Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Euroclinic (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu inteleg de unde preturile spuse de voi, ca pe site nastere spontana este 7.700 iar cezariana 9.900.

Eu am nascut pe 18 febr si am beneficiat si de reducerea de 2.800 , Euroclinicul fuzionase cu CMU dar preturile nu erau schimbate atunci adica nasterea spontana costa 6.500 iar cu reduce 3.700 la care s- au adaugat taxa de recoltare celule stem 800 plus screeningul ptr boli metabolice si am platit in total 4.700 Roni.

Daca as mai naste de 10 ori tot acolo as naste dar musai cu acelasi medic extraordinar,indiferent de preturi.

 

Sarcini usoare in continuare![flo]

 


Mamica de Andrei si Maria

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BraveGirl preturile le-am aflat la Sanador. Am sunat la call center si i-am rugat sa-mi zica cine poate sa ma ajute cu informatii despre noua lor maternitate si cand se deschide. A fost draguta si mi-a zis ca pe 24 martie si ca momentan nu are informatii, dar nu a scapat de mine usor [:)], asa ca m-am rugat de ea sa-mi obtina preturile pentru nastere prin cezariana la doctorul meu ( am stat pe linie 3-4 min) si mi-a spus. Din pacate nu stia sa-mispuna daca sunt deja cu discount sau nu. Mai multe infotmatii le vom afla dupa data de 24martie. O seara placuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Happiness_4_us... Nu pot decat sa-ti spun ca ai fost o norocoasa ca ai nascut inainte de a modifica preturile, eu nu sunt la fel de norocoasa [q]. Doresc sa reamintesc ca nu am intrat pe acest pe forum sa dau informatii eronate, am intrat sa ma informez despre nasterea la Euroclinic si sa spun ceea ce stiu ( nu-mi place si nu mi-a placut niciodata sa dau informatii eronate sau doar din auzite). Pentru cine nu crede ce am scris poate suna la spital si a afla mai multe informatii. Reamintesc Preturile amintite de mine anterior sunt valabile din data de 7 martie ( tu ai spus ca ai nascut pe 18.02 , automat erau alte preturi,de exemplu recoltarea celule stem era 800 acum e 1200 ). Stiu ce este scris pe situl de la Euroclinic pt ca in momentul in care a aparut modificarea de pret site am sunat la ei. Ceea ce am scris eu pe forum erau preturile cu tot cu discount pt dl. dr Herghelegiu.id="size2">id="blue"> ( care intre timp nu va mai colabora cu Euroclinicul -am fost anuntata oficial prin email de un reprezentant al maternitatii in momentul in care am cerut in scris o oferta de pret pt dumnealui) . Va doresc sarcini usoare in continuare si un weekend placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jakie, eu nu te- am acuzat de nimic.[flo]

Mi se pare nedrept pe site sa fie un pret si in realitate sa fie altul sau si mai nedrept sa difere pretul in functie demedicul cu, care se naste.[bang]

Reorientati- va si alegeti sa nasteti cu medici la care se aplica preturile de pe site.

Eu o recomand cu toata inima pe dr. Nuraltay. Este un medic si om extraordinar si are si ctr cu CNAS.

 


Mamica de Andrei si Maria

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Happiness_4_us imi cer scuze daca "am sarit asa", dar am vazut ce ai scris tu: "Eu nu inteleg de unde preturile spuse de voi, ca pe site nastere spontana este 7.700 iar cezariana 9.900." [flo] Am observat citind pe forum ca sunt multe persoane care vorbesc doar din auzite si nu tot timpul informatiile sunt corecte. Mie acest lucu nu prea mi se pare corect sau cel putin sa se precizeze ca stie din auzite. Eu una incerc sa nu vorbesc din auzite si sa va informez cat se poate de corect.

Din pacate nu pot sa renunt la dl doctor asa ca imi voi schimba maternitatea si o voi alege pe cea de la Sanador. O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui jackkie
Buna! Happiness_4_us imi cer scuze daca "am sarit asa", dar am vazut ce ai scris tu: "Eu nu inteleg de unde preturile spuse de voi, ca pe site nastere spontana este 7.700 iar cezariana 9.900." [flo] Am observat citind pe forum ca sunt multe persoane care vorbesc doar din auzite si nu tot timpul informatiile sunt corecte. Mie acest lucu nu prea mi se pare corect sau cel putin sa se precizeze ca stie din auzite. Eu una incerc sa nu vorbesc din auzite si sa va informez cat se poate de corect. Din pacate nu pot sa renunt la dl doctor asa ca imi voi schimba maternitatea si o voi alege pe cea de la Sanador. O zi frumoasa!
align="right" id="quote2">S-au hotarat cand deschid? Pe site la ei nu scrie nimic. Iar asta cu "cel tarziu la sfarsitul lunii" nu imi suna bine deloc, pana acum au mai fost si variantele cu "cel tarziu la sfarsitul anului", "cel tarziu in ianuarie"... etc.[gravired] DPN 20 apr 2011Poze:http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sunat ieri la ei si mi-au spus ca vor reveni cu un telefon dupa ce si-au notat datele si intrebarile mele [:-@] Am fost sunata astazi de o domnisoara draguta care a avut multa rabdare cu mine pt ca i-am adresat f multe intrebari. Pot sa spun doar ca la Sanador nu se plateste recoltarea de celule stem , dar se plateste cazarea pe zi. Am incercat sa fac o paralela cu preturile de la Euroclinic si m-am decis pe Sanador. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...