Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui carmençita
Maru, eu vin dar sa stii ca vin pe jos ca sa compensez faptul ca la tine nu putem urca decat 14 etaje. C'est juste une blague, bien sûr, odaca vin la To te anunt sigur.CarmençitaCristian 3 ani jumatate si Alex 14 ani
align="right" id="quote2">mai, io am o memorie....si sa vezi besteleala pe tine daca nu anunti cand viiEmma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-ati innebunit cu scarile, miercuri am fost si am urcat si eu pe un aparat din ala cu scara rulanta de la gym, dar nu stiu cate etaje, nu scria [:D]. A si am facut si 120 de abdomene cu gandul la abdomenul optometristului [:D]. Vreau sa spun ca toata afacerea a durat 40 de minute dar ma simteam mai obosita decat dupa orele de muscle toning, deh, ce-si face omul cu mana lui ... Pentru fetele carora nu le plac abdomenele, m-am gandit la voi cand am facut exercitiul asta, ii zice plank pose, cand il vezi zici ca e usor, dar de realizat, hmmm, sa zicem ca se incepe cu 30 de secunde de stat asa. http://www.ichange.com/blog/wp-content/uploads/2010/07/The-Plank.jpg Regimul merge bine, a cincea zi fara abateri, mi se pare ca mananc mai mult decat inainte, si chiar asa si e, ca inainte o masa era o cioco [:I]. Mi-a pus barbatu baterie la cantar, nu-mi vine sa ma urc ca stiu ca in prima parte de Montignac e stagnare (cel putin la mine) si o sa ma demoralizez, ma duc mai bine sa ma uit pe jurnal cat de cuminte am fost. Noapte buna ! Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat un [asia] pentru Maru cu metoda broiler. Azi a doua oara am prestat-o cu niste aripioare de pui (am ajuns la concluzia ca este carnea care ne place cel mai mult, in curand o sa ne creasca aripi :) si am rumenit si niste fasole verde in prealabil inabusita. Dar a doua oara nu am mai pus hartie din aia pergament ca s-a lipit si a scos fum, a fost ok si fara. N-am incercat cartofii ca sunt inca la faza cand nu stiu daca as rezista, toata familia mananca Montignac, sotu plange pe umerii prietenilor ca l-am pus la regim, asta e viata, eu nu gatesc pentru fiecare in parte. Sa va dau si rezultatele lui la slabit [:D]? Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haide Diana, eu te sustin, ia uite cate calorii ai consumat: www.regimesmaigrir.com/calories/calories-depensees-par-activite.php. Cautam acum cateva zile si am gasit asta www.regimesmaigrir.com/actualites/article.php?id=247. Scuze pt englezoaice, dar e in franceza. Apropo, voi stiti unde sunt americancele, o fi plecat pt ca mai bagam asa cate o expresie in franceza, s-or fi suparat? Maru, nu faci tu o strigare, eu am vazut ca ele discuta de alergat si alte alea la subiectul lor. Hello America, nu vreti sa impartasiti si cu noi realizarile voastre? Haideti ca pana la urma suntem vecine si surori in suferinta, nu-i asa? Carmençita Cristian 3 anu jumatate si Alex 14 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu va zic ca se pot face si abdomene in picioare si nu doare coloana, ceafa ameteli si alte alea. Donc strangi fesierii, blochezi nitel "abdomenul" si faci ca si cum ai face abdomene culcat fara sa pui mainile dupa cap. Indoirea trebuie sa fie cam la 45° nu mai mult! Si sa vedeti ca se pot face si 500 fara sa te strofoci prea tare! Voila!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-are cineva ceva vointa de dat? ca mie imi lipseste cu desavarsire! toata ziua is cuminte, cum ajung acasa, cum dau iama in toate. Incep usor cu o mana de cereale fara zahar pe care le rontai casual cat fac niste piscoturi pentru Andrei, pe care normal ca le gust.... apoi gust un pic de aia si de ailalta....si imi dau palme de suparare ca am distrus tot ce am realizat in ziua respectiva... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmençita
Haide Diana, eu te sustin, ia uite cate calorii ai consumat: www.regimesmaigrir.com/calories/calories-depensees-par-activite.php. Cautam acum cateva zile si am gasit asta www.regimesmaigrir.com/actualites/article.php?id=247. Scuze pt englezoaice, dar e in franceza. Apropo, voi stiti unde sunt americancele, o fi plecat pt ca mai bagam asa cate o expresie in franceza, s-or fi suparat? Maru, nu faci tu o strigare, eu am vazut ca ele discuta de alergat si alte alea la subiectul lor. Hello America, nu vreti sa impartasiti si cu noi realizarile voastre? Haideti ca pana la urma suntem vecine si surori in suferinta, nu-i asa? Carmençita Cristian 3 anu jumatate si Alex 14 ani
pai ce, carmen, eu nu-s suficient de francais pt voi? am mai scris eu, pumba, parca si vio... Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre regimul asta ati citit? Este vorba de un profesor de dietetica din Kansas care a pierdut 12 kg in 2 luni mincind "junk food"... In franceza: http://fr.news.yahoo.com/80/20101112/thl-il-perd-12-kilos-en-mangeant-des-suc-8709c9a.html si in engleza: http://news.gather.com/viewArticle.action?articleId=281474978677744 Concluzia regimului este ca numarul de calorii conteaza cel mai mult, nu calitatea alimentelor. Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu,cat timp nu stiu. Ca m-am inscris la Cardio la sala si mi-am dat seama ca singurul timp disponibil de unde pot sa tai este... Forumul.... Am profitat de reducerea pt ca erau porti deschise, mai aveam si ceva de la regimul corporatif.... M-a convins sa-mi iau si un antrenor pt. o luna.... Ca nu ma pricep la aparate... de fapt contractul e pe un an, dar m-a convins numai cu ideea ca il anulez dupa o luna, ca nu imi permit sa platesc atata pe luna[bang] Cardio antrenor privat sau ortofonist.... Concluzia ortofonist..... Diana am facut bine? Nu sunt 100 % convinsa. Ca fac fata. Mi-a masurat grasimea din organism cu un aparat.... Am 39 % Normal e maxim 24....Voua v-ati masurat asa? Si mai trebuie sa-mi faca niste teste, sa-mi dea varsta s.a ... Am tot 72, logic deci 159 livre. La 1,62 e mult tare. Oricum vreau sa iau masuri, nu vreau ca in 10 ani, la 49 sa ma misc ca o baba.....Ca daca continui cu viata sedentara actuala, ma imaginez in 10 ani cu geanta de insulina dupa mine, articulatiile facute praf, abia miscandu-ma de pe un pat pe altul......cu vreun atac cerebral la activ....tensiunea ridicata....[q] Sumbra perspectiva.... Motivatia e ca vreau sa ajung sa-l vad mare pe Marc si sa-mi cunosc nepotii[:D] Si sa nu devin o povara pentru toata lumea..... Si azi am avut videoconferinta la job, de cate ori ma vad pe sticla gasesc ca sunt cumplit de grasa.... Nu stiu de ce in oglinda nu mi se pare asa de grav dar la tele.... Mai ales ca cei din jurul meu sunt toti slabi..... Oana sunt sigura ca poti slabi mancand prost, intrebarea e ce fac arterele si inima dupa aceea.... By PS. Ce am mancat nu mai conteza, nu am facut decat sa incerc aparatele si am o febra musculara...... Carmencita tu vroiai sa urc 30 de etaje? Dar tu m-ai vazut cum arat?
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...