Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

Nelia[flo] I can hear you! Bre, m-ati omorit cu cartofii aia! Cartoful tre sa dispara din alimentatia omului, is zahar curat! Ca si orezul alb, piinea alba, etc. Nu ne aduc nimic in afara de constipatie, balonari, cosuri pe fatza si alte bube rele[:D] Si cind va aud cu sutele de abdomene, eu care nu-s in stare de ...prea multe, ca ma doare capul, ceafa, umerii, sufletul, you name it![:D] Auzi 1000 de abdomene. Si apoi ER scrie pe mine! Mai era o fata pe la abdomen extraplat (femina intim) care zicea ca bea vreo 8 litri de apa pe zi. Eu ma intrebam care-o fi meseria ei de poate merge la buda de 359 de ori pe zi?[:D] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iselin, lasa, ca mi-a trecut si aia cu mama perfecta... poate ca eram pe aproape pina au facut copchii vreo 3 ani asa... Cind oi reusi sa o fac pe Agata sa invete fara sa ma rastesc la ea, poate ca mai discutam.[:D] Mikiion, da, zic si eu ca tine... dar asta in timp ce va scriu si... maninc. Dar macar am bagat mai repede copiii in pat in seara asta, poate termin si eu ce am de facut si ma culc mai devreme. Simi, [pup]. Philip, tie ce sa-ti mai spun? Eventual un [asia]. Si continua...[pup] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor pt suport dieta mi-am recomadant-o singura, am tot cautat info pe net, vara asta am facut 2 yeast infection, apoi am crezut ca am facut thrush dupa administrarea unui antibiotic, ma rog, s-a dovedit a fi altceva si am cautat cum mi-as putea curata organismul de ciuperca pacatoasa. uite aici siteul daca te intereseaza: http://www.wholeapproach.com/ am luat si ceva de detoxifiere cum recomanda ei acolo, ce sa zic, rau nu mi-a facut. eu nu pot sa las si cartoful (sunt celiaca, ce mi-ar mai ramane?) dar zic nu fainoaselor astea prelucrate. eu cred ca-s mai nasoale decat un cartof. a, si mor dupa cartoful dulce [:I] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin Imaginea de mai sus, cu tipul acela lucrat, tztztz, nu e reprezentativa aici, am vazut ca e in mediul facultatii de sport, deci ma uit degeaba la el, nu ma inspira. Pe mine de ex, ma inspira de cand am inceput sa reintru pe Dc : Nelia ca mama perfecta, Diana ca vointa, Maru ca deschidere si astazi dupa citire o adaug pe Simi pentru cadura. Eu in fata voastra, ca si Delphin, n-ar trebui sa ne plangem, dar trebuie sa ramai in pielea care-ti face placere.
nu ai vazut bine, [:D], nu are nicio legatura cu facultatea de sport. A fost un adolescent grasut, marcat de comentariile rautacioase ale cunoscutilor ce si-a promis sa scape de problema definitiv. A luat haturile in maini, incearca sa manance cat mai sanatos si nimic dupa 7, face sport constant, de 10 ani. dar am deviat mult si fara folos...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, viu sa ma confesez: m-am dezdrabalat in weejend, am fost musafiri si sambata si duminica si am inhalat mancare, da eu nu-s de vina, ca era tare, da tare buna si era pacat sa nu mancam, sa arunce gazda bunatate de mancare, nu? azi am zis sa tin un pic de post si vreau sa ma duc la slujba diseara la Sf Nectarie, da am un lunch azi, so normal ca nu pot sa nu mananc... maine nu, ca iar am lunch... uite cum incerc io sa fiu buna si societatea asta nemiloasa nu ma lasa... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
iselin, da si tu o adresa de email si iti arat o poza cu purcica grasa Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Da, Mari iti sunt datoare cu niste informatii, coordonate. O sa fac max posibil sa le ai [pup] Turtele date de tine, sunt la mine in congelator, sunt ok din ec am vazut, si o sa le duc la petrecerea de Craciun preparate cum se poate mai bine. Nu vrei sa veniti si voi? [olala] Philip,[flo] foarte interesante recomandarile tale, iti spune o persoana care a facut deja o decontaminare inetrioara dupa o criza acuta de bila.O detoxifiere este cea mai buna metoda de a scapa de un rau imediat si de a incepe o organizare interna. Ai putea sa dai detalii mai multe, mai pe larg despre conduita/regimul tau. Ai devenit exigenta ca sa scapi de candida sau iti place si ideea?[flo] Mephala,[flo] nu am vrut sa ating fratele, de fapt am crezut ca e boy-fr tau. Dar acolo mediul era de educatie fizica si sport, d-aia am zis. Si apoi fetele din jur sunt asa si asa si asa, ca mi-e rau cand ma uit. Apropo el in ce are job, e in media? Si e buna devierea ta, deci nimic dupa ora 19.00 si ceva sport sau muuult sport?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mephala30
Citat:
citat din mesajul lui Diana2007 Ne-arati si noua o poza cu abdomenul tau ? [:D] Vreau sa vad si eu unul de 500 de abdomene pe zi sa ma [asia] Asta arata inca o data cat de diferit se comporta corpul uman. La mine a functionat neoprenul (n-am rupt decat unul intr-un an, in acelasi ritm de care spui tu, asta cand eram in Ro) si 100 de abdomene pe zi.
[:D] doar nu s-a inteles c-as face 500 abd/zi, as vrea io. Spuneam ca lucrez la sala si acolo numar cam 150 de abdomene/zi. Comparativ cu frate-miu ce bate mia zilnic. [:D]
Scuze, eu am inteles ca tu ai rezultate numai la 500 pe zi. [asia] pentru frate, mai ales ca am citit ca si-a schimbat stilul de viata. Am avut si eu un coleg asa, chiar cu probleme medicale, astmatic, nu avea voie sa faca sport, l-am reintalnit pe terenul de baschet, undeva pe la 18 ani, el m-a recunoscut, eu nu :) Pai inseamna ca tu ai motivatie cu asa frate, bravo ! Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, no problem, poate-am fost mai vaga eu.

Cat despre motivatie, marturisesc rusinata ca am pierdut-o pe drum. Momentan nu reusesc sa ma mobilizez si sa slabesc cateva kg. Ca sa va faceti o idee: am 1,66m si 61 kg. Sunt necajita pe mine insami ca nu reusesc sa ma mentin. Slabesc cateva kg (poate o sa va arat poze cu evolutia mea, sa ma vedeti si la 84 de kile, caci m-am ingrasat in ambele sarcini cate 30 de kg, si la 56). Sa slabesti nu e greu, in schimb sa te mentii, ah, aici e marea problema.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin, fratele meu e optometrist. Prietena lui e studenta la sport si dansatoare la bara, [:D]. Si da, are mare grija la alimentatie, nu pune gura pe dulce (nici nu-i plac), nu mananca grasimi gen cascaval/unt/chestii prajite, nu consuma fainoase tip cornuri/saleuri/placinte. Ma cearta cand vede ca iau masa la ore tarzii, ori cand scap la ciocolata/prajituri, numai ca-l ignor, [:D]. Merge la sala si trage de fiare, de 3 ori/saptamana si in plus face zilnic, acasa, 1000 de abdomene. [alcool] Nu face rabat de la ele nici cand e bolnav, de multe ori ii spun ca-i lipseste o doaga, :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...