Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele infrunta canicula... (35)


Recommended Posts

ca si asa zilele astea era in horoscop ca grija la accidente , haideti sa vedeti ca am trait eu azi [alcool][bang][alcool] Un idiot si-a facut varza masina lui si vecinul meu ca sa il ajute ca sunt prieteni l-a lasat sa isi remorcheze pe platforma masina in curtea mea din 'spate'. Nu am zis nimic , dar azi au venit dimineata sa o vada si a trebuit sa inchid poarta pe unde intrau cainii in curtea aia , mai ales ca acolo isi fac nevoile ca sa nu strang eu si sa [vom] ... , si toata ziua s-au perindat ba unii , ba altii [alcool][alcool] si mai pe seara vine nevasta cu care e in divort si aia nu's de prin ce vagauna a venit sa vada singurul bun comun care il mai aveau (in afara de fata) ... si idiotu afla si vine (la mine pe teren) si in trage un pumn in gura de i s-a umplut toata gura de sange la nevasta-sa [alcool][alcool]. Nah , pai eu chef de scandaluri si politie nu am chef , aia a fugit la spital sa isi scoata certificat ... asa ca vecinul asta l-a pus sa isi ia masina de pe terenul meu si sa si-o duca unde stie ... si cand a venit cu platforma normal ca mi-a zgariat-o cand a luat curba sa o bage in curte sa incarce fiarele [bang][bang][bang] Si ma striga vecinul si deja am stiut , am avut o presimtire. Pai in puii mei ca nu m-a strigat si nu mi-a spus nimic cand a bagat masina lu ala in curte si ma striga acum ... pe cuvant ca imi venea sa plang. Tabla nu este indoita ci doar zgariata [alcool][alcool] ce bucurie [bang][bang] Si cica sa stai in casa sa te feresti de belele ... ca oricum belelele te cauta ele singure ... ____________________________________________ Aida ... 32+ [url="http://community.webshots.com/user/aidaciolac"]Poze cu noi[/url][flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici, te iubesc cu toata fiinta[/url] "Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! [pup] V-am scris si ieri, insa calculatorul meu e anti desprecopii.com [:D] (de cate ori ma loghez, ma scoate automat). Mai bine totusi, ca daca intram, ma plangeam si la voi de bb Dragos care de 2 zile plangeee, urlaaa, nu mananca! Am stat cu inima cat un purice, am fost si la medicul de familie cu el in disperare mea, ca or fi dintii (nu sunt), ca-o otita (nu-i), ca-i speriat (de atatea cazaturi, bineinteles ca nici ieri nu a scapat nebusit [q][q]), ca-i cald (ii dau si apa) si diagnosticul este maretul "rosu in gat!" [alcool][alcool] Cred si eu ca dupa atata urlat era inflamata zona! [bang] Ne purtam mai nou cu el ca un ou, numai ridicam tonul unul la altul in apropierea lui, numai insist cu mancatul daca nu vrea, am amanat pana si vaccinul pentru saptamana viitoare. Si ma gandesc cu groaza cum o fi cu diversificarea. De stress nu prea am mai mancat zilele acestea, noroc ca beau lichide. Sper sa am laptic suficient! Mercedes, te invidiez! Si eu vreau la mare, la soare, caci m-am saturat de munte! De 3 ani nu am mai ajuns la mare, sotul nu este fan. Sper sa reusesc sa copur insa copilul! [:D] Vacanta placuta! Azi plecati? [pup] Aida, cand o gluma, cand o suparare! [:D] Imi pare rau de vecinii tai, si mai ales ca nu tin cont de situatia ta! Dar tot nu ai spus ceva legat de control! Sper ca este totul bine (te inteleg daca vrei sa fi discreta: cateodata mai suntem si superstitiosi! [pup]) Raluca, nici tu, nici eu nu am postat vreun horoscop! Recunosc ca nu am citit ce ai postat (profit acum sa va scriu cat este bb cuminte). O zi mai linistita la munca (si poate o intalnire fructuoasa cu seful! [:D]) [pup] Liliac, cum mai, tot tu pe drumuri pentru altii? [bang] Desi te cred ca mama te ajuta, insa ar trebui sa stie ca ai si tu limite fizice, ca este canicula, ca ai burtica, ca trebuie sa fi odihnita, nicidecum calarita cu comisioane! [bang] Off, am incredere ca vei stii sa pui si tu o vorba buna pe langa mama ta, sa nu te mai bage in incurcaturi! [pup] As mai avea