Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui carmençita
... eu tot rog pe fete sa ma treaca si pe mine la sezatoare pe lista pe prima pagina si nu ma aude nimeni. Na ca acuma barfesc, dar sa stiti ca de doua ori am formulat cererea, zic si eu poate dureaza, dar nimic. Sau poate nu am formulat cererea cum trebe'.
align="right" id="quote2">

Ti-a fost aprobata cererea...

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.
Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen-scuze ca ma bag,vroiam sa iti spun ca se gasesc afumatori electrice mici ,la Le Baron-magazin specilizat,costa in jur de 120cad,sunt excelent,poti afuma orice cu ele,nu ocupa mult,merg inlcusiv pe o terasa/balcon si isi merita toti banii.Noi o folosim 1-2 /an pt afumat muschi,carnati si peste-ies excelenti,tb sa pui insa niste surcelute mici care se gasesc de luat la ac.magazin-uite sunt si in QC-MTL si Ottawa,nu numai in ON.

http://www.lebaron.ca/english/thestores.htm

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am facut si eu 4 antrenamente cu un antrenor, incepe sa se mai miste si corupul meu. E insa dificil sa imi gasesc timp pt. mine in programul deja incarcat pe care-l am..... Stau cam tarziu la job in plus. Oricum am un program deja facut si incerc sa ma tin de el.De data asta singura, fara antrenor....

 

 

By si mancati mai putini carnati.....[:D]

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:

citat din mesajul lui pitilache

 

Ti-a fost aprobata cererea...

 

Merci Roxana, stiam eu ca nu aveti nimic cu mine, doar asa o scapare de au ramas in urma mesajele mele in care formulasem cererea, poate nu au fost destul de vizibile. Merci, acum chiar ca ma simt ca facand parte din grup.

Voiam sa va spun am fost la o conferinta la job, ma sante je m'en occupe, ne-a vorbit o tanti despre sanatatea inimii si transportul de sange prin venele coprului, efectele surplusului de greutate, sedentarimul, fumatul, grasimile alea rele si bune, alea rele care se depun in interior pe vene si incurca circulatia sangelui pana la obsturatie, poate avea efecte de la cangrena la degetul mic de la picior pana la blocarea creierului care duce la paralizie si la moarte intr-o eprioada f. scurta de timp de cateva ore. Grasimile bune care elimina grasimile rele, fibrele care elimina si ele, mancat de doua ori pe saptamana peste. Am facut test de glicemie, tensiune si colesterol, mie mi-au iesit bune, dar pot sa spun ca e ceea ce imi trebuia ca sa ma stimuleze, cu exemple, grafice si imagini concrete ne-a facut sa intelegem ca prin miscare, activitate fizica moderata, si controlul mancarii de zi cu zi putem sa intarziem aparitia uneor boli care sunt genetice si putem avea o mobilitate ridicata in timp, pana la 70 80 de ani in comparatie cu o persoana sedentara cu obiceiuri gresite in alimentatie care poate trai pana la aceeasi varsta insa imobilizata la pat de la 60 de ani si cu o mie de boli.

V-am zis si voua, acuma haideti la slabit sau la mentinut, daca nu slabiti, macar va mentineti sau daca nu le sustineti pe celelalte fete.

O zi buna sa aveti

Carmençita

Cristian 3 ani jumatate si Alex 14ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...