Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vad ca nimeni nu mai zice nimic. eu am avut o revelatie in sensul ca tare putina mancare are corpul meu nevoie sa ma mentin/slabesc. nici nu-mi vine a crede [bang]. sunt inca la 147, da vedem daca ajung la 140 pana in ianuarie, eu zic ca e doable :)ieri am facut 40 de min de eliptica si am mancat o banana, fasole batuta cu orez expandat la pranz si seara niste ficatei de pui. am mai ciugulit struguri si 2 mere verzi. ceai cat incape.

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Philip, pai ai mancat f bine ieri, nu? Combini cu ceva sport?

Iei si vitamine?

Dar o sa ajungi al un moment unde corpul nu mai poate slabi, cand atingi limita de jos, stii asta presupun. Adica e exagerat sa ceri 125 lb daca conformatia este de 135 si plus, sigur e posibil in faza de subnutritie, dar aici suntem sa avem o forma, dar sa ramanem functionale.

 

Mi-ai facut o pofta de ficatei la ceaun cu mamaliguta si usturoi [pofta][pofta]

 

Maruntaiele; creierul, ficateii, momitele, au fost mereu slabiciunea mea.

 

Maru, nu trebuie sa te simti vinovata, faci max din ce poti, dar in conditiile date inteleg. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

philip, uite ce mi s-a intamplat mie:

am tot redus cantitatea de mancare, fiind atenta sa mananc totusi echilibrat. Sport faceam destul de mult. Si nu am coborat sub 140.

dupa vreo luna in care deja Victor era ingrijorat ca manacam tare putin, am decis sa mananc cat cere organismul.

M-am mentinut f bine la 142 o perioada (apoi au aparut ocaziile de mancat cat pentru 2 stomace, si m-am dat un pic peste cap, ca desi doar am gustat, am ajuns la 145).

sunt la 145 din vara, echilibrez saptamana, daca pe we am oportunitatea sa mananc prea mult si diversificat (mult nu ca si cantitate, dar la ore la care normal nu mancam), atunci in timpul saptamanii reduc un pic ritmul, caut sa curat organismul de "orgiile alimentare" din weekend.

Corpul tau s-a invatat cu mancare putina si sincer nu mai slabesti o buna bucata de timp. Plus ca incepi sa te stresezi, si asta nu ajuta in slabit.

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai nu ma stresez deloc, abia acum slabesc (eu am venit cu 114 lbs in state, am pus vreo 20 in 2 luni ca m-am lasat de fumat). nu vreau sa ajung acolo, as fi ridicola, nu mi se mai potriveste greutatea cu formele de acum. de cand am inceput aici am dat atat de mult jos. e f bine. acusi 30 lbs. nu-s exagerata, dar parca am mai zis, as vrea sa ajung la 140 din cauza riscului de diabet si pt multumirea mea. inca 7 lbs nu-i chiar greu. vreau sa-i arat dr la vizita din ianuarie ca se poate [:I]

eu putin abia acum am inceput sa mananc, de aia zic ca am avut revelatia asta cat de putina mancare (de fapt nu putina, cred ca portie normala, de cand am venit aici m-am dezobisnuit de ce inseamna normal [bang] voi ati vazut cat de mari sunt portiile la restaurant sau cate de imense sunt farfuriile intinse, alea mari??) are nevoie organismul meu.

iselin, da, ieri am mancat frumos, la mine problema era ca mancam mult si-mi place sa ciugulesc intre mese.o mai fac si acum in week-enduri, daca nu iesim din casa [bang]

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu ma privez de la mancare, organismul are nevoie, pana la urma e vorba sa slabim sanatos nu sa slabim cu orice risc. Eu stiu pe cineva care dupa o perioada mai indelungata de nemancat a avut probleme mari de sanatate. Pana la urma trebuie sa fim sanatoase sa ne crestem copiii, o chestie din asta te poate marca pe toata viata. Ca sa nu mai spun, eu daca nu mancam o perioada decat strictul necesar, atunci cand incepeam sa mananc normal organismul facea rezerve si se depunea imediat, ex. mananci mic dejun, la pranz o supa si o carne cu cartof un desesrti, seara un sandich cu ceva pe el, philadelphia, somon afumat si gata s-a si depus pana a doua zi o livra daca nu mai mult

Acuma maru bine ca ai avut rezerve de unde sa pui inapoi ca tu ai slabit mult.

In alta ordine de idei ce facem de Craciun, mancam sau nu carnati? Eu fac carnati in casa, am masina de tocat electrica care are si o chestie din aia pt. carnati. Am facut si anul trecut si acu' doi ani, am gasit o solutie cumva de mijloc, fac doua feluri, intr-unii pun mai multa grasime, pt familion si ceilalti, iar o portie o fac fara grasime, numai cu carne pt. mine si cine mai vrea din invitati. Carnea o toc eu, cred ca am sa ma specializez si sa ma apuc de vandut sau facut troc, inca nu am gasit unde sa ii afum.

Nici nu e asa greu ca masina e electrica, si la tocat si la umplut matele merge super repede, mai mult timp dureaza sa fac umplutura, sa pun toate condimentele, sa amestec.

Deci mancam sau nu sau facem un compromis, mancam, cu limita si asa mai dietetic?

Carmencita

Cristian 3 ani si jumatate si Alex, 14 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ihi, ca doar nu se termina asa repede, insa dupa sarbatori chiar is denied.

Voiam sa va spun, ca sa nu credeti sa sunt cine stie ce slabatura si sa ma dati afara de pe aicea, eu sunt la faza de mentinere, eu am slabit bine cu kefir, am mancat echilibrat iar acum imi mai permit sa mai mananc una alta, mai un dulce, mai un croisant. Eu sunt pofticioasa din fire, numai daca ma uit la televizor la o emisiune culinara si mi s-a ridicat nivelul de saliva, eu nu pot de ex sa nu mananc cartofi daca poftesc la cartofi sau somon cu philadelphia, stiu ca este in frigi si parca ma cheama sa il mananc.

Acuma na' ca am vorbit si gata, trebe sa ma duc sa il infulec, insa sa stiti ca nu mananc chiar mult, mananc echilibrat.

O zi buna, nasol lunea dimineata, asteptam sa vina vinerea,

Carmencita

Cristian 3 ani jumatate si Alex, 14 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti fetelor ca e vineri, yupiiiii! Nu mai slabeste nimeni?

Haideti ca incepe capitol nou. Maru, nu actulaizezi lista aia, eu tot rog pe fete sa ma treaca si pe mine la sezatoare pe lista pe prima pagina si nu ma aude nimeni. Na ca acuma barfesc, dar sa stiti ca de doua ori am formulat cererea, zic si eu poate dureaza, dar nimic. Sau poate nu am formulat cererea cum trebe'.

Eu Maru is la 60 de kile si 168 de cm, am slabit incepand cu ianuarie cand aveam vreo 78, kilograme adunate dupa sarcina cu cel mic si alaptat vreo 2 ani, de fapt cam un an si vreo 9 luni. Am slabit cu mancat ponderat, sanatos, de mai multe ori pe zi, am redus portiile, inaite de a manca la pranz eu imi pun un kefir cu oats, nu stiu cum sa le spun in romana, insa sunt cereale pisate care se umlfa si aduc senzatia de satietate, marge si cu Activia in loc de kefir.

Merci fete pt. subiect si haidetiti la mentinere.

Carmençita,

Cristian 3 ani jumatate si Alex 14 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...