Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

dupa ce ieri am fost super cuminte, mere si supa de fasole, am ajuns acasa si am bagat un sandwich cu carnitza de pui si unul cu sunculitza. Conteaza ca doar o felie de paine la fiecare?

Apoi am facut niste piscoturi dupa o reteta super usoara gasita pe un blog, si a trebuit sa le gust, nu?

Of si iar off...

 

Sper ca voi ati fost mai cumpatate decat mine[:I]

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Prima varianta, da nu in cioco ci in bombo à la reglise. Ramasesem datoare cu explicatia fainei speciale. aici sunt pungi cu faina gata de pus in masina de paine, adica contin drojdia,sarea etc. Faina pour pain brioché este faina care are deja drojdie niste aroma de vanilie cred si zice ca daca vrei sa faci brioche la masina de paine mai pu i 3 oua si 30g de unt moale. Pai eu asta am pus! Nu scrie sa pui si zahar

[:D]

Dar nu iese dulce, asa dulceaga, numai buna pt. mine. Azi am executat paine cu seminte de floarea soarelui. Punga speciala de faina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie traducerea la reglisse imi da licorice.

canadienilor le plac, io brrr pot trai fara[:D]

 

 

e un lant de magazine, nu stiu daca si in Quebec, numit Bulk Barn unde au de la bumboane la paste, fainuri, spice-uri varsate. Eu evit magazinu, ca is in stare sa golesc contu acolo.

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit!

oau! Dupa ce n-am avut weekend caci am muncit, azi am scapat de un examen, deci dragelor nu am murit cu mana in sacul de bomboane!

Chiar mi-au ramas vrei 3 kg, caci am iesit pe ulita si eu cu copiii, si n-a mai fost nimeni acasa sa dea restul de bomboane.

 

Duminica, am fost la job si-am mancat uscaturi:

- sandvich cu thon si cajun

- o sticla de Cola NON diet

- 100g alune

- 3 mere

- 2 patratele de coco

- 3 bucati de placinta greceasca

- 1 cana de vin rosu fiert [pofta]

 

Luni:

- picior de porc 200 g ciu cartofi si salata

- tartina cu miere

- ceai

- 2 mere

- 3 biscuiti

 

Marti:

- salata de goberge

- pui roti

- kefir

- struguri

- 1 cola la examen

- 3 biscuti cu 3 g de zahar fiecare

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitilache
Cristina asa si eu din pacate, toata ziua a fost bine, cand ne-am intors de la colindat am cam scapat si eu intr-o punga de chipsuri si cateva bomboane. Imi fac mea culpa si merg mai departe! [:D]Simo multumim de sustinere. Problema la mine este de continuare pe termen lung... Sper sa reusesc de data asta! Si sa combin si cu ceva miscare.Maru suna tare bine reteta de fasole. O sa incerc si eu candva saptamana asta. Am mai vizionat ieri in fuga cateva retete la A la di Stasio si sper sa le reusesc sa le adaptez. Tare yummy mai aratau. Ador emisiunea asta! Reteta asta a fost favorita mea de ieri dar si cele cu supe de tomate aveau un aer interesant!O saptamana excelenta sa aveti!
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Apropo, mie-mi place la extrem Michael Smith:http://www.youtube.com/watch?v=aogpPFTVu4Q&feature=relatedSi el si ce prepara, ma toopesc [pofta], imi place pana si cand vorbeste de familia lui [:D] Il [pup], dar i-as cere o sedinta de instructie, numai cand ma uit in camara lui super aranjata [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michael Smith mi-a colorat teribil zilele lungi cind asteptam sa nasc... inca mi-am luat notite, retete dupa retete... si nu mai pot sa le fac, ca el gateste mult cu usturoi si la noi s-a banat intre timp. No, venisem de fapt sa va fac un paste la chextia asta: small steps to help you slim down # Take a photo. Dr. Robert Carels is an associate professor of psychology at Bowling Green State University in Ohio. He says that documenting your meals can help you lose up to 5% of your weight. So, snap before and after photos of each meal and download the pictures as a record. Keeping a visual food diary is the best way to see what and how much you’re eating. # Take a vitamin. Two different studies in the British Journal of Nutrition suggest that taking a daily multivitamin will make you less hungry. People who take one tend to weigh less AND have lower Body Mass Indexes – or BMIs. So pop a multivitamin if you want to kill your hunger. Choose one with at least 100-percent of the recommended daily allowance of vitamins like thiamin, folic acid, niacin, B6 and B12, and zinc. Also, taking 500 milligrams a day of vitamin C will help you burn 30% more fat when you work out. You should try to eat at least three servings a day of vitamin-C rich foods like citrus fruits, broccoli, and cantaloupe. Noapte buna, S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...