Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cluj rulz - Editie Frappe (cap. 93)


Recommended Posts

Cafeluta doreste cineva?[cafea]

Sunt pe mare fuga ca trebuie sa-l duc pe Razvan la gradi, azi are tenis, si inca nu s-au trezit pruncii[bang].

 

Cristiana te rog da-mi numarul homeopatei.

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimi!

 

Semnam si noi condica la cafea...cu lapte mult..si neaparat dupa micul dejun[:D]

 

Eu sunt superplouata, mi-a venit ieri ciclul si ma simt in consecinta...a venit mai rpd, evidently, nici nu ma mir, cu stresul din program..

...insa tot ieri am primit vesti bune de tot, am intrat la master la bujet.

 

Cristiana, cred ca e foarte bine dupa 5.30 [:)], ne mai pove pe parcurs...am fost si noi en visit la fasttrackkids, prin mai...e destul de ok zic yo, ma bucur ca va place si va prieste..tratamentul dat de dr. homeopata l-ati mai testat sau e primul an cand incepeti? Suna foarte bine, si sunt curioasa de rezultate, cu toate ca acum am inceput cu asta al nostru si nu vreau sa intrerup...o sa citesc proprietatile plantelor respective...poate putem combina in vreun fel..

 

Maine mergem la salina in Turda, prima data, sa vedem cum ne iese sa mergem des de tot...cand oi incepe facultatea si oi avea carnet de student o sa ma abonez la aquina...zice ca au aia acolo si salina..doar ca acum e prea scump pt bugetul meu[:D]...ca student am alt statut p-acolo

 

Raluca, da, ne vedem la palat maine, la cat ai zis...tre sa dau jos 5 kile, si asta cat mai curand ca ma deranjeaza la intreaga existenta...daca ai tata viata aproape o anumita greutate, observ yo ca daca a sarit calul nu imi e bine deloc, nu ma simt in pielea mea, parca...

 

Apropos de palat ieri am fost cu Elise pe acolo si am inscris-o la schi alpin...care debuteaza cu cursul de role...festivitatea de deschidere e in 3 oct...pentru cei interesati www.palatulcopiilorcluj.ro aici gasiti detalii referitoare la alea nshpe mii de cursuri si module de la ei...

 

Ieri am avut dupa amiaza de toamna veritabila...mai putin vremea, da' no...am adunat toti strugurii rosii si am facut must...inainte de asta am strans castane din parc (vezi, Stanca

[pup]) si mai pe urma le-am adaugat conurilor de brad, alunelor si ghindelor adunate in anii trecuti...si, conform unei minunate carti de acum 30 ani am inceput sa facem jucarii din comorile noastre...ieri am reusit o bufnita dintr-un con de brad, cu picioruse, si urechi, ochisori, si cioc...suntem tare mandre de ea...mai avem in program caluti, un caine, sarpe, o fetita si-un baiat, un porc mistret, un paianjen...cand e gata colectia facem poze si vi el aratam...

 

Oh, not again[alcool]...cu intinsu' zic,..

 

Gata [:D]

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitat:

 

Nonna, ai cumparat incaltari de gradinita? De unde? Sunt si eu in cautare...restul fetelor, ceva?? ceva f. comod, sa respire picorul si sa se incalte extrem de usor, cu arici, fermor, ceva...

pupam

 

...musai sa edit, ca air ma uitat ceva, mai mult decat important: Cristiana, nr de la happydent nu e cumva cu 0264??? cu 0364 cum l-ai scris imi da in continuu eroare de retea...am incercat in 3 zile, deja

 

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de cafelutza, de ieri mi-am resetat stressul asa ca sunt Pink din nou si nu mai imi dau voie sa ma stressez cu jobul sau cu persoanele care mi-l populeaza, am lucruri mai bune de facut decat sa ma amarasc[:I]

 

Florina, e cu 0264...ai dreptate, sorry...

eu am sunat ieri la Palat pt info si mi-a zis tanti de acolo sa merg sa o inscriu si apoi stabilesc orele ceea ce mi se pare cam stupid ca eu o inscriu si in functie de orar, doar nu ma pot pplimba oricand in timpul zilei...in ce zile si la ce ore e cursul de role?ma mai interesa si gimnastica artistica....

siropelul Noni l-am testat celelalte anul asta le-am bagat de 2 luni.

noi suntem agitati cu gripa porcina, Mihai calatoreste mult in Franta si sa nu pescuiasca ceva de acolo...

 

zici ca au salina la Aquina?

 

Stanca, nr dr Simona Nitu e 0744832667.unde faceti tenis?

 

Roxa,obosita neobosita asteptam detalii despre ziua ta:)

 

papucei de gradi i-am luat de la Deichman (Elephanten)cu 60 de roni si anul trecut de la Chicco, ft ok, tot cu atat.

