si se duce si o ia,trage pana o obtine...uneori Dragos cedeaza din prima, alteori plange un pic...cert e ca Eva, daca nu obtine ce vrea, si asta repede...urla. Cand suntem afara ea suge mereu la 2 suzete,indiferent unde o prind pe a lui Dragos, se cocoseaza peste el si suge, iar pe a ei o tine in mana ,nu-i da drumul. Ieri mergeau in trenulet unul dupa altul si Eva il tot musca de fund pe Dragos,asta s-a enervat la un moment dat si s-a intors la ea ,o luat-o de body si a impins-o...am fost mandra ca a ripostat in sfarsit,ca nu a fost tot mamaliga, dar maniera parca nu mi-a placut...sunt mici acum , sper sa corectam relele deprinderi la timp [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

iesim numai daca ne incadram in program, de multe ori somnul de dupa-amiaza se prelungeste pana pe la 7 si pana mananca se intuneca afara... oricum, sunt satui de stat in carucior in fundulet de pe la 11 pana pe la 2, dupa amiaza se mai joaca si ei, mai fac miscare, se ridica in picioare, au inceput sa faca pasi pe langa mobila. o sa fie mai greu la iarna cu iesitul afara, mai ales ca vor incepe sa mearga si nu stiu cum ii vom mai tine in carucior, va fi nevoie de 2 persoane ma gandesc, ca vor vrea sa mearga pe jos sustinuti... tu te-ai gandit cum vei face?
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum voi face, probabil mama si soacra vor face ture sa am pe cineva mereu. Eu am deja mari probleme de acum, abia il mai pot pune pe Dragos in carucior dupa ce il dau in leagan...se incordeaza tot si nu ma lasa sa il asez..plange si se agata de mine Noi nu stam prima tura asa mult afara.Mai nou, dupa masa de fructe de la 10 se culca,in general 1.30-2 ore asa ca iesim in jur de 12 afara pana la 13.30 cand mergem acasa sa papam legumele;urmatorulsomn edela 16 la 18-18.30,papam repede si afara, uneori e intuneric cand coboram ( s-a intamplat sa iesim si pe la 20) dar tot iesim; stam pana la 21, apoi papam la 21.30 si somn de la 22. Daca nu iesim seara,de la 18 pana la 22 cand se culca se plictisesc in casa si incepe mataiala [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit azi cu o mamica despre ROR. A intrebat-o pe pedi a ei, si ea i-a spus sa-l faca. Dar la o distanta de 3 luni fata de Pentaximul de la 12 luni. Deci, recomndarea lui pedi aia, este sa fie facut la 15 luni. De ce? Sa aibe timp corpul sa se reabiliteze, dupa doza de Pentaxim, ca nu cumva amandoua sa creeze cine stie ce probleme. Am mai intrebat-o daca pedi asta este pro-vaccinuri. Mi-a zis ca pedi, nu i-a recomndat sa faca Prevenarul. Ii recomndase, totusi Rotarixul, dar a trebuit sa renunte la el, din cauza ca bebe nu vroia sa manance cum trebuie si mai si varsa, cel putin o data pe zi. Eu nu am reusit sa iau o decizie cu privire la Ror. [indecis]Probabil ca ma voi zvarcolii mult cu acest vaccin. [bang] Cet este, ca sunt gradinite, care nu primesc copii care nu fac acest vaccin. Poate cineva sa-mi dea linkurile cu siteurile despre vaccinuri, pe care le-a pus Diana? Pleeeease. Nu le-am salvat. Le-am deschis la scoala si nu am avut timp sa le puric. Apoi, am uitat de ele. [bang] Voi ce credeti despre vaccinul antihepatita A? Da? Nu? Ca eu iar sunt [indecis] Of, greu e sa iei decizii pt copilasul tau, mai exact pt sanatatea copilui tau. [:-@] Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...