Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cluj rulz - Editie Frappe (cap. 93)


Recommended Posts

Si eu ma tot gandesc la scoli da parca as ramane la Sincai, desi ideea de liceu nu-mi place nici mie dar ma gandesc ca influenta celor mari nu se exercita decat de prin a VII-a, sper[pk] eu. si mai sper sa nu se lase influentat, adica sa asculte de noi[:-@]

Si eu trebuie sa vorbesc cu invatatoarele numai astept sa se aseze un pic treburile prin scoli si pe urma atac si eu. vai ce mari sunt copiii.....si noi tot intinerim...[hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O, da, subiectul scoli...brrrr, pe mine ma bate o emotie de cand am institutionalizat-o priam oara, in grupa mica...in ceea ce ma priveste sunt pitin confuzo-difuza: sunt de acord ca nu vreau sa fie influentata negativ, dar nu cred in prea mari influente asupra astora asa mici, de clasele 1-4...plus ca in general din ge am vazut eu sunt destul de izolati in majoritatea scolilor, au aripa lor, sau chiar cladirea lor separata...plus ca acolo va ajunge si ea, deci imi e teama sa nu o tin in bolul meu de sticla...si sper sa asculte de parinti, ca nu degeaba ma fac luntre si punte acum, sa aiba repercursiuni in viitor...ideal votez pentru o scoala primara din modelul Brancusi, dar parca daca accept realitatea imi vine sa o inscriu la o scoala pe care sa o urmeze, daca e posibil din clasa 1-a pana intr-a 12...asta daca nu vrea scoala vocationala, ca atunci nu am ce face, si e clar ca dintra- 5 pri in licei ia o turnura neasteptata....

......foarte bun subiectul, propun sa-l mentinem pe baricade, cu pataniile personale ale fiecareia, ca sa invatam pe rand....de interesat ma voi interesa cand va fi Elise in grupa pregatitoare, ca acum abia intra in grupa mare...mai am un bai, cam tin mortis sa mai vorbesc cu mamicile de la gradi, sa vedem daca nu cumva avem idei comune de scoli, sia tunci sa mearga 2-3 din aceeasi grupa in aceeasi clasa...ar fi superb, Elise fiind foarte atasata de unii dintre colegii ei...

 

Da, Nonna, la salina au renovat aproape in intregine, numai intr-o ''camera'' se mai lucreaza...am auzit si eu ca e super fain...nu am mai ajuns azi din pacate, ca nu ma simteam in cea mai buna forma de dimi...mi-am mai revenit pe parcurs...dar maine dimi acolo suntem, plantati, de la 9.00...viu cu detalii neaparat[pup]

 

Raluca, mi-am pregatit frumusel backpacku'...mi-am pus 2-3 schimburi, in caz de perspiratie persistenta...sper numa' sa ma tzie sanatatea, ca-s intr-a doua zi jumate de ciclu...da' viu, cum n'oi vini[:D]...ne vedem acolo la 6 si un pic!!!

 

V-am pupat, gagici, o zi superbissima!!!!!!!!!!

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la Sincai am inteles ca av fi o invatatoare buna la anul pe cls 1-a musai vreau sa ma vad si cu ea , clar nu iau o decizie din prima.

 

eu am terminat generala la Bob si liceul la Racovitza.la Racovitza nu-s deloc separati picii, is in aceeasi curte dar convingerea mea e ca pt clasele primare conteaza invatatorul si daca te simti confortabil cu scala e f bine.

 

 

 

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

 

comorile noastre iubite

CRACIUNITELE SCUMPE

 

nasterea papusii Theodora

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

....si noi restul, ma rog, eu sigur [:D], stau la panda sa vad cum decurge totul...da, si eu am fost la 3 scoli diferite, primara, gimnaziala si liceala, dar am cunoscut si cazuri in care respectiva persoana a urmat aceeasi scoala din gradi, si din punctul meu de vedere asa e de preferat...obtii o anume stabilitate, a avut colegii de gradi, apoi au ramas jumate, cu acre a mes pana intr-a 12-a...mi se pare minunat...se creeaza niste legaturi tare frunoase de prietenie...nu stiu in ce masura vom gasi asa ceva, dar...

