Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 116


Recommended Posts

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza! azi trebuie sa aiba si miro transferul! Bafta miro! Daca voi avea vesti de la ea, va anunt! adria tu ti-ai facut si homocisteina? ca daca e homocisteina buna, nu ai de ce sa iei aspenter toata viatza... as fi inceput femibionul din ziua 1 de stimulare daca l-as fi avut! aspenterul tot din ziua 1 de stimulare l-am inceput... da, iau si aspenter si fac si clexane acum, dupa ET! samirutzo da' vaz ca te tii de intalneli! [:D] cu mine te vezi maine seara! fetelor, care mai vreti sa veniti, noi maine seara la 19 ne intalnim la mall baneasa, pe-acolo pe mac, kfc, etc... se mai baga cineva? poop motzishor vezi ca am vb cu sora ta! miercuri ii las tratamentul! [pup] de ce nu mai stai cu noi pe forum? Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am mutatia voastra mami si adria, e din aceeasi grupa si e mai grava fiind homozigota (A1289C homozigot) pt asta am primit tratament cu acifol (acid folic de 5 mg); profesorul de hematologie la care am fost a zis ca homocisteina va iesi normala sub acid folic, daca o dozam doar dupa 2 saptamini de pauza acid folic rezultatul e relevant eu am luat aspenter un timp, dar nu l-am suportat, si mi-au spus ca nu e absolut necesar, asa ca am renuntat; dr kovacs a zis ca daca e necesar sa facem clexane in sarcina (dar nu inainte) nu mai stiu ce sa zic ca atitea variante am auzit [pup] toate fetele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

edennoa eu am facut homocisteina inainte de lua acid folic... deci nu mi-a influentat nimic rezultatul analizei... si mie mi-a dat pk numai acid folic de 5 mg pentru mutatie... am specificat ca iau femibion, aspenter si clexane de la mine putere pentru a nu induce pe nimeni in eroare! [flo] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mami, inseamna ca asa da pk, din moment ce si eu asta am primit [:)] eu nu facusem homocisteina inainte de a incepe acidul folic, de aceea, nu aveam reperul, dar iau acidul folic ca am inteles ca rau nu face; nu prea sunt in clar cu aspenterul/clexane daca si cum trebuie o sa redeschid subiectul cu clexane cind merg la eco de chisturi si controlul la ei; multumesc mult pt sugestii, imi prind bine orice idei mai ales ca vad ca v-ati informat beton inaintea mea si nu mai am de cautat atita [:)] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...