Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

Aoleu, Mephala, pai tu n-ai ce cauta printre noi [pup]. auzi, 61 de kg la 166 cm! tot repsectul, eu zic ca-ti trebui numai sport, eu nu inteleg de ce vrei sa slabesti...eu am 68 la 167 cm si vreau 65 [q] iselin, recunosc, am inceput dieta respectiva din cauza candidei, apoi m-am lamurit ca n-aveam neaparat asta, acum imi place, e usor de tinut, nu fac foame si nu am pofta de dulce. eu dadeam gata cate o cutie de inghetata o data, acum nici nu-mi vine sa ma ating. e interesant cum functioneaza creierul nostru...ce bine e sa te poti bucura cand poti manca un mar verde sau cartof dulce la cuptor. practic am eliminat laptele (beau de migdale), teoretic nu am voie nici branza dar mai mananc din asta, mananc iaurt cu probiotice (de ala natural, gras [:I]), cartof, orez brun, carne, salate, fructe nedulci cum am mai zis. beau ceai verde in timpul zilei, bine, o cafea-doua pe langa, de regula reusesc numai cu o cafea dimineata. micul dejun e cel mai nasol, eu imi fac buckwheat, o cereala asa ca grisul, imi pun un vas mare in frigider si ma ajunge toata saptamana. mai adaug lapte de migdale in el ca sa-l fac mai lichid. acum, pt varietate, mi-am facut un soi de coliva cu orez brun si indulcita cu stevia. am pus nuci (teoretic n-am voie...). uite aici lista alimentelor permise: http://www.wholeapproach.com/downloads/WholeApproach_Food_List.pdf asta cred ca e documentul cel la interesant. acum, uitandu-ma pe prima pagina, nici nu-mi vine sa cred unde ajunsesem cu greutatea, eu mai mereu m-am mentinut in jur de 150-155. apropos, maru, cand ai timp si esti tu draguta, poate faci niste modificari la lista, please. 152 lbs, bine aveam 155 din primavara dar n-am mai avut grija ce mananac, sport fac mereu, acum alerg, eu ma plictisesc asa ca trebuie sa variez in permanenta. apoi, cum mai spunea cineva, cu vreo pagina in urma, la mine are efect faptul ca nu mai gust prostioare. faceam asta la calculator, cat dormea juniorul. inghetata, ciocolata, ma rog, stiti voi. sau faceam dulciuri in casa. acum mai fac, dar numai pt a mei. dar am sa-mi fac si mie un pumkin cheesecake fara crusta si cu stevia, sa vedem ce iese. daca imi vine a rontai, rontai seminte (de bostan) sau cateva migdale. sau mananc un mar. verde, of course :)) Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

philip- cam asta e si meniul meu.

eu am fost fortata de imprejurari- in primavara am avut probleme cu stomacul si am inceput sa elimin pastele , orezul, prajelile,laptele(inghetata).

eu am descoperit ca mancam prea multe fibre si stomacul meu facea figuri.

astazi la pranz am mancat un ardei mare rosu cu jumatate conserva somon[pofta].

ati incercat- total soy meal replacement?[pofta]

 

nelia- nu te descuraja[flo],se poate slabi.

anul trecut m-am lasat de fumat dupa multi ani, m-am apucat de alergat - 2 lucruri la care nici nu visam.

dar, se poate..... si stiu sigur, ca si tu poti[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!

Acum la pranz sunt rezonabila, da ieri seara am reulat intr-o chestie, nu se zice ce anumecai nu are rost.

 

ieri: ceai, ceai, shaorma, struguri, kefir, si alea,alea porcarele seara[bang], iarasi apa cu picatura, mai bine nu mai scriu, caci de o saptamana ma chinui sa beau apa, parca nu gasesc cana

 

astazi: ceai, mar, pizza, supa, ceai, struguri, si plec chiar acum dupa o cana cu apa

 

Imi place regimul philipei, dupa ce termin sesiunea, sunt hotarata sa-l implementez si eu.

 

La mine nu merge sa fac abdomene deloc, am probleme cu spatele, coloana, dar se pot face genoflexiuni. Incep cu 20 facute corect, mainile deasupra capului, si mai adaug in fiecare zi cate 5 bucati, pana la 50 si apoi raman constant la 50.

Apoi ma ajuta mult mersul aiurea la plimbare, oricat, oriunde, fara bani si mancare la mine, doar o sticla de apa. Pentru asta nu am timp acum.

