Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buflea, parca le cauti cu lumanarea. Sper ca stii expresia asta.[:D] Miere, oribila experienta. Eu am mai dat un examen, o sa aflu rezultatul intr-o saptamana, doua. Aseara am fost invitati la un prof de arts care a fost in Romania anul trecut si m-a impresionat casa lui, m-au impresionat povestirile lui, nu-mi mai pasa de examen. 1) M-a impresionat casa lui care e cea mai cu personalitate casa pe care am vazut-o ever in viata mea. Are casa in mijlocul unei paduri, cu un paraias care susura day and night :), peretii sunt facuti din termopan 50% sau poate mai mult, terase superbe, living room-uri cu views impresionante,...fetelor am vazut dormitorul si baia visurilor mele. [q] Dormitor mare, cu tavan foarte inalt, cu doi pereti facuti din geam...baie imensa cu doi pereti de geam. Ahhh si pe tavan erau geamuri. Fetelor o casa de vis. Superba superba. 2) M-a impresionat ca omul avea si multe obiecte de arta romanesti. De la icoane pe sticla pana la oua vopsite. A stat la Cluj cateva saptamani si a fost extrem impresionat de studentii la arta din Cluj. Astazi numai la aia ma gandesc. Am stat pe terasa la un moment dat. ...mica cascada si paraiasul susurau, caprioarele si iepurii tup tup...aveam impresia ca sunt la munte. Se vede ca sunt impresionata, da? [:D]Imi trebuie casa cu multa personalitate, am decis. [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si nu v-am spus ca o casa nu foarte scumpa [:D]pentru ca au un segment foarte redus de cumparatori: nu-i prea potrivita pentru familii cu copii si nu-i pentru pensionari, pt ca are doua etaje si nu are lift. Si vor s-o vanda in cativa ani daca nu reusesc sa instaleze lift. O latura mai putin placuta a traitului pe aceasta proprietate: o caprioara a intrat sub unul din poduri(da, au si poduri peste paraiasul ala : ) si a murit acolo. Au observat-o cand a inceput sa miroase. Nu au reusit sa obtina ajutor de la city, county sau de la stat. Nimeni n-a vrut sa vina sa ridice caprioara in putrefactie.[:D] Au zis ca singura posibilitate e s-o duca cineva pe highway, ca numai asa au obligatia s-o ridice. Dar cine sa se apropie de un animal asa mare in putrefactie? : ) Au hotarat sa puna un praf peste ea, ca sa nu mai miroase. Au stat cu caprioara moarta cateva luni pana a disparut. O vedeau dar nu mirosea. Creepy.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere,[:-)))]ai fost totala cu placinta aia pe fax.Ai dormit in reprize? Eu visez numai timpenii cind dorm asa pe frinturi,cind dorm bine, o noapte intreaga, nu imi mai amintesc nimic[:D] Buflea,ce viata palpitanta ai!![:D] Hilde,eu iti zic felicitari de acum ca precis l-ai luat(examenul,adica) Cu casa aia nus' ce sa zic..Eu sunt ca vuplea din fabula aia cu strugurii acrii dar parca totusi cam multe geamuri[:D]Adica inteleg ca nu e nici dracu acolo in mijlocul padurii sa vaza ce faci in dormitor si baie dar daca te uiti fix in ochii ursului cind ti-e lumea mai draga blackpanterro,simpatic Aidan!Si eu patesc d-astea,ca nu ma prind la timp si enervez copilul.Parca mi se intimpla tot mai des [alcool] Mi-am amintit ca m-ai itrebat de pozele noastre..le-am sters ,daca vrei le trimit pe pm .sorry de intirziere ,eu nu uit chiar de tot doar ca imi amintesc ceva mai tirziu decit ar trebui [:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Armina,[:D]. Poate n-o sa am eu o casa ca aia dar mi-au crescut mult asteptarile de la o casa dupa ce-am vazut casa respectiva. Am ajuns acasa aseara si am facut planuri pentru redecorarea fiecarui coltisor al casei actuale. Spre disperarea sotului, care uraste proiectele in casa.