...din experienta gradinitei stiu ca cel mai important factor il constituie educatoarea...la gradi suntem binecuvantate cu cea mai tare educatoare din parcare...nu glumesc deloc...[flo] Ilincai pe aceasta cale...iar la scoala io ate as cocheta cu ideea de invatator...nu stiu in ce masura gasim asa ceva sa ne convina...subiectul ramane deschis...

 

Ma pregatesc sa merg la taebo...sper sa rezist...tineti pumnii gagici

 

btw...m-am tuns azi[:D]...si sunt tare simpatica[pk]

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUUUN, am scos cluju' din anonimat [:D]...pe pagina 2????!?!?!?!? Si tot yo am si ultimul mesaj de ieri...vaaai...

 

No, ne-am trezit....abia astept sa vie ziua de luni, ca ne-a acam ajuns la amandoua cata vacanta am avut, si incepem sa ne ciondanim prin casa...deh, de doua saptamani 0 gradi...azi mergem dupa rezultatul coproculturii si al exudatului, sa ne facem hartiutza pt gradi, ca niste copii cuminti ce suntem...imi tuseste fata in continuare, dimi la trezire si de vreo 2-3 ori pe zi...ma gandesc sa bag nebulizatoru'n ea...alte simptome n-are, la dr am fost vinerea trecuta si ne-a dat doar imunizarewa si dezinfectante locale pt gat....o nebulizez, clar!

 

 

Raluca, yo am febra musculara pe alocuri...ca atare yo cred ca mai trebe tras si in plus fata de tae-bou' asta, care btw, te stoarce un pic, pfiuuuu....yo mai faceam programul ala de o ora de pilates, care juur ca ma ardea bine de ex la coapsele superioare si kur, chestie care ieri nu m-a deranjat deloc...if interested iti trimit si tie exercitiile alea...sunt 5 serii, fiecare de 10 minute si ceva, impartite pe zone: prima e abdomenul, dupa aia bucile si coapsele, dupa aia ceva cu ''core'' nu stiu ce, care-s tari de tot, mai apoi exercitii de flexibilitate, si la urma body sculpting, care is cu greutati...is tari de tot, yo asa le-as face in grup, ca singura e cam plictisitor..da' fac ate bo in grup si vad cum ma leg de astea....allll byyyy myyysseeellllfff, don't wanna be allll byyy myyyselfff...anymore [alcool]....[:D]

 

Have a nice day, my friends!!!

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut gagici!

Sunt in Timisoara si-mi merge rau de tot netu'.

Nonna cand megeti la scoala ?La anul sau peste 2?

 

Florina stiu ca merge in 2011 ca si noi.

 

Revin pe luni[pup].

 

 

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

... nu cred ca ma mai cunoasteti [:D]

... sunt eu, cea veche [pk]

 

Evident ca n-am citit nimic in urma. Am trecut sa va salut pe fuga; sa va spun ca ma gandesc la voi; sa va urez de toate bune la inceput de an scolar.

La noi, totul merge ca pe roate (ca pe 2 roti [:D]); copiii f bine; incantati ca s-au intors la cluj.

 

Fug la bucatarie.

Sa aveti o seara buna si weekend linistit.

[pup]

 

Marianaid="size1">, [sofer] Stefanid="size1"> (20.04.04),id="size1"> [harp] Simonid="size1"> (30.08.05)id="size1">

poze cu noi:id="size1"> 1id="size1">id="blue"> , 2id="blue"> , 3id="blue">id="size1"> si 4id="size1">

Nasterea lui Stefanid="size1">

Nasterea lui Simonid="size1">

 

Sanatate Maxima!!!id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello gagici si de la mine

io va tot citesc da nu mai apuc sa scriu....alex ne innebuneste cu wall-e....inca nu i-a trecut mania si tot vrea sa-l vada pe calc...si nu mai incap si eu[bang]

