Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

Multumesc, Maru [flo]

 

De data asta sper sa reusesc sa ma tin de regim pana cand ajung la greutatea propusa... nu de alta, dar toamna asta m-am enervat pe mine si am dat la Cloth Drive-ul de la scoala Dianei toate hainele mele mici, tinute in dulap pentru "cand o sa slabesc"

 

Deja visez la [shopi] id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

_______________________________________________________________________________________id="navy">

 

Bucataria lui mami id="green">id="size1">id="Comic Sans MS"> ***********************************************************id="white">Puterea din noiid="navy">id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cus-cus-ul il fac cu naut, telina, ceapa, ardei rosu, lamaie si ulei de masline [pofta].

 

Azi:

-1 morcov

-o ceasca ceai alb

- 1 baton cereale cu moka.

 

Mi-e foame de crap da n-am avut timp sa pap, copii astia imi tin loc de dieta si contraceptie [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

http://community.webshots.com/user/Dragaica

 

Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pitilache, bine ai venit! ma bucur enorm sa va vad pe aici, eu slabesc mult mai eficient daca am un grup de suport! Dragaica, pupa voinicii si zi'le sa o lase pe mami sa pape. Nu flamanzi, cand ai sa mananci, ai sa mananci mult prea mult. Nu ai sa ai timp sa te simti full, si atunci o sa mananci mult peste cat ai nevoie. primul pas catre un regim de viata sanatos e jurnalul. Sa scrii cinstit cat mananci si cand si ce. Apoi dupa 2 saptamani poti decide ce ti se potriveste ori ce ai nevoie. Eu nu cred in diete. Prefer mancatul echilibrat. Mai putin. O viata o am, si vreau sa o traiesc, sa o lungesc, dar sa nu imi para rau. Asa ca in dieta mea are loc si un patratel de ciocolata, si un croisant, cu conditia sa fiu constienta cand e enough Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragaica, cred ca e bun cuscusul tau (...am scris in romana couscous-cuscus-cuzcuz-kuskus) Si eu imi amintesc cum nu aveam timp de nimic cand era Anne bebe, cu atat mai putin timp sa mananc. Te inteleg, si totusi nu e ok sa stai flamanda, trimiti mesaje eronate organismului. Piti,tu chiar nu mannaci, pai de ce sa reduci portiile pana la flamanzire? Am venit cu raportul: - cafea dulce + strudel cu mac - mar - shaorma - doua ceaiuri - alune - mancare japoneza: teriyaki de pui, alge, ciuperci, taietei - para, mar - 5 saratele Fug inainte de a lua papara de la voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragaica, eu cand eram cu Victor mic mancam multe cereala cu lapte.

Nu de alta, dar tu si alaptezi 2 pui.[:D]

 

Sa scriu si ce mananc eu:

mic dejun: 2 felii de paine prajita cu zacusca + cafea fara zahar

gustare: migdale

pranz: peste cu brocoli + iaurt din asta 0%

gustare: struguri

diseara cred ca frigarui de pui cu salata

 

Si sa dea cu rosii, cine nu mananca bomboane in perioada asta.

[:D]

 

O zi buna[flo],

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asadar raportul pe ieri:

 

cafea latte cu 2 splenda - dimineata

4 felii de sunca (tete de fromage de la polonez) - pranz

un mar - gustare

2 felii de sunca muschiulet (polonez) unse cu philadelphia - gustare

2 bucati de peste la cuptor cu sos de smantana cu usuroi - cina

2 cani de ceai

 

Este super ideea cu jurnalul intra-devar, Maru. Ieri era sa calc pe langa cu o prajitura facute de doua zile, dar m-am gandit cum o sa scriu aici ca am mancat prajitura si mi-a fost rusine [:D] asa ca m-am abtinut!!!

 

 

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.

Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)

id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt ca maru..mai bag si ceva dulce sau ceva ce-mi face placere...Dar croissantes cu ciucalata no way [:D]

 

Donc, dimi cafea cu lapte si paine neagra cu dulceata

gustare o bezea si o turta dulce

pranz: croisant fait maison, adica fara unt din belsug si fara zahar mult, cu dulceata, o lingura compot de mere si o turta dulce.

ceai verde : sunt cu cana lipita de mana in permanenta

 

Cotrobai prin dulapuri dupa dulce, sunt in perioada aia pre..regles [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ideea cu jurnalul e buna, nu neaparat sa ne fie jena cu ce am mancat, ci sa observam daca mancam diversificat si sanatos.

un coleg de aici, cercetator, si-a tinut jurnal, si a descoperit ca desi mananca numarul normal de calorii, 80 la suta sunt dulciuri.

incepe ziua cu un baton de ciocolata si cafea, un fruct pe la pranz, iar ciocolata pe mai tarziu si tot asa...cica in we, cand mananca acasa in familie ce mai mananca sanatos, fortat de nevasta si de faptul ca il vad copii.

 

Lady delphin, ia zi tu la baba acilea, ce diferenta e intre croisantu meu cu ciucalata si croisantu tau facut a la maison, ha?

 

ma gandesc ca diseara tre sa execut niste macaroane cu branza pentru famelion, si sigur devorez/inhalez un platou imens...so, mere pana diseara (nu ma lasa fetele la supa, ca cica e prea multa sare)

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...