Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Euroclinic (2)


Recommended Posts

Buna, dupa ce au scos copilul si l-au masurat,sters, cantarit,examinat si ce i-au mai facut imediat ce l-au scos in aceeasi camera cu mine, mi l-au aratat si apoi l-au dus in camera cu nou nascuti. In salon mi l-au adus cam intr-o ora si ceva, dupa ce mi-am mai revenit dupa anestezie. E o perioada in care tremuri continuu si iti aduc ei ceai si apa. Cred ca pot sa ti-l dea si mai repede daca vrei, vb cu medicul tau inainte sau cu asistentele acolo daca nu vrei sa-i dea deloc formula. Eu m-am cam chinuit cu alaptatul, abia in a 4-a zi mi-a venit lactatia, incercam sa-i dau colostrul, dar el nu stia sa suga prea bine,mameloanele mele nu erau formate si adormea f repede iar ei ii dadeau acolo formula de 60 ml din 4 in 4 ore. Ei zic ca daca nu mananca in maxim 4 ore poate sa intre in hipoglicemie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andreea_e
Si daca vrei sa-i faca teste de screening pt diferite boli -asta se plateste.
Poti da mai multe detalii despre asta? Multumesc![flo]
Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 24+ [fetita] Maria [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=happiness_4_us&catid=&search=Cauta&searchtype=2"] Am produse la bazar. Ajuta si tu! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea te bazai si eu cu 2 intrebari: 1.se plaetsc vaccinurile obligatorii? Cele care s efac in orice maternitate zic, in primele zile. 2. Exista un test la bebei, pt nu stiu ce boala ciudata, metabolica, li se ia sange din calcai, se face in materniatte...stii cumva daca si aia se plateste? Multumesc![flo] Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca [fetita] 29+[gravired]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136147"]Cum a venit pe lume Robert[/url][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Nici eu nu prea stiam care e treaba cu acele analize luate din calcaiul bebelusului, tot pe forum a zis cineva odata. Inainte sa intru in operatie a venit o femeie la mine cu niste hartii de completat, ea ma intrebam si eu raspundeam si apoi mi-a dat 2 foi sa semnez cum ca sunt de acord sa i se faca cele 2 vaccinuri si analizele de screening. Vaccinurile scrie si pe site ca sunt incluse in pret, analizele din calcai cred ca sunt vreo 4 mil, deoarece am platit cu totul 107 mil, din care 95 -operatie si 8mil recoltare cel stem, asa ca am presupus ca restul de 4 sunt de la analizele lui. Am inteles ca o sa ne vina prin posta rezultatele. Ieri am fost la controlul la neonatolog de o sapt cu cel mic si nu s-a platit nimic.Azi merg sa-mi scoata firele -sper sa fie tot inclus in pret :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit azi la biroul internari si mi-au zis ca de-abia la sfarsitul lunii se poate vorbi despre luna urmatoare. altceva, ca ei colaboreaza cu Biogenis si Cord Blood Center, iar prelevarea e, cum a zis si andreea_e, 800 lei. de rezervare se ocupa medicul. cam atat... cica toate celelalte informatii sunt complete pe site...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...