Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 57


Recommended Posts

Cum se formeaza caracterul la romani? 1. Prima poezioara pe care o invatam este... "Catelus cu parul cret"...care ne invata: "Fura rata din cotetz / Si se jura ca nu fura..." 2. a doua poezie semnificativa pe care o invatzam este... "Mioritza"...care ne invatza ca doi romani invidiosi se asociaza si-l omoara pe al treilea care era cel mai productiv in domeniul lor de activitate... 3. a treia poezie semnificativa pe care o invatzam este... "Luceafarul"...care ne invatza ca tanara romanca de maritat il aduce pe geniul roman in pragul sacrificiului suprem dar il prefera pe un viclean baiat din flori si de pripas... [:D][:D][alcool] Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

despre timp, grele si la noi nu avem ajutor prea mult. eu si sotul... soacra vine 1 ora in weekend, mama a fost bolnava 2 saptamani( o raceala cam urata si acum tuseste ca un tebecist. Daca sun dupa ajutor vin altfel nu. am noroc, ca fiu'miu mai doarme, adica 2 ore dimineata si vreo 2 dupa-amiaza[pk] si in timpul asta fac si eu ce pot, mancare lui si noua( gatesc in acelasi timp sa nu aburesc casa toata ziua, curat pe la bucatarie si' stau ' un pic de forum, in rest nu pot face nimic cat este treaz. papam si iesim afara de pe la 2 la 5. seara acasa cat este si sotul mai calc, mai fac ceva de mancare pt noi si cam atat. programul administrativ/ gospodaresc intens e sambata, daca reusim bine daca nu cat putem asta este.[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi-calin si la noi e un soaree[:D][:D], pacat, ca eu dimineata in loc sa imi scot fata la plimbare, eu o adorm in casa si bag repede ora de gimnastica. Ca altfel eram deja afara. Sa vad dupa-amiaza ce program am, daca nu e nevoie sa ma duc la smotru la apartament poate scot si eu rechinoiu afara. Ca prea e frumos, si de azi deja se anunta vreme tare urata[bang] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io o intrebare ridic: vreau sa sterg mobila noua de bucatarie si sa o si dezinfectez putin inainte de a pune in ea de toate, cu ce solutie sa o spal?? Mentionez ca e mobila din aia de pal. E plina de amprente de la ansamblat..[alcool] Pronto as folosi da ala nu dezinfecteaza, as folosi spirt sau otet, da asta nu pateaza oare???[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Si io o intrebare ridic: vreau sa sterg mobila noua de bucatarie si sa o si dezinfectez putin inainte de a pune in ea de toate, cu ce solutie sa o spal?? Mentionez ca e mobila din aia de pal. E plina de amprente de la ansamblat..[alcool] Pronto as folosi da ala nu dezinfecteaza, as folosi spirt sau otet, da asta nu pateaza oare???[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
spirt. si incerci si tu undeva unde nu se vede, daca e sa arate ciudat cumva... Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Si io o intrebare ridic: vreau sa sterg mobila noua de bucatarie si sa o si dezinfectez putin inainte de a pune in ea de toate, cu ce solutie sa o spal?? Mentionez ca e mobila din aia de pal. E plina de amprente de la ansamblat..[alcool] Pronto as folosi da ala nu dezinfecteaza, as folosi spirt sau otet, da asta nu pateaza oare???[alcool]
Apa cu Tea tree [pup] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...