Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sotul meu este tot mai rece si neafectuos


Recommended Posts

eu cred fetelor ca trebuie gasita fericirea in voi. in ceea ce faceti, in ceea ce sunteti, alturi de copii. atata timp cat fercirea voastra depinde de fiecare rasuflare a domnului sot nu va fi bine. cel putin eu la concluzia asta am ajuns. am un sot minunat: atent, afectuos, ma suna etc etc. si sunt momente cand tot nu e de ajuns. tot dupa inceputul ala tumultuos tanjeam si eu...pana mi-am dat seama ca mult din starea mea de bine tine de mine, de copii mei. si culmea de cand am realizat asta e totul mult mai bine si mai strans intre noi. nu mai judec si nu mai interpretez fiecare miscare a lui. e nevoie de echilibru...in toate. sa va fie bine [flo] daca esti disponibila...arata-te disponibila, daca simti ca il iubesti arata-i, daca iti vine sa il tii in brate tine-l...inchizand aceste trairi in tine, iti faci rau, conditionezi totul de el. eu de cand fac asa ma simt asa libera iar sotul e incantat de starea mea de bine ( care nu e deloc falsa, chiar sunt fericita). am constatat ca simtind si comportandu-ma liber a devenit si el mult mai cald, mult mai afectuoas....el si inainte era dar eu stand mereu cu ochii pe el devenisem obsedata de fiecare traire a lui, o suceam pe toate partile de innebuneam omul. nu stiu...nu am timp sa descriu tot ce simt...poate nu sunt inteleasa. Larisa mamica de Nectarie [bebic] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://picasaweb.google.com/roparo/NectarieLuna2#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Amelie,te inteleg perfect.Am avut parte de asa ceva,combinat in ultima faza cu napasare,vorbe dure si grele,cu plansul copilului care acompania situatia trista.Si eu am sperat ca va fi mai bine,ca se va schimba ,dar caracterul unui adult sau comportamentul nu se schimba,(ce greu e sa educi,sa schimbi un copil care e in formare,d-apoi un adult)...Eu am incercat pana n-am mai avut surse de inspiratie,rabdare.Desi si la noi a fost altfel la inceput,pana sa-l avem pe Andrei.Ei,cand a aparut cel mic,a devenit si mai dificil.Egoismul s-a transformat in gelozie fata de copil,indiferenta si mai grea...toate s-au amplificat in rau.Am incercat multe variante,am stat de vorba...voiam sa facem iesiri,n-aveam cu cine...in fine,s-a terminat acum,dar au mai fost cateva motive pentru care eu n-am mai continuat relatia,insa principalul motiv afost LIPSA COMUNICARII,ma simteam SINGURA IN DOI!Greseala mea a fost sa nu ma uit mai departe de "gardul meu"(fostul meu sot a crescut intr-o familie cu multe probleme de comunicare,unde tatal lui "capcaunul"cum ii zicea biata maica-sa,facea regulile,si cand se supara nu vorbea luni in sir cu ei in casa.Cu cine sa semene oare el,fiul?)Am gasit raspunsul,dar prea tarziu pentru mine.Acum durerea mea e ca am tarat un copilas nevinovat in asta,si trebuie sa refac viata mea pentru mica mea minune.Iti doresc multa putere si intelepciune. Andreea,mami de Andrei nazdravan[flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...

Sotul s-a schimbat cand a vazut ca de fapt tu nu corespunzi asteptarilor lui, ca erai intr-un fel cand te-a luat si acum esti alta .

Nu stiu cum sa dregi situatia  probabil a constat mai multe chestii nasoale la tine .

Nici el nu stie ce sa faca , te iubeste , dar probabil nu asa de mult , pentru ca atunci cand un om se prezinta altfel l fiecare chestie mai scade din iubire , de sa nu ajungi tu sa il iubesti enorm si el sa nu mai aiba nimic datorita cacaturilor tale. Schimba-te sau ascunde ca la inceput , cam asa te sfatuiesc ori te faci cum vrea el ceea ce nu poti ca practic tu esti alta persoana nu aia de care s-a indragostit si cu care s-a casatorit . Cel mai bine e sa le ascunzi , faptul ca te-a luat de nevasta nu inseamna ca acum va fi mai intelegator ca e prins , de asta se indeparteaza . Daca te-ai ingrasat sau nu mai te arnajezi e si asta un minus . Ai grija ce vorbesti si de cine , te judeca in functie de ce vorbesti despre altii. Avand in vedere ca se pare ca el a fost vulpea pacalita de urs , si ai tras lozul castigator maritandu-te cu el , fi mielusea si mai ales taci din gura , lasa-l pe el ca iti spune tot .

 

Eu inteleg foarte bine oamenii in toate situatiile , sfatul e pretios nu il mai primesti de la nimeni .

 

Ai grija casnicia nu e competitie , la competitie se schimba foaia si probabil daca are un iq mai mare ai numai de pierdut .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Și eu am aflat că soțul meu și-a făcut cont pe site de matrimoniale și caută doar fete pe Facebook..și eu eram in spital însărcinată cu al doilea bebe..i-am arătat dovezi și mi-a zis că delirez din cauza sarcinii.. suntem de 10 ani împreună și simt că mor. Nu mai știu cine este bărbatul cu care m-am căsătorit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin pinned și unpinned this subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...