Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Euroclinic (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Sincera sa fiu nu stiu in momentul de fata ce sa-ti raspund. Acum nu pot decat sa-ti spun ca sunt foarte revoltata si suparata pe ei, pt ca au "sarit calul f mult" , o majorare de 40-50 % ????. Nici eu nu vreau sa-mi schimb doctorul mai ales ca sunt pacienta lui de foarte mult timp. As vrea ca fiecare dintre noi (cu toate ca sunt constienta ca acest lucru nu va rezolva foarte multe), sa scrie un e-mail adresata conducerii spitalului ,pt a se vedea supararea noastra. Toata lumea s-a obisnuit sa scumpeasca preturile in Romania si noi cei de rand sa acceptam si sa platim pretul afisat la receptie. Nimeni nu comenteaza[8], trebuie in cor [cor]...macar fiecare dintre mamicile cele care scriu pe forum si sunt revoltate de aceasta majorare sa le trimita cate un email pt a vedea cate cliente ( si cate sute de milioane [bang]) vor pierde [:(!]. faptul ca scriem doar aici nu-i afecteaaza prea mult. Va doresc o zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru carmen_elid="blue"> : Aceasta diferenta de pret se poate observa si la cabinete private ( ex medsana, euroclinic, sanador...s.a) unde dau consultatii acesti doctori. Daca intentionezi sa-ti faci o programare pt un anumit doctor ar fi bine sa intrebi cat este consultatia pentru a nu avea surprize. Deci nu toate preturile afisate pe internet pe paginile lor coincid cu realitatea .[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

jakkieid="blue">, tu pe ce adresa de mail ai scris catre conducere? Eu am scris catre persoana de contact de pe noul site al Reginei Maria, de la maternitatea Euroclinic. Am primit un raspuns sec si oficial cu costul nasterii, asa cum e trecut si pe site, de parca nu vazusem deja noile preturi. Ma gandesc sa scriem catre aceeasi persoana, de aceea te intreb ce adresa de mail folosesti pentru a te adresa conducerii, ca sa fim sigure ca mesajele ajung totusi la cineva cu putere decizionala.

Numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut anul trecut pe 16.10 la Euroclinic. Daca in 2008 am fost multumita, in 2010 am fost dezamagita sa vad ca serviciile sunt mai proaste. Daca ar fi sa nasc acum, n-as mai alege clar euroclinic. Am auzit lucruri f bune despre Regina Maria. Macar acolo dc vrei ai parte de o nastere naturala adevarata.

Sarcini usoare si nasteri usoare, indiferent unde va decideti!

 

==========

Corinaid="blue">

Mami de[zana] Arianna Mariaid="pink"> (18.11.2008)id="size1"> si [bebic] Patrick Stefan id="blue">(16.10.2010) id="size1">

 

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele,

 

eu chiar nu mai nasc la euroclinic, in primul rand ma deranjeaza ca sunt abonata si ar fi trebuit macar sa ne anunte, si in al doilea rand deja este foarteeee mult. eu sunt nevoita sa fac cezariana si mi se pare prea mult 127 mil. plus 12 mil celule stem plus teste de screening pt cel mic si altele ( aprox 5 mil).

imi voi schimba dr, si am sa o anunt pe dr de la euroclinic de decizia mea si am sa spun acest lucru si la eureko si la euroclinic.

este nesimtire totala.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JulieJ, si eu am scris tot la emailul afisat pe site... nici pana acum nu am un raspuns... e frustranta situatia..

dulcica27, cand trebuie sa nasti? eu mai am mai putin de 2 luni si mi-am facut toate analizele la euroclinic pana acum... mi-ar fi asa greu sa merg in alta parte! nu stiu ce sa fac.. tu ce optiuni ai? unde crezi ca ar fi ok sa nasti? ai vreo recomandare (spital, doctor)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Carmen, eu intr-adevar mai am si alte optiuni pentru ca sunt de abia in 18 saptamani. Eu vreau sa continui monitorizarea si analizele la euroclinic deoarece am abonament si sa nasc la filantropia. incerc sa ma duc la un dr de care am auzit la colega mea hamid ayatollahi. dar eu zic totusi sa incerci sa gasesti si alti dr. eu as vrea la filantropia deoarece am inteles ca este renovat spitalul si pot sa imi aleg o rezerva unde stau singura , cu baie proprie cred, si platesti 90 euro pe zi. oricum si cu banii pe care ii dai pe rezerva si onorariile dr si asistente si altii, tot iesi de 3 ori mai putin decat la euroclinic.

din pacate 12700 ron este un efort financiar prea mare si eu nu cred ca merita.sanatate multa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, imi cer scuze pt ca nu am mai reusit sa-ti raspund JulieJ pana acum. Am trimis la adresa de pe site dar stiu ca aceste mailuri pot fi citite si de conducerea spitalului. Nu cred ca ne va mai raspunde cineva la mailurile trimise, dar este bine oricum sa ne aratam nemultumirea. Iar informatia de ultima ora id="blue"> pe care am aflat-o : Dl Dr Herghelegiu nu va mai asista la nasteri la spitalul Euroclinic . Informatia am primit-o pe email ieri de la un reprezentant al maternitatii Regina Maria. Din surse sigure stiu ca va activa in maternitatea Sanador ( care se va deschide la sf lunii martie, parca 24 martie) ,unde bineinteles sunt preturile la fel ca la Regina Maria si Euroclinic [q]. Va doresc o zi frumoasa !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...