Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

AC-usor multa, multa sanatate! Offff, ce se tin virozele astea scai de voi:((

Andreea eu am admirat pozele aseara, sau azi-noapte, nici nu mai stiu. Sunt superbe, mey ce a crescut Nicholas! Tu arati super!

 

Sa ma laud si eu ca mai am de dat jos 2 kg pana la greutatea de dinainte de marea "inflorire":)).

 

ML, sorry, nu te pot ajuta, nu sunt nici casatorita si chiar de ma casatoresc imi voi pastra numele, iar baietului i le-am pus pe amandoua, si al meu si al tatalui. Of, of...ce ti-e si cu emanciparea asta a femeii:)), ca acum mi se incurca limba cand tb sa ii pronunt numele de familie la telefon, sa vezi ce o sa ma injure cand va creste.

 

Multumim pentru aprecieri!

Aidan e un scump care se trezeste cam de 4-5 ori pe noapte acum[:D], imi scoate parleala pt cand era mai mic si eu mai ocupata cu scoala:))bine ca m-a lasat atunci sa dorm, caci acum va spun drept ca sunt la marginea prapastiei:)) obosita cronic, haha.

 

Ca sa va faceti o idee, azi noapte dupa doua treziri din astea, de nauca ce eram am intrat cu capul in usa si azi dimineata am observat ca mi s-a invinetit ochiul[bang]! Maine aveam appointment la doctor pt un control de rutina, Lucian zice sa nu ma mai duc cu ochiul asta vanat ca sa nu creada doctorul ca ma abuzeaza barbatul:)))

 

 

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa...si ca sa fie aventura completa, sambata am ceremonia de graduare. O sa arat mirific cu un ochi rosu-vinetiu:))) sper sa-mi treaca!

 

In alta ordine de idei, voi ce parere aveti de introducerea carnitei in alimentatia bebelusului? Eu as amana pana pe la 7-8 luni.

Aidan acum mananca piureuri de legume cu un pic de galbenus sau branza facuta de mine si cereale cu lapte si piure de fructe. In rest lapte. Parca nu i-as da carne asa de devreme.

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinaid="blue"> ma bucur tare mult ca a inceput Francesca sa pape de la tine. Yupiiii. Sa va tina cat mai mult. Cum e cu colicile? Somnul noaptea?

Philipid="blue"> sunt superbe pozele. Sunteti o familie tare frumoasa si fericita. Ce frumos a fost spectacolul de la delfini. Bravo de asa vacanta frumoasa.

AB sanatate multa. Sper sa treaca repede. Ce repede a trecut si vacanta.

Miere id="blue">ai un copilas de revista. Este atat de frumos si de expresiv. sa va traiasca.

 

Adriana [gravi] 31+ cu [fetita] si [roker] Robert Cristian (08.26.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, o sa-l puna lumea pe sotul tau pe lista de agresori.[:D]

 

Eu cu sotul meu jucam tot felu de jocuri tampite prin casa, cu dat din maini si picioare.[:D] Cateodata ne apropriem destul de periculos unul de celalalt si acum cateva seri ne imaginam cum ar fi sa ajungem la urgente cu ochii vaneti sau fara dinti si sa incepem sa dam explicatii la aia. Ne-ar crede cineva ca noi chiar ne jucam? [:D]

 

 

Aici e un articol despre vit D pt copii:

 

http://news.yahoo.com/s/livescience/20090803/sc_livescience/lackofvitamindinchildrenshocking

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, nici nu poti sa spui ca te-ai lovit ca nu te crede nimeni, aia e vesnica scuza a femeilor abuzate. Asta este, lasa ca trece. Crema de arnica e buna la vanatai, trec mai repede.Pup baiatul care seamana tot mai mult cu muma-sa!! :))

 

Adriana si Aidan - 4 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu parca am inceput sa-i dau carne de pui pe la 8 luni sau chiar peste 8 luni. Nu a fost mare fan al ei si nici acum nu este. Ii place pestele, in schimb.

 

Fetelor din cate stiu eu, cei de la consulatele romanesti cer sa transcrieti certificatul de casatorie (strain) in registrele romanesti chiar daca nu aveti acelasi nume cu al sotului. Odata ce ai declarat ca te-ai casatorit in strainatate, imediat iti cer sa transcrii casatoria, asta in caz ca ai nevoie de alte cele de la ei, cum ar fi reinnoirea pasaportului sau certificat de nastere romanesc pt copil, etc. Nu stiu daca este o regula sau o fac doar ca sa mai adune un ban la buget. Parerea mea e ca reinnoirea pasaportului nu are a face cu starea civila, decat daca ai schimbat numele, dar ei nu si nu... conditioneaza actul de care ai nevoie de transcrierea casatoriei.

 

Editai sa te intreb miere, nu i-au iesit dintisorii? poate de asta se trezestea asa des noaptea, o fi avand dureri de gingii??

____________________

Alina, Mama to Luc 3/08

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Citat:
citat din mesajul lui Hilde
Eu cu sotul meu jucam tot felu de jocuri tampite prin casa, cu dat din maini si picioare.[:D]
align="right" id="quote2">kinky[:D]
align="right" id="quote2">Chiar Hilde - whaaat the heck[wow]... Acum ca ai dat drumul la dirty secrets, elaboreaza, sa pricepem si noi[:D]Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007Pozeid="red">"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, nu i-au dat inca dintii, are o pata mica, alba pe gingie, dar o are acolo de la 3 luni. S-ar putea sa fie si asta!

 

Chiar asa Hilde, cam care sunt jocurile alea de le jucati voi prin casa[:D]? Poate ne inspiram si noi, haha!

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...