Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Euroclinic (2)


Recommended Posts

eu am nascut de 2 ori vaginal la Euroclinic. Fata de 2008, in 2010 mi s-au parut mult mai proaste serviciile oferite. Bebeilor li se da lapte praf cu biberonul. Mie nu mi s-a parut ca incurajeaza alaptarea, din moment ce sar asa repede cu biberonul. Dc esti la primul copil esti tentata sa-i dai repede bibe la copil. Au pompa electrica Medela. ========== Corina Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [bebic] Patrick Stefan (16.10.2010) [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us
Am vazut la ei pe site ca nici recoltarea de celule stem nu mai este gratuita. Acum indiferent cu cine inchei contract. ,recoltarea costa 8 milioane. Stie cineva ceva?
Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 33+ [fetita] Maria
Da, recoltarea de celule costa 800 de lei. ========== Corina Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [bebic] Patrick Stefan (16.10.2010) [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Sa trec si eu s adau cu subsemnatul, avand in vedere ca inainte sa ma hotaras sa nasc la Euroclinic am papat topicul asta, am pus intrebari si asteptat raspunsuri. (primite, bieinteles [flo] Asa, galusca roz s-a nascut la Euroclinic si pot spune ca a fost o nastere de vis. Am fost pacienta dr. Nuraltay, care e o minune de dr. (stiam asta dar parca mi-era frica sa cred...stiti voi cu "pomul laudat"). Mie mi s-a deschis colul mai devreme apoi dilatatia a crescut incet incet, fara alte semne si acum 2 sapt, vineri seara la 8 am zis, hai sa plec spre spital, ca parca as simti niste contrcatii si sa nu ajung prea tarziu sa ratez epidurala; plus ca bebe avea dubla circulara si am zis..hai la spital. La spital m-a preluat repde o dr. dr garda pe la 8 si ceva si aveam dilatatie 4. Am fost dusa in sala de nastere (care arata super confortabil asa, se naste pe un super pat mare si neinfricosator, care in mom expulziei devine masa de nastere...fff bine face la psihic treaba asta). Dr. a venit rapid, cred ca in jum de ora era langa mine, totul a mers minunat, peridurala, contractii fara dureri si apoi expulzia bebelinei, care cu instructiunile dr. si moasei (echipa d emoase e minunata, de altfel) a fost rapida, mi-au aratat cum s aimping corect. Epiziotomia a fost cusuta altfel decat la prima nastere, nu am simti mari dureri dupa, am putut sta in fund, chiar si inainte de scoaterea atelor... iar zic, o minune de dr. Recuperarea mea afost rapida, colostru era deja si puiutza a supt, deci totul a mers minunat nu am absolut nimic ce sa reprosez. Singurul lucru mai problematic la Euroclinic - si toata lumea o stie cred - e neonatologia, cu asistente mai tinere si tafsosele, care iti baga si-i baga lui bebe lapte praf si pe nas daca se poate, iti servesc pastila cu "hipoglicemia" care normal c ate sperie si te face sa accepti laptele praf cu biberonul, si asta poate duce la bebe satul care refuza sanul, ca deh... n-are interes. Am observat asta, ins anu a fost cazul noastru, pt ca printesa a gustat din prima oara d ela mami si apoi le-a refuzat si vomat laptele lor, mi-au recunoscut ele asta, cu glas amar. Deci ...mi-o aduceau la orice ora sa suga (asta noaptea, ca ziua statea cu mine) si nu au fost probleme; lpatele a venit valuri, chiar le-am zis s anu indrazneasca sa-i dea praf, ca uite, eu fac furia laptelui; m-am muls, iti ofera tot ce vrei, chiar si protectie sani, ceea ce afost tare binevenita. Cam asta e povestea mea cu Euroclinicul, o decizie foarte buna, a meritat toti banii, nu se compara indiferent cum ai aborda-o cu nimic ref la stat, am fost tratata cu omenie, prietenie, expeerienta nasterii a fost pt mine o amintire minunata, asa cum ar trebui sa fie. Va doresc tuturor nasteri ca a mea si sanatate multa, multa si bebei sanatosi! Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136147"]Cum a venit pe lume Robert[/url][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Belina nastere usoara, stiu ca va fi asa, esti pe cele mai bune maini posibile!!! [pup] dulcica am nascut natural cu epidurala (recomand tuturor care nu au indicatii medicale pt ceza); nasterea costa 6500 lei, eu am asigurare Eureko, ceea ce insemnaa 15% reducere, adica ar veni 5500 lei, si fiindca bebelina roz are alt Rh decat al meu am facut vaccinul si am dat si pe ala 600 lei. Deci, am platit 6100 lei, cu chitanta, factura, bon, absolut tot ce mi s-a dat apare acolo, descris de la onorariu dr. pana la tampoane si manusi si branula. Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136147"]Cum a venit pe lume Robert[/url][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Cand am nascut eu nu se stia nimic, nu se semnase nimci cu CAS pe 2011, si desi am nascut in ian, destul de la inceput n-am beneficiat. Insa, daca-ti poti permite, eu zic ca merita absolut toti banutii. Sanatate! Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136147"]Cum a venit pe lume Robert[/url][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor. Am revenit pt a va povesti cum a decurs nasterea mea. Eram programata pt cez pe 8 feb insa bb a hotarat ca el vrea sa vina pe 5. Am ajuns la spital la ora 10 dimineata (mi se rupsese apa la 8), unde m-a consultat medicul de garda, in cazul meu dr Liscan, si mi-a spus ca e ziua cea mare. M-am internat si apoi am fost dusa intr-o rezerva unde mi se monitorizau cu un aparat bcf ale lui puiut si cud. Mi-au montat branula si apoi perfuzii. La 12 urma sa incepa operatia. Dr Visan mi-a facut anestezia si imi povestea cand urma sa apara puiut.. A fost super, nu m-a durut deloc anestezia. La ora 2 eram din nou in rezerva mea si dna dr Emel a venit dupa un sfert de ora sa mi-l puna pe bb la san. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea. A doua zi, cand m-am dat jos din pat a fost mai dureros. Apoi din ce in ce mai putina durere. Ieri am fost sa imi scoata firele si azi cu bb la dr cobac. Amandoi suntem bine. Eu cu tati suntem rupti de obosaeala dar incredibil de fericiti. Pt mine nasterea la E a fost minunata. Dna dr a fost incredibil de draguta, o recomand din tot sufletul. Eu am beneficiat si de redudcerea de 28 de milioane de la CAS. Costul total al nasterii a fost de 77 de milioane. Cam atat. Va doresc sarcina si nastere usoara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...