de spus multe, insa nu sunt intr-o faza buna! Mai nou visez ca nu am ce sa-i dau la asta micu cand va fi mare, cand casa ioc, job ioc! Sanatosi sa fim insa cu totii (si sa manace si Dragos azi fara scandal!) [:D] Azi: Nu te grabi sa dai la o parte ceea ce face sau ceea ce-ti va oferi cineva din anturaj. O idee buna poate sa nu fie perfect cristalizata in mintea ta, insa, daca vei gandi mai profund, vei realiza ca poti sa transformi ceva mediocru in ceva fantastic. Inspiratia te va ajuta pe toate planurile, asa ca poti face primii pasi sau sa continui cu incredere o relatie ce te incita si Vei trece printr-o schimbare astazi. Fie e vorba de o promovare, fie este vorba de schimbare de sarcini cu altcineva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetili meli!! Hai trezirea! O [cafea]? O inka? Un ceai cu gheata?? Toata lumea se pregateste de concedii?? Aida Stii aia cu facerea de bine este f... de mama??? Asa si tu acum [:(] Mercedes Noi de fiecare data cand am fost la mare (la noi), nu am putut pleca mai departe de Mamaia. Sotul meu este iremediabil indragostit de aceasta statiune. Oricate argumente i-am adus...n-a fost chip sa-l induplec. Si intr-adevar in N statiunii este liniste si este muuult mai curat. Concediu placut! Ralu observasem...dar am spus sa ne mai potolim si noi si sa nu te mai punem la colt pentru cea mai mica "greseala" [:D] Aplicam faza cu bulinele [;)] Pui horoscopul...dam bulina rosie, nu-l pui...punem neagra si vedem noi cum te premiem. Cine trece prin Iasi...iti da o bere sau un suc, dupa preferinte [;)] Azi aici parca s-a mai racorit. Sunt doar 24 grade la ora 8 dimineata! [pk] Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 27+ Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0 Vei trece printr-o schimbare astazi. Fie e vorba de o promovare, fie este vorba de schimbare de sarcini cu altcineva.
BE-TON!!! Pot sa-i dau sarcina lu' barbatu' din dotare???? Nu de alta dar el este obisnuit sa isi care minunata burta...iar in ultima perioada cica parca-i lipseste o parte din el...iar cureaua de la pantalon necesita o alta gaura [;)] Se alinta si el... Dar daca as putea sa-i dau "sarcina" s-o care el macar vreo 2-3 zile...moama ce bine-ar fi! [:-)))][:-)))][:-)))] Black Soro, toate au o rezolvare. Imi pare rau pentru linistea voastra dar o sa vedeti ca trece si perioada asta. Nu vezi ca si noi, adultii, avem tot felul de stari de disconfort...el de ce nu are avea. Eu te inteleg ca-ti face nervii prastie, dar ia-o si tu ca atare...si da-i copilului tzitzi atat cat vrea iar tu nu te mai stresa. Eu daca stau si ma gandeasc...am uneori zile cand nu mananc decat pepepe (e adevarat ca-l mananc cu paine [:D]) dar pur si simplu n-am chef de altceva. Iar Andra...nu stiu cu ce traieste. Aseara faza... Face maica-mea mancare si ne asezam cu totii la masa. Fiecare cu furculita lui. Fii-mea: - Dar chiar trebuie sa mananc singura??? Eu: - Bineinteles, nu vezi ca toata lumea mananca singura?? Fii-mea: dupa ce mananca chinuit...si cu amenintari de bulina neagra si cu promisiuni ca nu mai pupa inghetata... si altele...concluzioneaza: - Na, uite am mancat, dar in scarba!!!! Revin... Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 27+ Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm , nu am pus relatarea de la dr [bibe] , sorry deci , in sfarsit a realizat si el ca am doar 32 sapt si 2 zile asa cum l-am batut la cap toata sarcina. Bebe ok , nu isi arata fata deloc , am vazut iar putza si cum juca fotbal cu mine , este deja cu capul in jos , inimioara e ok si in parametrii , are 2080g , dar asta nu e sigur din cauza ca nu putea sa ii masoare corect capul ca era prea jos si asa cum masura ii dadea 37sapt [alcool] asa ca a masurat el cumva si a ajuns ca are 2080g. So , pana in 4 septembrie nu ne mai vedem , e in concediu toata gasca , si in 4 o sa facem programare la ceariana. gata va [pup] fete dragi ____________________________________________ Aida ... 