 

Si fericirea...cand sunt in stari euforice nu-mi trebuie nimic, nimic.

 

[pup]

 

P.S. cine a mai urcat pana la 30??[:D] Eu nu pot sa cred ca nu ai facut febra musculara![:-@]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am facut strigare cine mai vrea sa urce cu mine, n-a raspuns nimeni asa ca m-am dus tot singura azi. Mihaela lucreaza langa mine, Nelia e si ea undeva aproape de centru, mai e cineva care vrea si e pe aproape? Azi am urcat de la 30 la etajul 48 (in total sunt 48 de etaje, apoi am coborat pana la parter, am urcat pana la 30 si am coborat pana la 6. Va spun ca n-am nimic, febra ca asa am simtit efortul, nu a fost chiar usor dar m-am motivat singura. Deci daca fac socoteala am urcat 48 si am coborat 72. Cate calorii oi fi consumat oare, nu de alta dar sa stiu cat sa mananc.

Eu stiu, Philip ca poti sa mananci cartof dulce e ca si dovlecelul, are multa fibra si nu asa de multi carbo, contraziceti-ma daca n-am dreptate.

Si e adevarat e mai greu sa te mentii decat sa slabesti.

Carmencita,

Cristian 3 ani jumatate si Alex 14 ani

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai hai s facem asa: o zi tu la mine, o zi eu la tine...I am teasing you![:D] (doar daca vii la TO, atunci e pe bune[pup])
Citat:
citat din mesajul lui carmençita
Pai eu am facut strigare cine mai vrea sa urce cu mine, n-a raspuns nimeni asa ca m-am dus tot singura azi. Mihaela lucreaza langa mine, Nelia e si ea undeva aproape de centru, mai e cineva care vrea si e pe aproape? Azi am urcat de la 30 la etajul 48 (in total sunt 48 de etaje, apoi am coborat pana la parter, am urcat pana la 30 si am coborat pana la 6. Va spun ca n-am nimic, febra ca asa am simtit efortul, nu a fost chiar usor dar m-am motivat singura. Deci daca fac socoteala am urcat 48 si am coborat 72. Cate calorii oi fi consumat oare, nu de alta dar sa stiu cat sa mananc.Eu stiu, Philip ca poti sa mananci cartof dulce e ca si dovlecelul, are multa fibra si nu asa de multi carbo, contraziceti-ma daca n-am dreptate.Si e adevarat e mai greu sa te mentii decat sa slabesti.Carmencita,Cristian 3 ani jumatate si Alex 14 ani
align="right" id="quote2">Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmençita
Pai eu am facut strigare cine mai vrea sa urce cu mine, n-a raspuns nimeni asa ca m-am dus tot singura azi. Mihaela lucreaza langa mine, Nelia e si ea undeva aproape de centru, mai e cineva care vrea si e pe aproape? Azi am urcat de la 30 la etajul 48 (in total sunt 48 de etaje, apoi am coborat pana la parter, am urcat pana la 30 si am coborat pana la 6. Va spun ca n-am nimic, febra ca asa am simtit efortul, nu a fost chiar usor dar m-am motivat singura. Deci daca fac socoteala am urcat 48 si am coborat 72. Cate calorii oi fi consumat oare, nu de alta dar sa stiu cat sa mananc. Eu stiu, Philip ca poti sa mananci cartof dulce e ca si dovlecelul, are multa fibra si nu asa de multi carbo, contraziceti-ma daca n-am dreptate. Si e adevarat e mai greu sa te mentii decat sa slabesti. Carmencita, Cristian 3 ani jumatate si Alex 14 ani
Tu tot faci aluzii, dar nu ma prind in joc....Pai eu urc un etaj si vad stelute in fata ochilor. Azi am fost in turnul bursei, iesita la plimbare si ajunsa inghetata in Square Vic... Era singurul loc unde puteam sa intru ca sa ma intorc prin tunele inapoi la mine. Nu mai imi merge plimbarea pe afara. Poate maine o fi mai cald.... Maine ma duc la sala la energie cardio, ca sunt portile deschise...Si am primit o programre gratuita cu un antrenor..... Mancare , cam multa paine azi, si dimineata si la pranz si seara( cu sunca, branza si snitele de dovlecei, deci si grasime de la ulei) Plus fructe.....
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...