[:D] Dar ca niciodata, de data asta a fost si el impresionat de ce-a vazut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, brrrr, nasol cu furatul….bine ca nu a fost mai rau, ca nu a avut cutit…. Apropo de vise, am visat azi noapte ca imi cadeau dintii, deja 2 ii scosesem cu mana. Ce inseamna asta? E de bine? Avem vreo Mama Omida pe aici? Hilde, misto casa dupa cum descrii…. Buflea, bine a zis cine a zis, ca ai un fel de a descrie intamplari nasoale, ca eu rad intr-una…[:D]Sunt convinsa ca tie nu-ti vine a rade, dar e tare comic cum descrii…Bine ca ai gasit portofelul… Delia, bafta multa la examen…hai ca nu e greu, iei tu nota mare…Pupa Rudy frumuselul… Adriana, ai ajuns si tu la perioada cand te corecteaza copilul…Sa vezi la mine, corecteaza Eric la ccent, eu mor de ras, el nu “mami, zii dupa mine” si ma baga la repetitii.[:D] Armina, eu tot astept sa treaca saptamana aia de care pomeneai tu, dar vad ca tot ametesc cand ma aplec, ma intind sau cand ma scol din pat. Ori daca ma uit in sus. Cred ca luni sun iar la doctora, ca ceva nu e ok. Cumplita senzatie. Multumesc mult de intrebare. V-am zis cea mai tare perla a lui Eric pana acum? El nu prea zice perle, dar si cand le tranteste. Am fost acum 2 week-end-uri la plaja. Cand plecam, pe o bancuta statea un pusti la vreo 20 de ani cu chitara. Fiu-meu top langa el, ca doar avea chitara, moartea lui. Il las eu vreo 5 minute, sta de vorba cu ala, il vad pe amandoi ca rad, dau mana si isi spun numele si ma apropii sa ii zic lui Eric ca trebuie sa plecam. Si-l aud pe Eric ca il intreaba daca are catel, alta mare pasiune a lui Eric, el se face dog trainer cand creste mare. Pustiul zice da, am catel, dar e acasa. “O, I understand now. Your dog ripped your pants”[:D]. M-a umflat rasul instantaneu si pe mine si pe pusti, dar ras de ala de nu-l puteam opri. Pustiul avea blugi rupti in genunchi si fiu-meu s-a gandit el ca de aia are oantalonii rupti, ca i-a rupt cainele. Si acum rad cand imi amintesc. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url] [url="http://community.webshots.com/user/ericutzu2"] 4 anisori...uraaa! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, haha, super tare Eric!!:) Hilde, si eu ca vulpea, in general nu prea ma entuziasmez la case cu personalitate, de obicei dc stau si analizez situatia imi dau seama ca cc casa respectiva "is not for me". La mine in primul rand conteaza locatia. Ori in general dc esti prin padure cu ursu' si caprioarele, probabil esti cam remote, nu imi prea convine. Apoi cum zisesi, nu e prea bine pt. copii; tu zici ca nu e scumpa, dar sigur e prea scumpa pt mine dc e asa smechera; apoi astea personalizate sunt in gral vechi si se tot strica cate ceva, ori eu n-am chef sa se strice nika samd. Asa ca sa ramana geamurile lor acolo:) Imi place sa ma uit la case smechere la altii, asa cum imi place sa ma uit si la catei, dar in poze [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arminad, sigur ca poti sa trimiti pe pm :), multu! Carmen, asa e, vai de parintii care nu asculta de copii! :))) Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, casa e in oras.[:D]E o arie in oras care are vreo 10 proprietati din astea. Nici nu vreau sa le vad pe celelalte. Tipul asta zice ca celelalte sunt chiar mai frumoase. Am uitat sa va zic ca au blinds cu telecomanda pt geamuri. Ma gandeam cat ar fi de superb sa te trezesti in dormitorul ala in fiecare dimineata, sa vezi verdele vara sau albul iarna. In ceea ce priveste pretul, casa este proprietatea a doi profesori la universitatea de aici si o intretin din salariile lor. Chiar nu este exagerat de scumpa.( Salariile lor sunt probabil ~ 120k/an pt amandoi). Inainte a fost a unui doctor GP care are cam acelasi salariu in zona. Lasati-ma sa visez macar![:I][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...