Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Euroclinic (2)


Recommended Posts

Buna fetelor, eu sunt noua pe forum, desi am tot citit la subiecte pe aici. Ma intereseaza daca au fost si fete care au nascut normal la Euroclinic. Iar bebeii cum au fost ingrijiti, au fost ok? Cum ii hranesc cei de la neonatologie, cu biberon sau seringa, in cazul in care mama nu are lapte destul? Incurajeaza alaptarea? Au vreo pompa de san, exista posibilitatea sa-i dea copilului laptele tau, in cazul in care nu sta noaptea cu mama? Hai ca v-am coplesit cu atatea intrebari... Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pt. nicofa25- eu nu am nascut normal desi mi-as fi dorit, asa ca despre asta nu iti pot da prea multe informatii. Dar pot sa iti spun ca bebe este f bine ingrijit. eu nu am vazut cum li se da sa pape, da cred ca li se da cu biberonul. Fetita mea nu a vrut in ruptul capului sa bea lapte praf asa ca mi-a aduceau noaptea sa suga - stiu ca intr-o noapte mi-au adus-o de 2 ori, eu eram cam sedata ca era prima noapte dupa cezariana si imi pusesera in perfuzie sonifere ca nu puteam sa adorm. Asistentele au fost f dragute si veneau periodic sa o schimbe de la un san la altul ca eu nu eram in stare sa fac nicio miscare. Nu cred insa ca este vreo problema daca papa putin in spital cu biberonul... la mine nu a fost cazul ca nu a vrut nicio data sa bea lapte praf cu toate insistentele mele. Nu stiu daca au pompita de san, dar nu cred ca vei avea nevoie in spital de ea. Nastere usoara si nu te ingrijora ca sunt sigur ca totul va decurge de la sine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar cand eram eu internata a nascut cineva natural, dar nu stiu nimic mai mult... despre ingrijire, no comment! super ok, se incurajeaza alaptarea, iar asistentele raspund la orice intrebare, ajuta cu orice e nevoie etc. hranirea lor cu formula de lapte se face cu biberoane nuk, din cate am vazut. si stai linistita, au si pompa electrica - am incercat-o, e ok! bafta multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de reducerea de la CAS, in valoare de 1800 de lei pentru mama si 1000 de lei pentru copil. Din totalul facturii se scadea suma de 2800 lei. Reducerea de la Casa Nationala de Asigurari se aplica la valoarea facturilor tuturor pacientilor internati sau care urmeaza a se interna in Spitalul Euroclinic in limita fondurilor alocate in luna respectiva. Incepand cu data de 1 octombrie 2010, datorita limitarii fondurilor CNAS, a fost creata o lista de asteptare in vederea internarii iar reducerea se aplica in limita plafonului disponibil alocat pe luna in curs. Reducerea nu se mai aplica din nov parca pt ca CAS nu a platit si nu se stie dk pt 2011 se va semna un nou contract cu CAS.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...