Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gashca de Constantza *126*LMA Ghiulten si Andreas


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare!!! n-am ajuns la sala, am alte treburi azi... Lali, bine ai revenit din excursie!...zic eu, sper sa nu greshesc, ca Iza de Dodo a fost cel mai mic shef cofetar[pk], iar cel mai mare fiind Ayla de Happy [olala] trecuram pe pag 14, nici eu nu sunt superstitzioasa, 13 a fost o zi buna shi in unele evenimente marcante din viatza mea...de exemplu, am divortzat de primul sotz pe 13 martie, tot in acea zi fiind shi ziua lui de nashtere[:D] fug la treburile mele....[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!!! Aseara am ajuns acasa in jurul orei 11. Unchiul meu arata super bine la exterior, dar din fisa de iesire din spital si din analize, reiese cu totul altceva, dureros dar life is life. Speram sa-l bucuram pe cat i-a mai ramas. La multi ani Paul , copilarie fericita !!!!! Amanunte de la motz asteptam. Imi pare tare rau ca aduc in discutie ceva ce a-ti discutat in perioada cat eu am fost plecata, si anume disputa urata LULU-DANA. Vreau sa mentionez ca acum cativa ani, cand eu eram un boboc un aceasta formatie, m-am autoinfiltrat intr-o gashca care pleca la munte. Era fixata o data cu care eu si sotul meu cochetam sa mergem si am zis:" hai si noi , de ce nu". Gashca respectiva se forma din Lulu. Madalina Coroama, Mav,Angeliquedes si Roxanaz. Nu mai stiu exact cine si cum au plecat la respectiva locatie; desi am primit de la Mada datele si nr de tel., anumite vb ajunse la urechea mea m-au facut sa-mi schimb locatia(ca doar is destule in Romania asta, bani sa ai). Una dintre fetele care nu aveau loc de mine este exact LULU. Pe atunci Lulu detinea un salon de infrumusetzare, si isi permitea sa trieze persoanele cu care se distra sau intra in contact. Anii au trecut , eu am tacut atunci bineinteles. Acum dupa o perioada s-a reluat animatia pe aici si am cunoscut-o life pe Lulu. Vreau sa spun ca chiar am cautat sa ma cunoasca personal, sa vada despre cine a vb si cu cine nu vroia la munte.Nu ca ash fi eu cine stie ce(printzesa), nu conteaza jobul sau pozitia, conteaza omul. Chiar daca pana mai ieri eram si sunt un simplu ospatar, nu cred ca voi fii altfel maine cand voi termina cursul si voi fi Director de restaurant. Vreau sa va spun ca desi nu sunt de acord cu lucrurile neclarificate la timpul lor, sic acum ferm:TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE, s-a dovedit a fi corecta zicala. Personal nu am nimic cu Lulu, consider acum dupa ce am cunoscut-o life, ca a fost o chestie de.....bla, bla, fara sa gandeasca. Naravul ei de a face gashti separate nu i-a disparut. Comportamentul ei din vara a aratat asta, dar sic eu ca ce-i prea mult strica si ...invatam la orice varsta din greselile noastre. Nu vreau sa va suparati pe mine ptr aceasta revenire la un subiect spinos, dar nici nu puteam sa tac si sa nu-mi spun oful tinut in mine de atata timp. Unele persoane vechi de aici cunosc amanuntele astea, chiar vroiam sa ma retrag din acest topic la vremea aia. va poop. Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002) http://community.webshots.com/user/Madamsadamy http://community.webshots.com/user/Madamsadamy100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tiii, Ely, eu iar am sarit peste sala azi, dar am fost fff ocupata [:I], maine sper sa ajung...ce zici de greva??? ai mei sunt la gradi shi n-am auzit nimic- o sa intreb dupa-amiaza cand ma duc sa-i iau... somn ushor! shi tura linishtita [pup] poate ai timp shi gaseshti o varianta buna de mers cu [tren] pe sambata....nu e nimeni dornic de o excursie???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor si multumim matinalelor ptr [cafea] [pup] Ely, am avut neplacuta surpriza de-a ma intoarce dimineata cu copii acasa, deoarece o ingrijitoare (din cele doua) s-a imbolnavit si din acest stupid motiv copii nu au fost primiti la gradi. Maine am inteles ca debuteaza greva oficiala si pe perioada nedeterminata, motiv pentru care tot programul meu este dat peste cap [xx(] Asta este ,o sa fiti cu 2-3 kg mai slabe decat mine[:D], dar promit ca recuperez la domiciliu zilele lipsite de la sala [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La gradinita noastra cred ca se platesc niste polite. Saptamana trecuta o mamica a facut reclamatie la Inspectorat si a fost o comisie in vizita, iar "actiunea" de astazi cred ca este replica. Pacat ca din cauza orgoliilor tampite se intampla astfel de situatii. Deci , cine are copilul la gradinita de la Flamanda (nr.6) va avea parte de o frumoasa greva maine [haibat] O zi frumoasa [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui 13diana79
