Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corina, felictari pt mititica si sa aveti parte numai de bucuri [flo]id="purple">

 

Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julianid="purple">

[foto]

id="right">id="size1">id="right">id="size1">id="right">

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Platoid="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ML
Si daca tot va intreb, a trecut careva prin nebuneala transcrierii certificatului de casatorie in registrele de stare civila din Romania?
align="right" id="quote2">

MLid="red">, in primul rand condoleante![q]. Cat despre certificatul de casatorie, nu e chiar asa nebuneala cum pare, ca se rezolva rapid la ambasada/consulat. Eu m-am casatorit in Canada, si consulatul din Montreal mi-a facut inscrierea - am trimis actele necesare (doar certificatul de casatorie in original, restul copii), si mi-au trimis intr-o saptamana inscrierea la starea civila romaneasca, deci practic certificatul romanesc. Contacteaza ambasada si iti dau ei detalii. Daca vrei sa iti dau model de cerere si declaratie, da-mi PM si iti trimit pe mail.

Ambasadele si consulatele României pot efectua înscrierea certificatelor de stare civila (nastere, casatorie sau deces) emise de autoritatile statului în care îsi desfasoara activitatea.
Înscrierea acestor acte este necesara pentru recunoasterea lor de catre autoritatile române, în vederea producerii efectelor lor juridice.
Înscrierea casatoriilor se poate solicita, de asemenea, la misiunile diplomatice ale României în strainatate (in functie de domiciliu petentului).
Documente necesare:
•extrasul actului de casatorie strain, apostilat sau legalizat de autoritatile locale în original si copie;
•declaratia pe proprie raspundere privind inexistenta altei transcrieri în România (formularul se primeste la misiunea diplomatica;
•declaratia pe proprie raspundere privind inexistenta altor casatorii anterioare ale cetateanului român (formularul se primeste la misiunea diplomatica) (sau, dupa caz, certificatul de nastere eliberat de autoritatile române cu toate mentiunile de casatorie si de divort.


Succes!

Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007

Pozeid="red">

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea ce curajosi sunteti sa va plimbati atat [:D] Dar zambetele voastre sunt super. Era topit Philip dupa deghizarile de plus. Asa dulci sunbtei la harjoneala pe plaja cu cearceaf si fara :) M-am oprit la tatic si baiet cataratori, dar ma mai uit ca sunteti reconfortanti :)

 

 

ML oiii... stiam eu ce stiam sa nu-mi schimb numele [alcool] Bafta!

 

Corina superrrr[:D] sa fie o lunga poveste dragoste cu o fetita mica care se va face mai mare band laptic de la mami [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, ai un baiat cu un zambet dulce si calm. Tare drag imi este![olala]

 

Andreea, chiar ca sunteti curajosi sa plecati asa repede in excursie! Ai o familie frumoasa.

 

ML, cred ca trebuie sa faci un sumar dupa aceea, ca sa inteleg si eu toti pasii. Pare destul de complicat.

 

AB, sper sa scapi de virusi cat mai repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am nimic nou.

 

Weekendul asta m-am "culturalizat".[:D]

Am avut "Art Show" in oraselul nostru. Una din prietenele mele, care credea ca este un pictor amator prost, a castigat trei premii si a vandut toate tablourile. Acum se gandeste serios sa se lase de jobul 8-5 si sa se apuce de pictura. [:D]Asa ca am celebrat.

 

Dupa ce am vazut expozitia de fotografii, am decis sa merg sa iau cursuri de fotografie, ca oricum sunt gratis la scoala la sotul meu. Anul viitor particip si eu, macar pentru fun.[:D]

 

Duminica am fost la "Once upon a mattress", adaptare dupa "The princess and The Pea" si am ras si am dansat in sala, au facut haos actorii aia.[:D] A fost excelent, vi-l recomand.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, foarte frumoase pozele! Copiii sunt superbi iar tu arati tare bine!! Good times! :)

 

Dupa cat m-am plans ca nu avem activitati pt Aidan se pare ca a iesit soarele si pe strada noastra :)).

L-am inscris la fotbal(soccer) acum o saptamana si azi l-am inscris la calarie. La fotbal incepe din 24 luna asta(tati va fi antrenorul echipei si asa suntem siguri ca nu se anuleaza echipa din lipsa de antrenori, se pare ca asta e cea mai mare problema cu fotbalul la baza) iar la calarie de duminica!!

Sunt foarte multumita dupa ce am fost un car de nervi ca ne-am inscris la innot, tot la baza, si cand a trebuit sa inceapa s-a anulat sezonul...cred ca o sa ne luam un pass la piscina acoperita si o sa il invatam noi.

 

Adriana si Aidan - 4 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...