Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 116


Recommended Posts

ank30, ovitrelle contine doar alfa hcg, care este similar LH-ului (sper sa nu ma insel), asa ca n-ar trebui sa influenteze valoarea beta. un test de urina cu sensibilitatea de 20 IU e posibil sa reactioneze la 18.8 (nu stiu totusi ce masoara testele de urina - doar beta sau valoarea hcg totala) oricum, sfatul clasic e sa vorbesti cu doctorul si sa repeti analiza la 2 zile iti tin pumnii! [flo] Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor. Nu am mai scris de mult (nu prea am avut ce sa scriu) dar citesc tot ce scrieti. Am si eu o nelamurire legata de progesteron. Stiu ca s-a tot discutat, insa am facut azi analiza (azi fiind ziua 20) si am un rezultat foarte mic 2,97 ng/ml (9,46 nmol/l)in conditiile in care valorile normale sunt 3,28 - 38,63. Credeti ca ar trebui sa mai repet analiza tinand cont ca CM este la 27 de zile (am gandit asa 27-14 = 13 si +7 este ziua 20) sau ar fi bine sa repet analiza luna viitoare? Ma gandesc ca poate a fost un ciclu anovulatoriu. Este adevarat ca pana acum nu am mai facut aceasta analiza in faza luteala, dar de ovulat stiu sigur ca ovulez. Ma intreb oare chiar am o deficienta de progesteron si pana acum (tinand cont ca am facut 3 fiv) nu si-a dat seama nimeni?![q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asb,cel mai corect este sa:te monitorizezi intr-o luna si sa aduni 7 zile la data ovulatiei.atunci faci Prg.este cea mai corecta si reala metoda de a vedea cat este valoarea lui exacta.calcul tau poate fi incorect in cazul tau, daca ai deficit de faza luteala,pentru ca deficitul de faza luteala-adic prg mic exact asta inseamna,ca faza luteala este mai scurta decat faza ovulatorie...asadar perioada dintre ovulatie si CM nu este de 14 zile. ai inteles ceva??? va pup fetelor [flo] ____________________________________________________ 3 SARCINI EXTRAUTERINE, FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A, URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, felicitari! Sarcina frumoasa si la termen cu bebei sanatosi! Aristica, mai avem putin, abia am facut 11 luni. [olala] Azi am pus la posta invitatiile pt ziua lui. [bibe] E atat de scump! De cateva zile a invatat sa bata din palme si e f mandru (ca si noi de altfel!), iar aseara se prefacea ca baga ceva in gura si papa (ducea doua degetele la gura, ca si cum ar fi tinut ceva si dup-aia misca gurita ca si cand ai zice 'papapa'). Mai intai am crezut ca a bagat ceva in gura, l-am cautat 'printre dinti', n-am gasit nimic, dupa care a facut iar de cateva ori si radea. Ne-am terminat de ras si eu si Daddy. [:D] Ank30, sper din suflet sa ai un rezultat bun! Am citit ca sunt cazuri ok cu valoare de-asta, dar in situatia mea nu a fost un semn bun la primul FIV. Am avut Beta 19 in ziua 11 sau 12 de la transfer si desi imi iesisera 10 teste pozitive (majoritatea cu liniute pale), a fost sarcina biochimica, iar beta a scazut. Din cate inteleg eu asta inseamna ca a fost o incercare de implantare, dar nu s-a finalizat. Sa dea Domnul sa fie cum trebuie la tine! [pup] Laura [mamica] de [copil] Nicholas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele! N-am prea fost activa zilele astea...adica nu am scris ca de citit intram in fuga si va citeam. Si-au aruncat buzduganul rusii asa ca astept din zi in zi sa vina sa incep AC-urile. Maine ma duc sa-mi iau si rezultatele de la analize si sa le trimit la Budapesta. Va pupic si va doresc o zi nemaipomenita![pup][flo] Bafta la doua liniute!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...