Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cantacuzino - a nascut cineva recent acolo ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Eu voi naste sapt viitoare acolo.Voi veni apoi cu detalii... Am nascut si acum 3 ani si am fost multumita...Curat(la rezerve),personal amabil...Nu stiu acum sper sa fie la fel. alina[gravi]38+[fetita],mami de ANDRA MARIA(26.08.2007) [foto][url="http://family.webshots.com/album/560932161PQkxli"]POZE cu Andruta[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut acolo in 2004 si in 2006 si ulterior am mai fost la controale. Era curat intradevar, medicul de nota 20, asistentele de la mame de nota 8, cele de la copii foarte acrite, neonatolog super. Am nascut cu Dr. Irimia Vasile si neonatolog am avut ambele dati pe Dr.Mirela Ciurea[pk]. Nasteri usoare va doresc si bebei sanatosi![flo] Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu am nascut acolo in aprilie 2010. Spitalul este curatel (nu am cu ce sa compar pentru ca nu am fost in alte spitale pana acum). La sala de travaliu (nasteri normale, nu prin cezariana) am avut doua asistente mai tinerele(una era moasa cred) foarte bune, m-au ajutat foarte mult. Dupa ce an nascut eu s-a schimbat tura si au venit doua mai in varsta foarte acre (bine ca nu am nimerit la ele). Am avut salon cu un singur pat si am putut sa tin bebelusa cu mine. Asistentele de la mamici sunt in regula, cele de la bebelusi nu mi-au placut deloc. Nu te invata nimeni ce sa faci cu bebelusul, ba chiar era o asistenta sefa care in momentul inceperii turei trecea prin toate saloanele sa le informeze pe mamici ca ea este asistenta sefa si celelalte sunt ajutoarele ei. Pe medicul Malinei nu l-am vazut decat o singura data, apoi nu a mai venit. Chiar si in ziua externarii l-am asteptat destul de mult si pana la urma ne-a externat alt neonatolog.Toti neonatologii care au consultat-o mi-au placut. Este foarte important sa ai medicul tau la care ai mers pe parcursul nasterii, sa nasti cu el si sa aiba grija de tine ca altfel nu te baga nimeni in seama. Eu am nascut cu doamna doctor Ceausu Iuliana si la urmatorul probabil tot acolo o sa nasc, tot cu doamna doctor. Daca nu ar fi fost acest medic probabil ca as fi nascut la un spital privat. Daca mai aveti nevoie de informatii sau va intereseaza ceva in mod deosebit sa imi spuneti. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, nastere usoara! Nasti prin cezariana (ma intreb asta ca spui ca nasti saptamana viitoare) ? E posibil si eu sa ajung la cezariana desi sper la normala pana in ultima clipa, si mi-ar folosi impresii. Pai as avea intrebari duium [:D]. - care e programul de vizite ? este strict sau poate intra sotul si zabovi mai mult imediat dupa nastere sau in general cand e nevoie de el? - au sectie de TI (terapie intensiva) obligatorie pentru cezariene unde te tin un numai minim de ore? - cat costa o rezerva de 1 persoana si daca trebuie facuta progamare din vreme? - rooming in-ul cum functioneaza? ceri copilul de la ele si vin sa ti-l aduca sau te duci tu dupa el si ti-l dau? fac mofturi ca trebuie sa treaca minim nu stiu cate ore pana sa ti-l dea ? - s-a auzit pe la ei sa fie sotul la nastere sa filmeze, etc? in travaliu sunt obsedati sa stai lipita de pat sau te lasa sa te plimbi daca simti nevoia? - in expulzie leaga picioarele ca la filantropia? masa lor ginecologica se poate face scaun ? Ei, poate macar la cateva din intrebari daca stiti raspunsul valabil zilele astea. Multumesc! Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 35 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...