Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

SAlut water sliderele alea is super, aici se inchiriaza de obicei la party sau cind au copiii VBS. eu zic ca is foarte scumpe si daca se sparg tot trebuie cirpite. tot vad mereu pe dupa garduri dar la party si atit. e si foarte cald la noi. nu exista un loc pe pamint cu temperaturi de 116 cit au fost la noi. cica in iad e mai cald ca aici! ha ha ha Andreea LA MULTI ANI lui Philip si sa va bucurati de copilul dulce.ca e frumos ca o fata! cum e la Las Vegas? Delia: bucura-te de cei dragi, de tarisoara ta si gata. asta e sarcina cu multe probleme. lasa ca trece si balonarea! apoi vine constiparea! of of! eu cred ca nici in America daca te-ai duce cu tratamentul din RO nu ti l-ar face, mai ales daca esti gravida, ca sa nu-i dai in judecata. si tot asa. mie in ro nu-mi faceau un Moldamin (antibiotic) lunar pentru reumatism in alt oras decit al meu (eram la munte in cantonament sportiv). bai, la Ramona la cafea vin si eu ca e o fata draguta! si e vecina mea de stat! hi hi hi! o prietena se muta si ea in Texas. ca asa vrea barbatul ei. ca ea nu vrea. ce o avea Texasul asta bre? cineva mi-a propus sa preiau un bussines cu babe. noaptea stau si ma gindesc![alcool] ca day care-ul nu merge cum am sperat eu! pe la mine soacre , mame nu mai vin ca toate au treaba! bine ca au viza, da nu au timp! Mihutza merci ca m-ai trecut pe lista. nu am vrut sa pun pe cineva la treaba. pentru asta dau o cafea de la expressorul personal. deci o invitatie la mine voalata sa ne cunosti si sa se joace copii. nu stiu daca conduci. let me know! miine ma duc la piscina cu prietena mea cu 4 baieti. David al meu e pur si simplu indragostit de ei. nu ar mai pleca niciodata. va las! la mine e luni dimineata plec sa aranjez casa ca e jale. paa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihutzaid="red">,eu am cumparat pachetelul acela ...si multe alte jucarele cu litere si numere.....si dimineata cam 10 minute,nu mai mult i tot arat pe carticele literele si i le asociez cu cuvinte care incap cu acea litera.Dar nu am de gand sa-mi stresez copilul;eu imi spun poezia,el ma asculta,cateodata ma ignora.....dar daca fac asta constant,in fiecare zi eu zic ca nu rau si nici mult ...acele 10 minute pe zi inainte de a pleca la gradinita.Iar seara citim povesti,le cam repetam,el imi cere sa-i citesc si imi si spune care anume[:D].Ai mei m-au stresat cu scoala tare de tot;eu nu am de gand sa repet istoria dar nici sa cad in extrema cealalta....de dezinteres total fata de educatia,scoala copilului.Si ca sa-ti dai seama de exemplu cat de ne-stresat e,Rudy nu stie nici o poezie,nici macar o strofa,in nici o limba,nu l-am invatat.Ca sa-ti zic ca maica-mea nu se poate abtine si imi spune ca fetita sora-mi din Romania la nici 3 ani stia 20 de strofe din lucearafu...si alte cateva poezii?Dar i-am zis ca eu pe asta mic vreau sa-l fac om de afaceri....nu poet[:D]iti dai seama ca ma amuz copios si atat.

id="left">CORINAid="red">,cand vine Francesca?Daca nu stii ,iti zic eu,...am visat,sincer ca pe 8 august.Am ajuns sa te si visez desi nu te-am vazut niciodata dar semeni tare bine cu o prietena din liceu.Tinem pumnii si iti uram si noi nastere usoara si bebelina sanatoasa si norocoasa!
id="left">Carmenbrid="red">,nu i cumpar odorului toate nebuniile pe motiv ca le au vecinii[:D]....iar Rudy este binevenit tot timpul la ei[:D].Ultima nebunie e o bicicleta medicinala pentru copii in fata careia este un ecran cu traseu,litere,etc.A stat ieri pe aia vreo 6 ore,....fara exagerare.Cred ca e obsesiv-compulsiv copilul meu....ca ma-sa,binenteles[:D].

 

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu sa spun despre produsul asta despre care a intrebat Miha, ca nu l-am incercat si nici nu intentionez, insa nu cred ca e rau pt copii sa-si exerseze creierasul de la varste fragede. E demonstrat ca memorarea "se educa" si la varste mici ei sunt precum un burete, absorb foarte multa informatie. Pt ei nu e o greutate sa retina si nici o corvoada sa invete, e ca un joc si sunt mandrii cand retin si sunt laudati.

Nu mi-as pune copilul sa citeasca la 2-3 ani, cred ca nu invata literele sau sa citeasca propriu, zi ci fotografiaza un cuvant si-l asociaza cu meaning-ul sau, dar sunt de acord sa-si antreneze capacitatea de a invata cat mai multe cuvinte si sa le practice zi de zi, ceea ce incerc sa fac cand timpul imi permite cu Luc al meu.

 

____________________

Alina, Mama to Luc 3/08

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu cetitul ii fortare curata. Stai la tele in loc sa te joci. E mult mai util sa-si dezvolte aptitudinele sociale de jucat, imparti, ras, alergat in n-spe.

