Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 58


Recommended Posts

Buna dimineata, Vroiam sa va spun ce am mai aflat de la "kinetici". A venit o mamica cu un baietel de varsta lui Pinky. Le-a aratat "kineticilor" o pereche de pantofiori pe care o primise de la un alt copil. Pantofirii erau de calitate si aratau super bine. "Kineticii" au spus ca nu este bine ca bebe sa poarte pantofiroii altui bebe. Motivul? Pantofiorii incep sa se toceasca un pic de la mersul primului bebe. Poate merge cu labutele orientate in interior, poate are platfus pronuntat, sau cine mai stie ce. Din cauza asta, mersul lui bebe 2 ar urma sa fie afectat de mersul lui bebe 1. Daca, totusi, avem o pereche de pantofiori primita de la alt bebe, o putem folosii, numai cand bebe nu se da jos din carucior, adica, sa nu mearga cu incaltarile alea. Pup, fug la treaba. Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lyly [asia] pentru cafea! dankutza interesant ce zic kineticii de pantofiori ( si oarecum logic si justificat, da' daca noua nu are cine sa ne deschida mintea....[pup] pentru info permanente de la sedinte ) Slaba miscarea pe aici.... Edit : shtephy [floare3][flo] mai am 4 kg. si ajung la greutatea de dinainte de sarcina, iar de acolo incepe alta batalie pentru slabit Mami de [copil]Iulia Emanuela 26.11.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lylyana -iau si eu o cafea, inca nu am coborat din pat. [s]La multi ani Avalon !!![s] [s]La multi ani Monica !!![s] Sa vi se implineasca toate dorintele! Scuze de intarziere. Dozz - jos palaria, te admir. Cu seviciul o sa fie greu ve-o 2 saptamani, pana te obisnuiesti si vezi ca totul e ok si fetita pe maini bune [pup] Lumi - emotionanta intalnirea lui tati cu Anabelle. Vacanta placuta! Dankutza - multumim frumos de informatiile de la kineto, eu le gasesc f utile [pup] spor la treaba! Michelle cu Mateo 18.11.2009 si MARIO 15.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [pup] Supliment de cafea la cineva? Stephy Multumesc frumos pentru intrebare. Nu stiu sa spun daca e mai bine fata sau nu, stranuta, horcaie pe nas, dar nu-i iese nimic, doarme prost, are gingia rosie tare. Ma gandesc tot mai serios daca sa plecam sau nu, poate stric ceva, poate ii distrag atentia si mai uita de dintisori, nu stiu. Pup fetele [pup] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata... De o saptamana ma chinui sa intreb si eu ceva si uit mereu...na,ca acum mi-am amintit. Cu ce curatati manutele copiilor in parc dupa reprize de busilat,dat in leagan, tinut de banci,jucat cu animalute etc ca sa le poata molfai lunistiti (mai mult noi )? Decat cu servetele? Eu am acum un gel dezinfectant de la Uriage ,asta pentru ca nu am gasi tsimilarul de la Sanosan. Voi? Si,parca Angi intreba de cat Lp papa bebe;ai mei seara la culcare acum 240 ml,dimineata 170 ml,iar Dragos mai papa si noaptea cam 130 ml. Am inceput sa introduc Nan3,deocamdata suntem la combinatcu Nan2 si nu stiu daca are vreo legatura cu asta,dar Dragos s-a trezit pt papa la 3.30 si apoi masa de la 6 a luat-o la 8...Poate cand vom fi exclusiv pe Nan 3 se termina si trezirile de noapte [:D]. RamoX voi cum stati cu somnul noaptea? [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa ma dau jos din pat, spalat eu, spalat copil si am revenit in pat cu tot cu cafeaua fierbinte. Andre- eu zic sa pleci linistita daca nu e cu febra, doarme prost si de la dinti si de la nasuc. Mateo a avut 2 zile febra si acum e cu nasucul infundat si tuseste putin dar era si ragusit, m-am dus la dr sa vad daca e totul ok, nu mai facea febra, am primit supozitoare pt tuse si paracetamol chiar daca nu are febra pt secretiile care ii provoaca tusea. RamoC -eu zic sa o chemi pe mama ta si sa plecati impreuna cu masina. Pupam Dominicu [pup] Gabi - cu servetele umede si apoi spray dezinfectant. Michelle cu Mateo 18.11.2009 si MARIO 15.