 

am inceput gradi cu dreptul si dupa 3 zile s=a schimbat 180 grade....nu stiu ce are ca nu mai vrea sa mearga, plange, se arunca pe jos, nu mananca, nu vrea sa doarma....desi dupa primele 2 zile era asa de incantat ca doarme bine la gradi....

mno io acum am alt dezamagire....cand l-am inscris era vb sa fie in cladirea nou si vineri mi-au zis ca va fi in cladirea veche....dar, acolo e incalzirea cu teracote pe gaz de care am eu oroare....nu stiu cum naiba sa-i zic la directoare ca io nu vreau sa fie copilul in clasa cu incalzire cu teracote....prima intrebare cand l-am inscris a fost daca e incalzire cu calorifere in cladirea noua....

cand eram in faculta am stat pe eroilor in ap unei matusi plecata din tara care avea incalzire cu teracote...mna, pe langa frig am mai avut si cate incidente neplacute ca s-a luat gazu si ca norocul ca n-am sarit in aer...si ce a pus capac(m-am si mutat in camin dupa asta) vecinii de sub mine au murit intoxicatii....io am iesit seara in oras...eram in sesiune si ma durea capul, am zis ca ies un pic sa ma plimb, sa ies cu prietenii...cand m=am intors era salvarea, politia in bloc....cand am auzit ca murisera vecinii intoxicati cu CO era sa pic jos....nu va zic ca am dormit cu geamul intre deschis si cu radiator in priza...nici nu am mai dat drumul la gaz....

imi dati un pic de feedback?cum sa abordez problema??sa-i zic ca am io o fobie??educatoarele de la ambele grupe mici is ok...deci din punctul asta de vede nu am probleme....doar cu teracotele am treaba

 

mariana cum merge cu motorul??ce motor ti-ai luat?

 

va urez o noua saptamana cat mai frumoasa.

 

 

 

 

 

[mamica] de [copil] Alex SUPERSTARid="blue"> (8 mai 2006)

POZE

Filmulete

nastereaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!!!

 

Mariano, parca, parca te tziu minte de undeva...hmmm[:D]...cica nu te dai p-un jeb de cuie...te stiu, te stiu [pup]....[flo]....i salute u and ur beautiful kidzzzzzz!!!!!

 

Where u at, girliizz????[:D]....io m-am racit...courtezy of my biutiful and smart kid...deh, a stat acasa 2 saptamani, asta-i a treia, si printre alte mirifice activitati m-a si pricopsit pe mine c-o raceala...sa-mi fie de bine, dar creca ma lipseam!!!!!

 

In sfarsit am fost la salina, sambata...e foarte, foarte tare fetelor, mai ales ca e intr-o continua modernizare..eu am ramas foarte placut impresionata...e cam creepy atmosfera, ca io-s un pic claustofoaba...si la inceput te tot duci un km prin tunelul ala luminat din tavan...zici ca-i feedback de la aia de au trecut prin activitati extraparasenzorialopsihologice...stiti voi, cu tunelul ala luminat...brrr...DAR, e foarte misto, pacat ca nu era deschisa si sala de tratament, care arata foarte bine...e si foarte distractiv pr puradei, a mea fiind absolut fascinata de camera ecourilor(care, btw, m-a incantat si pe mine) de am stat amandoua si am racnit/ragit/mieunat/fluierat pana ne-am plictisit....tot trecea lumea pe langa noi si noi menajerie nu alta....recomand ca destresare, functioneaza perfect...auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....[bang]

 

Nu am gasit papucei de gradi...am cautat ieri in vreo 3 locuri...am fost la deichmann, la leonardo, in carrefour in cora, no, mai mult de trei...ba am mai si intrat in shopurile de plozi din polus...mai caut azi :( si sper sa iasa...

 

Azi mergem iar(sper ca vorbesc si in numele Ralucai...pe care o voi suna mai tarziu[:D]) la tae-bo....nu mai este doritori??? Nika, nikutza????

 

Maine merge Elise la salina, la Aquina...dau feedback pt interesati mai pe urma, ca-s curioasa cum va fi...

 

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

 

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...