Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Cristiana, daca ai nevoie, poti sa le ceri si iti vor da ei laptop...eu am scris aici cand eram la reanimare[alcool] Nastere usoara! Aradia[pup] haioasa faza cu lingurita![:D] Noi am inceput gradi de ieri, asa ca suntem in plina schimbare de...de toate:program, atitudine. A plans, m-au sunat sa merg sa o iau, azi a fost mai bine...sper sa se adapteze in cateva saptamani. Asa ca, Iubu, eu as propune o intalneala de vichend[:D], poate e mai usor si pt. Aradia sa vina de la Giurgiu...ce ziceti? Mai vine cineva? Pupici![pup] Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, am fost in vizita in maternitate la Medlife. Va recomand cu toata caldura sa mergeti sa vedeti, veti ramane cu un sentiment de caldura, liniste si bine. Am discutat cu o doamna doctor, cred, nu ii stiu numele, care ne-a povestit tot ce am vrut sa stim, ne-a linistit referitor la toate...nelinistile si intrebarile noastre, am stat in fata "acvariului', cu bebei insirati in carutele lor dupa geam....Doamne, erau atat de frumosi!!! Presupun ca prea tarziu pentru fata care avea programata cezariana luni, dar mi s-a zis sa vin cu cosmeticele personale si cu haine de scos bebe din maternitate. Atat. Toti sunt draguti, calzi, umani. Conteaza f mult. Sotul meu vrea sa intre in sala de operatii, se poate cu cerere scrisa aprobata de Directorul Spitalului. Daca vrea sa stea la usa salii, nu mai e nevoie de cerere. De abia astept sa se faca februarie [olala] [gravi] 17
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

he he..imediat vine februarie... la mine a meritat fiecare banutz..dar fiecare..oameni super ok..profesional ok..conditii nu mai zic..super.. tu cu cine o sa nasti? eu am nascut cu mirela popa..a fost foarte bine..mi-a trebuit de acasa ce sa zic..doar buletinul..pt ca aveau acolo si periuta si pasta..halate, chiloti de unica folosinta..tot tot asistentele veneau cand le chemai..chiar si cand nu le chemai:) era un telefon pt asistenta de copii..si unul pt asistenta de mamici.. te ajutau daca nu puteai ajunge la baie..orice orice.. daca se poate financiar eu una zic ca merita!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna este prima data cand scriu, desi citesc acest forum de cateva luni. eu sunt o graviduta in 32 saptamani si sunt monitorizata de dr Caliopia Parfene, la recomandarea voastra a mamicilor de pe acest forum. am observat ca a mai crescut pretul pentru nastere a ajuns la 5500 lei. as vrea sa stiu daca cineva a dat spaga, sau vre-o atentie[:)] docorului cu care a nascut, sau anestezistului. stiu ca este un spital particular dar chiar nu se da nimic nici la consultatiile saptamanale? multumesc mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iris30
buna este prima data cand scriu, desi citesc acest forum de cateva luni. eu sunt o graviduta in 32 saptamani si sunt monitorizata de dr Caliopia Parfene, la recomandarea voastra a mamicilor de pe acest forum. am observat ca a mai crescut pretul pentru nastere a ajuns la 5500 lei. as vrea sa stiu daca cineva a dat spaga, sau vre-o atentie[:)] docorului cu care a nascut, sau anestezistului. stiu ca este un spital particular dar chiar nu se da nimic nici la consultatiile saptamanale? multumesc mult
Iris, bine ai venit![flo] Nu trebuie sa dai nimic nimanui...eventual un buchet de flori sau o cutie de bomboane odctoritei, dupa ce nasti...asta daca vrei neaparat sa-i multumesti si altfel. Dar nu e cazul, nici macar sa nu incerci sa dai cuiva bani...bafta si te asteptam in gasca! Sarcina usoara![pup] Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spaga la Medlife??? EXCLUS..io nu stiu cum va ganditi la asa ceva..ca mie nici nu mi-a trecut prin cap.. eu platesc cu chitanta tocmai ca sa evit asemenea lucruri..platesc deci nu mai trebuie nimik..nici la nastere nici la consultatie... daca vrei tu sa dci o bomboana o floare e altceva..dar nu este in nici un caz obligatoriu si nimeni nu asteapta nimik.. Mergi fara grija..ca toti se vor purta ff frumos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubu77, eu sunt la Dr. Predoi Silviu. Imi place cum se comporta cu pacientii, eu ma simt in siguranta, nu este distanta si raceala profesionala doctor-pacient, este o discutie mai degraba despre sarcina si indicatii pentru mai departe.

 

Iris, nici nu imi vine sa cred ca este atat de impregnata spaga in mintea noastra....ca daca nu dam ceva, indiferent unde mergem...nu ne baga in seama. Iti dai seama ce zici? Pai, draga mea, tocmai pentru ca e clinica/spital privat ar trebui sa intelegi ca medicul nu e platit de bugetul de stat, ca salariul lui este oarecum la un nivel mai mare si calitatea actului medical nu depinde de plic. Oricum, nu cred ca cineva din personalul de acolo primeste ceva. Serios. Bine, poate un buchet de flori la iesirea din maternitate, asa...de drag. Nicicum de obligatie.

 

[pup]

 

[gravi] 18+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silviu Predoi stiu ca este un doctor ff bun mai ales pe infertilitate..amniocenteza si pe fiv.. eu am fost cu o amica de-a mea la el..si mi-a placut si mie de el.. cred ca este destul de ocupat dar ma bucur ca ramane un doctor care stie sa comunice cu pacientii..e atent si uman..stiu ca el este si ceva director la spital acolo.. O sa fie bine..sarcina usoara iti doresc si fara nici un fel de probleme
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iris30
buna este prima data cand scriu, desi citesc acest forum de cateva luni. eu sunt o graviduta in 32 saptamani si sunt monitorizata de dr Caliopia Parfene, la recomandarea voastra a mamicilor de pe acest forum. am observat ca a mai crescut pretul pentru nastere a ajuns la 5500 lei. as vrea sa stiu daca cineva a dat spaga, sau vre-o atentie[:)] docorului cu care a nascut, sau anestezistului. stiu ca este un spital particular dar chiar nu se da nimic nici la consultatiile saptamanale? multumesc mult
Dupa ce am nascut m-am dus cu un buchet de flori si o cutie de bomboane la d-na dr Popa. Atat!!! Bun venit si sarcina usoara!! [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url], [gravi]4+ si mamica de poznas [bonjovi] [comoara][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138757&whichpage=1"]Bazar pentru Bogdan [/url] [comoara][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138684&whichpage=1"]Bazar pentru Sebi[/url] [comoara][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139579&whichpage=1"]Bazar pentru Mihaita[/url] [comoara][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140009&whichpage=1"]Bazar pentru Ema[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor mamicilor si viitoarelor mamici!

 

Caut si eu un medic ginecolog bun.....am fost o data la dr Marin Jan Andi de la Medlife Unirii si la prima vedere mi-a placut, mi-a explicat cu lux de amanunte tot ce voiam sa stiu, cu calm si rabdare.

A mai fost cineva la el? A nascut cu el? Cum se poarta cu pacientele?

 

Pupici!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...