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niatza!! Uffa..cand sa fug repede la jimnastic cu madama aia de promite multe, hop top, mandra mea era treaza in patut[bang][bang], asa ca am facut ca Ramonika si am luat pe jos langa mine, eu un abdomen, ea pe langa mine de un picior si tot asa mi-am facut eu ora de gimnastica[alcool]. Cu miorlaieli rau mai pe la urma, dar a mers si asa[pk]..iar acum cat doarme mandra pot si eu 'sa ma dau' linisita pe forumache[:D] Dozz tin pumnii sa reusesti cumva sa te acomodezi cu ideea ca incepi munca si sa va fie bine si tie si Anei. Oricum ideea cu reluat munca e una foarte buna tinand cont ce ne pregatesc nemernicii de 'sus'..Sa nu trebuiasca in curand toate sa reluam serviciul, asta daca mai avem unde[bang]..Ca eu una sigur nu am si ar trebui sa caut altu[q] Danku, [flo] pt info de la kinetici. Si uite asa scutim noi niste banuti dati aiurea la vro consultatie[pk] RamoXX esti super tare fata cu fasolicile tale [:-)))] si tu si Dana ati avut o [:D]conversatie aseara[:D] mama -mama [:-)))] Cat priveste bagajelele incearca sa prinzi vro vecina buna prin fata blocului si sa il pasezi pe soricel cat cari tu repede repejor bagajelele[alcool]..Si uite asa mai slabesti [:D] Raluci, fata, nik vesti cu linii paralele? ca io's mai curioasa decat un card de matze [pis][pis][pis]. Eu mi-am propus sa ne apucam de treaba serioasa[:I] dupa ce ne mutam in casa noua[:-@] Chiar asa si Andre ne e datoare cu un raspuns inainte de a urca in avion, ca sigur micuta principessa o sa aprecieze o schimbare de decor si nu o sa ii creeze probleme cu nasuc/raceala/dintisori[:)] Ancutz, ti-a venit fata mobila? ai inceput mutarile?? Noi azi asteptam netu si jaluzelele, daca ne vin amandoua ne apucam serios de treaba[8D] Gabitza, eu nu stiu ce sa iti spun de spalatul pe manutze, ca a mea nu binevoieste sa faca pasi deci nu prea o scot inca din carut cand iesim la plimbare, prin urmare ramane curatica pe labutze. Stephy deci la voi e iarna deja, vajaie frigu rau??[alcool]zii bre cate kilute are falcosu mic si blond[pis], asa sa mai adaugam la cra-cra. Eu sunt plina de invidie ++cand va aud ca pruncii au 10-11kilute. A mea e tot undeva la 8.6-8.7 kg, si la cat de prost mananca nici nu ma mir ca nu ia in greutate. Mai nou si fructele le mananca cu mare tam tam, pacaleala, tre sa am un intreg arsenal de jucarii, nonjucarii sa i le flutur sub nas sa o distrag ca sa manance macar 150gr fructe. [q] mda..cam aste' le-am zis din amintitelea, de imi mai aduc aminte ceva revin. Nu va spun ca in fiecare zi cat imi fac treburile prin casa ma tot gandesc la voi, ba ce faceti voi la intalneala, ba la ce mai cumparati, ba la ce mai povestiti, ce sa mai..va am mereu in gand. Si de multe ori ii povestesc si zmaului de voi..cat are chef sa asculte[:-@]. I-am zis si de sfaturile kineticilor, cand a avut fata febra si am ramas calma cu antitermicele fara sa ajung la urgente i-am zis ce stiu de la voi de pe forum. Deci..sunteti o gasca nemaipomenita!![:D][:D][pk] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
si un mesaj pt Ancutz, daca are timp sa editeze, sarbatoritele lunii octombrie: RamonaCopot 16.10 Strumfy_12 21.10 Ramonika 27.10 cu mentiunea de a mai verifica o data sa nu fi scapat vreo mamica [asia] Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
neatza [pup] DONE [8D] aici am ajuns, mai am de citit o pagina si daca ma lasa mandruta mea , scriu si eu doo vorbe [pup] ____________________________________________________
Anca, mamica fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...