La gradinita noastra cred ca se platesc niste polite. Saptamana trecuta o mamica a facut reclamatie la Inspectorat si a fost o comisie in vizita, iar "actiunea" de astazi cred ca este replica. Pacat ca din cauza orgoliilor tampite se intampla astfel de situatii. Deci , cine are copilul la gradinita de la Flamanda (nr.6) va avea parte de o frumoasa greva maine [haibat] O zi frumoasa [flo][pup]
pentru azi, ii potzi da in judecata, pentru greva la fel...nu ca n-ash shtii ce salarii mizere sunt in invatzamant shi nu le dau dreptate, dar educatzia este gratuita, ocrotita prin lege shi trebuie sa asigure macar supravegherea copiilor, o asemenea turnura poate duce la desfacerea contractelor de munca a multor mame, care poate n-au angajatori intzelegatori care sa priceapa ca nu au unde lasa copilul, fiindca e greva azi la gradi. ma interesez shi eu dupa-amiaza la a noastra, am cautat pe net shi n-am gasit nimic anuntzat, greva legala se anuntza...deci la voi la gradi e ceva ciudat [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Madamsadamy Imi pare tare rau ca aduc in discutie ceva ce a-ti discutat in perioada cat eu am fost plecata, si anume disputa urata LULU-DANA. Vreau sa mentionez ca acum cativa ani, cand eu eram un boboc un aceasta formatie, m-am autoinfiltrat intr-o gashca care pleca la munte. Era fixata o data cu care eu si sotul meu cochetam sa mergem si am zis:" hai si noi , de ce nu". Gashca respectiva se forma din Lulu. Madalina Coroama, Mav,Angeliquedes si Roxanaz. Nu mai stiu exact cine si cum au plecat la respectiva locatie; desi am primit de la Mada datele si nr de tel., anumite vb ajunse la urechea mea m-au facut sa-mi schimb locatia(ca doar is destule in Romania asta, bani sa ai). Una dintre fetele care nu aveau loc de mine este exact LULU. Pe atunci Lulu detinea un salon de infrumusetzare, si isi permitea sa trieze persoanele cu care se distra sau intra in contact. Anii au trecut , eu am tacut atunci bineinteles. Acum dupa o perioada s-a reluat animatia pe aici si am cunoscut-o life pe Lulu. Vreau sa spun ca chiar am cautat sa ma cunoasca personal, sa vada despre cine a vb si cu cine nu vroia la munte.Nu ca ash fi eu cine stie ce(printzesa), nu conteaza jobul sau pozitia, conteaza omul. Chiar daca pana mai ieri eram si sunt un simplu ospatar, nu cred ca voi fii altfel maine cand voi termina cursul si voi fi Director de restaurant. Vreau sa va spun ca desi nu sunt de acord cu lucrurile neclarificate la timpul lor, sic acum ferm:TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE, s-a dovedit a fi corecta zicala. Personal nu am nimic cu Lulu, consider acum dupa ce am cunoscut-o life, ca a fost o chestie de.....bla, bla, fara sa gandeasca. Naravul ei de a face gashti separate nu i-a disparut. Comportamentul ei din vara a aratat asta, dar sic eu ca ce-i prea mult strica si ...invatam la orice varsta din greselile noastre. Nu vreau sa va suparati pe mine ptr aceasta revenire la un subiect spinos, dar nici nu puteam sa tac si sa nu-mi spun oful tinut in mine de atata timp. Unele persoane vechi de aici cunosc amanuntele astea, chiar vroiam sa ma retrag din acest topic la vremea aia.
offf, Dana [flo][pup] eu una ma consider fericita ca te cunosc, ca de altfel ca am reushit sa cunosc pe aproape toate nick-urile de pe topic, am descoperit in spatele lor atatea Doamne minunate, fiecare cu caracterul ei, de multe ori mult mai bune in realitate decat in scris...chiar shi acelea care au intrat in conflicte cu mine virtual, consider ca e bine ca ne-am cunoscut, niciodata n-am dus in real micile noastre divergentze de aici shi zic eu poate am avut cu toatele de invatzat, unele de la altele, caci...nu conteaza cate diplome ai, nici unde lucrezi, conteaza ca eshti femeie shi cautzi socializare pe acesta cale moderna a zilelor noastre- internetul....iar ceea ce reushim noi aici, sa ne cunoashtem, sa traim impreuna bucuriile shi necazurile, aniversarile shi momentele de incercare, ajutorarea reciproca, sprijinul pe care ni-l acordam - este un lucru mult mai pretzios decat o suparare de moment sau pemanenta...Dumnezeu e sus shi ne vede, eu am credintza asta shi nimeni nu mi-o va indeparta, niciodata n-am zis/facut ceva greshit cu intentzie shi ajut ori de cate ori mi se iveshte ocazia shi pot s-o fac...binele mi se intoarce! ...poate singura mea superstitzie e ca daca faci rau sau gandeshti de rau pe cineva, atunci rau vei avea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...