Pe mine flash-urile astea la varste fragede ma sperie. Pe la doi ani si jumatate fetita mi se uita la baby einstein o data pe zi cat pregateam mancare pentru bebe si ea. Si atat in rest nu calculatur, nu tv.

Invatatul poate veni dupa. Daca un copil nu se uita la tv prea des se va uita mai tarziu cu placere. Da in invatatul englezei e o si o mare parte de memorare. Invatatul sunetului literelor si primelor reguli insa se poate face cu dvd--uri la patru-cinci.

Asta a fost un succes tocmai pentru ca ai mei nu-s obisnuiti cu dvd-urile.

http://www.amazon.com/Leap-Frog-Letter-Factory/dp/B0000INU6S

 

Amuzant si distractiv.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor din NY,maine vom ajunge in NY city si vrem sa vizitam cat mai multe locuri. Ce imi recomandati sa vad in afara de Statuia libertatii si Manhattan? Exista parcari publice in Manhattan? Si daca da, unde anume?

Magazine cu specific romanesc unde gasesc? Cum ajung acolo din MAnhattan.

Mersi frumos!

 

Never give up a dream!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cenia, ce figura esti! Mie si distantele din Dallas mi se par uriase, dar mai cind zici tu ca ni-s vecine de stat...[:D]

Eu cu babele n-as putea, zau! Mai bine cu copiii, dar sigur ca eu nu ma refer la finante acuma. Cu babele s-ar putea sa fie mai bine.

 

Delia, figura mai esti!

 

Eu tot cu Leap Frog DVD am avut succes la Alexandru. El a invatat tirziu tare. Nici el n-a stiut poezii, nu l-au interesat niciodata. I le mai spuneam, dar nu l-am stresat sa invete.

Ana-i ca buretele, daca ma agit o invat si eu 20 de strofe din Luceafarul![:D] Cred ca-i chestie de fete si baieti, stiu ca eram si eu mare iubitoare de poezii.

 

Cryssa, cel mai mare e Central Park. Cele mai multe magazine romanesti nu sint chiar atit de aproape de metrou, poate iti spun fetele cum sa ajungi ca noi mergeam cu masina. Sedere placuta la NY!

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic cu chstiile astea de invatare, cred ca fiecare copil are inclinatiile lui -- ai mei de exmplu au fost foarte diferiti, john de mic se uita si intreba ce e asta ce a ailalta, recunostea cuvinte inainte sa implineasca 2 ani, citea fluent inainte de 4 ani. El era copilul care se uita atent la Baby Einsteins, statea langa mine la cvalculator si se uita si ore in sir daca il lasam, etc. Jodie nu a fost niciodata interesata de Baby Einsteins, nici acum nu are rabdare sa se uite la un film de la cap la coada, nu stie sa citeasca, nici macar nu stie majoritatea literelor. In schimb se priecepe sa demonteze si sa monteze o gramada de lucruri, e foarte indemanatica si este extrem de atletica.

 

Cred ca e ok sa expunem copiii la cat mai multe, dar nu sa ii stresam si sa ii presionam sa dea rezultate in una sau alta.

 

Corina, asteptare usoara -- o prietena a mea din Romania a avut due date alaltaieri si inca nimic...asteapta, muta carti, sterge pe jos, a urcat 10 etaje pe scari -- nimic :) Sper sa nu fie si cazul tau.

 

Va pup si fugim in parc :)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lisa ce copanase bunacioase are Ana.. si ochisorii aia [olala]!

 

Cenia multumim de invitatie.. dar sunt 2 impedimente: nu avem decat o masina care o fol sotul si nici eu nu am permis[:D] inca..

 

Va multumesc pt raspunsurile cu pricina.. mie mi se pare exagerat faptul ca zic ca e de la 3 luni in sus [alcool].. pai ce stie un bebe de 3 luni sa faca?

Andra e si ea cu Baby Einstein.. ii plac filmuletele alea mult.. mai ales unul Baby Da Vinci cu partile corpului.. Leapfrog nu avem, dar poate in viitor..

aa.. si dimineata cand se trezeste ea pe la 8, mama-sa(adik io) mai leneveste in pat si copila ce sa faca? se uita la desene Dora The Explorer.. si ce mai danseaza la melodia aia de final cand se bucura si canta Dora de mama focului "we did it"[disco]..

si alte desene care ii plac: Spongebob (astea imi plac si mie[:D]).. si mai nou a inceput sa zica si ea la generic "bab, bab, bab", dar nu numai.. ca i-am luat pasta de dinti si e pe ambalaj cine altul decat Spongebob si cum vede tubul "bab bab".. e asa comica [:D]..

 

de Spongebob ce parere aveti?

 

 

Mihaela, mamik fericit de [copil]Andraid="pink"> - 29 martie 2008

 

Ratusca mea mih1 si mih2 aiciid="teal">

Pozici

Primul anisor

Povestea americancei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor,

Am si eu o intrebare la voi,dc ma puteti ajuta, ca am intrebat la romanii din UK si nu am primit nici unr aspuns.

Ce site folositi pt bilete catre UK? Le-am incercat pe cele de pe prima pagina de aici si mi s-au parut preturile obtinute f. mari, nu era nimic sub 890cad si toate erau cu 1 oprire.Vrem sa mergem de craciun la cumnatii si ma uit dupa bilete ca suntem 2 adulti si 2 copii treuti de 2 ani.

Multumesc frumos si o zi frumoasa la toata lumea!

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...