32+ [url="http://community.webshots.com/user/aidaciolac"]Poze cu noi[/url][flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici, te iubesc cu toata fiinta[/url] "Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aida-acum am citit patania voastra cu masina zgariata, sa ajuti si pana la urma tu o capeti.. Tot ce e important este ca tu sa fi ok si bebele tau, mai ai un picut si scapi de 2 in 1, stiu cum e in caldura asta sa fi gravi.. La mare ajungem in 10 august dar pana atunci cred ca de duminica plecam la socrii deci pe dc nu stiu cand oi mai apuca de duminica incolo. Oricum pt. gravidute sarcina usoara in continuare, pentru celelalte fete care se pregatesc sa mearga in concediu, concediu placut iar pentru cele care raman in campul muncii acasa sau la birou zile cat mai racoroase.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un azil de batrani inchiriaza un autocar pentru o excursie. La putin timp de la plecare, soferul simte o bataie usoara pe umar si o bunicuta il intreaba daca vrea niste alune. Soferul accepta bucuros pumnul de alune pe care i-l ofera batrana. Dupa vreo 15 minute, batrana vine din nou cu un pumn de alune. Povestea se repeta inca de vreo cateva ori, dupa care soferul, nedumerit, o intreaba cand apare iar langa scaunul lui: - Mamaie, da' de ce nu mancati alunele, ca sunt scumpe, si aveti pensii mici... - Eee, da crezi ca mai avem dinti sa mancam noi alune? - Pai bine, si atunci de ce mai dati banii pe ele daca nu le puteti manca? - Eee, de fapt nici nu vrem alune, noi sugem doar ciocolata din jurul lor.. ____________________________________________ Aida ... 32+ [url="http://community.webshots.com/user/aidaciolac"]Poze cu noi[/url][flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici, te iubesc cu toata fiinta[/url] "Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0 Raluca, nici tu, nici eu nu am postat vreun horoscop! Recunosc ca nu am citit ce ai postat (profit acum sa va scriu cat este bb cuminte). O zi mai linistita la munca (si poate o intalnire fructuoasa cu seful! [:D]) [pup]
Bey, cum adica n-am postat horoscop? Pai daca tu nu dai pagina in urma, eu ce sa-ti fac? A... stai... tu te refereai la ziua de ieri, cand n-am mai apucat sa aduc horo? Acolo da, asa e... Ca pentru azi le-am pus de-aseara, sa fiu sigura [:-)))] Azi putin l-am vazut pe domnul in cauza. A fost mai toata ziua plecat. Numai ce-am apucat sa ne salutam trecand in viteza unul pe langa altul[:D] Ziua de munca a fost linistita. La ce fac acum, e prea putin probabil sa mai fac vreo greseala ceva de speriat, asa ca sunt mult, mult, mult mai linistita. Plus ca nu mai vad figurile unora, alte altora si asta imi creeaza o stare de bine de nu-mi vine a crede. Sper ca bebe-ul se face bine curand si e doar ceva trecator. Mercedes, concediu placut! Sa va intoarceti cu bine! [pup] Aida, lasa, nu te mai consuma. S-a intamplat, asta e de-acum. Nu pune la inima, sa nu-ti fie rau si sa ai tu probleme dupa aia. Ai grija de tine [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, deci bebe e ok. Bravo. Asta conteaza. Ma bucur tare mult pentru tine.[pup] Liliana, deci mergem pe principiul bulinelor?[bang] Da' tu ai impresia ca-s Andra sa te joci asa cu mine? Si nu, draga, cine trece prin Iasi, nu ma multumeste cu un suc/bere (desi normal ar fi sa dau eu un suc/bere, ca-s gazda). Vreau sa-mi dea o casa, o masina, eventual un job mai bine platit si.. cam atat cred. Imi ajunge[:D]Stiu ca nu-s pretentioasa, nu-mi mai spune. [:-)))] Oricum, cand vad ca si Black are cam aceleasi suferinte ca si mine, ma simt mai bine, ca si cum as imparti grijile si problemele mele la 2. Si normal ca e mai simplu de dus cand sunt la jumate, nu?[:-@] Si... stii ceva? Ia incearca, totusi, sa-i dai sotului burta ta. Poate reusesti si eventual ne inveti si pe noi, cele din jur, cum sa procedam la nevoie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...