 

va pup, viu mai pe seara

 

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

 

comorile noastre iubite

CRACIUNITELE SCUMPE

 

nasterea papusii Theodora

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiana, de inscris e ok sa inscrii, mai ales la cursurile la care risti sa nu mai fie locuri...bun...la intalnirea cu profesorul stiu eu ca se discuta si problemele de orar...se fac grupe, etc, sa fie bine pt toata lumea...eu stiu ca rolele sunt sau de la amiaza de pe la 12 sau dupa masa, de pe la 5, 5.30 sa poata si piticii gradinari...de inscris nu e rau sa o inscrii, zic yo...

 

Dap, se pare ca au salina la Aquina

....ce model de papuci de gradi ati luat?

 

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost prin oras si am intrat intr-un magazin de pe strada de langa Central aia cu valea,intrarea e mai de langa central.Au papuci , nu extraordinar de faini dar cu talpa ortopedica si ma tenteaza sa-i iau Mariei pe cand merge la gradi.

Si eu vreau sa-l duc pe Razvan la teatru de papusi si la basket.

Tenis Razvan merge cu gradi dar nu stiu exact unde sunt terenurile Winers(cred ca asa le zice).

Maine mergem spre Timisoara si vreau sa ma opresc la Alesd.

 

Florina felicitari pentru reusita!!![flo]

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ola gagici!! haideti la cafelutza, azi o dau eu[olala]

 

am pus de-o supa[:D]ciorba, ce-o iesi[:D]... azi am de facut comisioane dimineata, mai am de terminat curatenia prin casa, si toate-cu bebe energic la purtator... e mortal Luca: zice intr-una ta-ta-ta-da-da, care inseamna de toate: tata, mama, ada, etc.[:D] si daca-l corectezi si-i spui sa zica "ma-ma", "ta-ta", dupa caz, spune corect[:D] deci am un baiat strengar=prapadit;

 

Florina, ne vedem azi atunci[pup] abia astept!!

 

fetelor, tot n-am lamurit de unde ati luat copiilor ciorapi, nu din lycra, ci din bumbac, cu/fara modele, pliiiz; sunt in cautare si trebe sa-i iau gazei mele cochete[:D]

 

apropo de cochete... e atat de sfatoasa Stefania, se baga in toate discutiile noastre[:-@], "hotaraste" anumite kestii pe care ulterior trebuie eu sa i le corectez... abia mai am rabdare cu ifosele ei, dar e musai sa o pun la punct... sau asa-s mai toti copiii??!!?? am mai vb. cu mamici care zic ca exact la fel se comporta si ai lor ... no-nu-i o problema majora, dar ma sacaie[bang]

 

mai trec azi, fug la bebeboy, pa-pa

 

pozici Stefania si Luca-Mihai

 

mama si sotie fericitaid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un mesaj dar a picat netul[bang], asa ca fac un rezumat rapid:

 

- papucei si ciorapei am vazut frumosi si la preturi OK la Auchan si pe la alte hipermarketuri

 

-salina stiam ca este undeva pe Pavlov. la Turda erau in renovari si era cam nasol, oricum cu raul meu de inaltime (adancime) nu am ce cauta pe acolo[:I]. astept pareri de acolo, Florina[flo]

 

La Palatul copiilor e nasol cu programul ca nu pot fii toti multumiti si noi deja avem engleza si poate facem si inot dar inca nu stia Paul daca va fii toamna asta cursul. Vladut o sa mai meraga si la ore de religie, duminica la biserica din Cipariu si uite asa aveam sapt. plina[:D]

 

-de imunitate chiar nu stiu ce sa zic. La noi Noni nu merge ca e rau la gust si il refuza , asa ca le dau echinaceea si Osciloccocinum la amandoi. propolis cu vit C sirop si poate Ribomunyl, dar de prin octombrie, numai la cel mare. Eu iau Septilin iar tati se vaccineaza.

 

[pup] ca imediat fug la gradi.

Nonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe fuga ca trebuie sa plec.

La Turda s-a terminat de renovat si e super fain,nu mai trebuie coborat.

 

[pup] toata gaska

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor is emotionata, am avut intalnire cu o invatatoare[:I]si mi se pare ca am copil asa mare...

 

am primit cel putin 4 recomandari despre ea, e la generala Constantin Brancusi, zona frumoasa, scoala curata cu paza si supraveghere video , multe flori, curte mare.

invatatoarea mi-a placut mult, deschisa, volubila, i-am spus ce asteptari am eu, a fost ft ok.nu vreau sa ma indrept spre liceele centrale, mi-a spus si ea ca e in discutie sa scoata clasele 1-4 din liceea ca influentele celor mari nu-s benefice in primii ani si aici simt ca-s mai protejati.

e la 5 min de gradi deci nu ar fi cumplit nici dimi...a, si nu au ore dupa amiaza ceea ce e f bine.

 

no o sa mai vad dar a fost primul pas catre scoala[pk]

 

pupicei

 

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

 

comorile noastre iubite

CRACIUNITELE SCUMPE

 

nasterea papusii Theodora

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...