Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance la dieta! (7)


Recommended Posts

Diana nici sucul de rosii nu-mi place[:D] Demisia mi-o dadeam la job nu aici[bang] Pana la urma a mers dieta, am stat prea mult de vorba si n-am prea prins mare lucru. Azi ma duc mai devreme[:D] ( am bebe laptop cu mine ca sunt intr-o conferinta tare plictisitoare) Deci joi: mic dejun la conf: ceai cu croissant cu amande Pranz un corn cu sunca si ceva vegetale.... Si doua mici prajituri. Si un apa( cam cheap, n-aveau nici suc de portocale) . Si am mancat si in picioare 80% din timp, deci am facut si efort [:D] Seara mai nimic, adica nu imi aduc aminte altceva decat o portocala. Eram prea obosita sa manac ceva Maru eu cred ca sunt idioata din punct de vedere culinar, tot n-am inteles cum faci tu la broiler. Inchizi usa sau nu. La mine in cartea aragazului scrie sa tin usa deschisa daca faci la grill. Pai nu se face numai fum in casa? Cartofii cate minute le tii? Faci si legme?
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai si eu cu raport' sa spun ce-am facut.

Acu' vreo doua zile am coborat pe scari de la job, in pauza zic sa fac un pic miscare. Nimic neobisnuit, insa biroul meu e la etajul 30, asa ca am coborat 30 etaje. Toate bune si frumu', nu e chiar prima data avem in fiecare an avem exercitiu de incendiu si iesirea se face pe scari.

Cand ajung jos usa inchisa ca cica e usa folosita numai in caz de incendiu, acu' stau sa ma gandesc, daca o deschid si tiuie, ma gandesc mai bine ma urc pana la etajul unu, intru si iau liftul, la unu insa era blocata usa, urc la doi, la trei la fel pana la etajul sase unde am gasit usa deschisa, am intrat si am luat liftul.

Ieri am vrut sa ies in pauza, am ajuns jos si cand vad ca ploua, zic ia sa o iau in sus pe scari, ca am timp si nu a fost chiar greu pana la etajul 6 nici nu obosisem si in plus la mama am stat la zece, ce credeti ca faceam cand de obicei nu mergea liftul?

Am urcat pe scari 30 etaje, nu credeti, nu? Pai m-am mai oprit asa pe la 12 pe la 20 si apoi am zis ca nu ma mai opresc pana la 30. Zis si facut, la 30 cand ajung usa inchisa, o iau inapoi pe scari, acu' mai repede ca mi se termina pauza si nici nu mai aveam energia necesara. Am coborat pana la 6 si de acolo am luat liftul.

Na ca v-am zis, eu am fost un pic bolnava si am dat jos vreo 2 kile dar am o vaga idee ca vor reveni inapoi, de aia m-am pus pe exercitii de miscare.

Ce zici, Mihaela, vii cu mine data viitoare? Ne obisnuim cu ritmul si putem si sa vorbim intre timp. Nu a fost chiar greu si nici nu am febra vad azi.

 

Va pup,

Carmencita

Cristian 3 ani jumate si Alex 14 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmencita, you are so funny! las ca maine e sambata si poti sa zaci lovita de tren. eu sunt fire warden si stiu ce etaje au acces de pe scara si care nu. Dar is doar la 6. Hm...as putea urca cu liftul pana la 14 si sa cobor pe scari...

Buna idee...

 

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc de mult la idee, dar nu am gasit timpul sa pun in aplicare. Nu pot sa ies la 6, ca acces e la 12, la 6 si la parter. Atat. Dar e o chestie tare buna. si cum nu stiam cum sa suplimentez efortul fizic...Multumesc[flo] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Am avut astazi prezentarea, doar ca am primit informarea ca e saptamanala pana la sfarsitul cursului...hahaha Astazi a fost super ok, mai vedem peste o saptamana. Sincer sa zic, nu prea mai stiu ce am mancat, aiurea si dezechilibrat cum ziceam. Iar apa astazi am baut mai mult decat zilele trecute, dar tot nu e perfect. Ieri hot dog + salata 1 suc 1 mar 4 biscuiti am cautat o ciocolata, dar nu am gasit struguri Astazi: fajita de pui fff picanta, cine m-o fi pus sa o comand... 2 sticle de Perrier 1 croissant mic dimineata 4 biscuiti 1 cafea 1 cioco 1 salata ciupercute 1 pruna Va pup! Maru, s-a reparat camputerul tau? Faza cu etajul 30 mi se pare de-men-ti-ala!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Citat:
citat din mesajul lui nelia Aveti metode concrete de a mai subtia abdomenul!?! Sa nu ma puneti sa fac abdomene, ca nu pot, ma dor gitul si spatele... inainte dansam, cind era vreun copil acasa cu mine, acum sint prea trista, nu pot, nu-mi vine...
Nelia, incearca si cu un brau din ala care strange abdomenul. Eu am avut unul din ala de neopren care se inchide parte peste parte, il poti ajusta pe masura ce devii mai slim.
nu te ajuta prea mult braul de neopren. Vorbesc din proprie experienta, din ianuarie pana acum am schimbat 3 modele diferite. De ce? Le-am uzat/rupt la sala, caci fac aerobic de 4-5 ori/saptamana. Problema burtii o regasesc si la mine, [:D], cert e ca se subtiaza doar prin abdomene/zilnic si nu 100-200 (ca atatea fac la sala si prea putin se vede), ci de 500 in sus, [:D]. ... si de ce esti trista? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...