Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Buna Nu-l cunosc pe acest medic si nici nu am auzit de el..eu merg mai mult la medlife grivita...dar probabil ca este nou la ei..Oricum cred ca este un medic bun ca nu cred ca il angajau altfel..daca ti-a placut de el si ai fost multumita mergi inainte.. Poate intra ceva medlaifista care a mai fost la dansul si iti da mai multe detalii.. e ok la medlife la unirii ca eu nu am fost niciodata acolo?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Multumesc de raspuns! Da, e OK la Medlife Unirii, cel putin cat am fost eu pe acolo mi-a placut. Cumnata mea mergea tot la Unirii cat a fost graviduta si a nascut cu Dincaref Luiza.....ea a fost multumita de dr....si le ECO si la nastere. Eu as fi vrut la Marin ptr ca am mai fost la el si mi-a placut dar nu am gasit pe net nici o parere despre el in leg cu nasterea....in plus m-am saturat sa tot schimb dr. ginecolog. Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nasteri usoare in continuare celor ce urmeaza sa nasca la Medlife. Sa stati linistite si senine caci o sa aveti amintiri foarte frumoase despre nastere. Eu inca ma gandesc cu nostalgie la zilele petrecute in maternitate cand am nascut-o pe Rebecutza. A fosr excelent, nici ca putea fi mai bine.[flo][flo][flo]

 

VOTATI REBECUTZA!

 

 

mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Eu va urmaresc de multa multa vreme..m-am informat de aici de spitale de medici etc..

EU am nascut de curand la Medlife cu Bican Florin si am fost ff multumita. Am mers la el la consultatii la Medlife Favorit..nu eram hotarata unde sa nasc..dar am ales sa nasc cu dansul la ei. M-a operat dimineatza..a venit in fiecare zi la mine .totul adecurs ff bine.

Este un doctor ff calm, cu mana usoara:))) si foarte atent cu pacientele..

 

Acum as vrea sa aleg un pediatru de la ei..Imi puteti face cateva recomandari? si ar trebui sa merg la o echo cu bebe la ei..

 

Nateri usoare celor care urmeaza si mergeti linistite ca la Medlife sunteti pe maini bune.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna

am fost la cateva consultatii pana acum si sunt un pic speriata.

doctorita s-a uitat numai pe analize, si mi-a facut monitorizarea inimii bebelusului. nu s-a uitat niciodata la col sau nu mi-a facut alta ecografie. sunt in 35 saptamani. doctorul de la alta clinica care m-a monitorizat pana acum se uita la col, macar prin ecografie de fiecare data.

se parte ca am tensiunea mare 13/9 si doctorita de la medlife e f ingrijorata. am inceput sa iau pastile pt reducerea tensiunii si mi-a dat si injectii pentru maturarea plamanilor lui bebe.

eu ma simt f bine, nu am absolut nimic. cem de 2 saptamani au inceput sa mi se umfle mainile si picioarele, dar cam atat.

mi se par cam multe medicamente pt cineva care nu simte ca are nimic. si mi-e cam frica.

doctorul care m-a monitorizat anterior mi-a zis ca nu am nimic , sa stau linistita. dar Dr. Parfene este ori mai atenta, ori mai panicoasa. este f draguta, dar sincer a bagat o spaima in mine... cred si eu ca nu mai dorm noaptea de frica.

va rog mult sa imi spuneti daca ati patit si voi asa ceva ( crestere tensiune, medicamente, injectii pt maturarea plamanilor )

oare nu pateste ceva bebe?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua gravidute si mamici

Nu am mai intrat de ceva vreme, pentru ca bebe ne-a facut o surpriza si a venit pe lume mai devreme. Acum avem o luna, si suntem fata mare. Am fost noi mai micuta la nastere si ne-a tinut la incubator si pe perfuzii putin, dar acum am crescut si suntem o alintata.

Eu am fost foarte multumita de personalul de la Medlife. S-au purtat excelent, si pot spune ca dupa cezariana m-am refacut foarte repede. Singurul "inconvenient" a fost ca in urma anesteziei, nu mi-am simtit picioarele cam 26 de ore, dar nu din vina nimanui, ci pt faptul ca fiecare organism reactioneaza diferit, si atunci cand mi se administrau calmante prin cateter, se foloseau aceleasi analgezice ca la anestezie si eu nu ma dezmorteam, asa ca pentru a putea pleca in salon am renuntat la calmante desi aveam dureri mari, dar vroiam neaparat sa plec in salon sa imi vad minunatia.

E minunat sa fii mamica!!! Sa iti tii iubirea in brate, sa o pupi....e cel mai frumos sentiment din lume.

Daca cineva are intrebari legate de nastere, va stau la dispozitie ( cand imi da voie bebe).

Ah, si am si eu o intrebare. Bebeii vostri au dormit bine dupa nastere? Ca printesa mea nu prea doarme....mananca bine, dar cel mai mult a dormit 3 ore. In rest, cam la 2 ore, 2 ore si jumatate se trezeste, si sta treaza destul de mult. Pediatra mi-a spus ca e un copil energic si ca e ok, dar eu nu mai apuc sa dorm....sunt zombi si ma intreb cand oare voi putea face nani si eu ca nu imi revin de oboseala:))) Orice info de la voi mamicile in legatura cu somnul bebelusilor mi-ar prinde bine.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Noyoid="red">, chiar ma intrebam ce ai facut, scrisesei cu ceva vreme in urma ca erai programata pe 7 septembrie la cezariana si apoi...nu ai mai scris nimic. M-as fi bucurat sa ai PM activat, ca nu vreau sa scriu off topic. As fi vrut sa te intreb cum s-a comportat doctorul tau pe perioada sarcinii, cat de des te-a chemat la consultatii si cum a fost la cezariana. Si eu sunt pacienta dansului de ceva vreme, dar abia acum am ramas gravida, sunt abia in 7 saptamani.

Sa-ti traiasca fetita, sa te bucuri de fiecare moment alaturi de ea si sa fiti sanatoase si fericite amandoua.[flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noyo5879
Buna ziua gravidute si mamiciNu am mai intrat de ceva vreme, pentru ca bebe ne-a facut o surpriza si a venit pe lume mai devreme. Acum avem o luna, si suntem fata mare. Am fost noi mai micuta la nastere si ne-a tinut la incubator si pe perfuzii putin, dar acum am crescut si suntem o alintata.Eu am fost foarte multumita de personalul de la Medlife. S-au purtat excelent, si pot spune ca dupa cezariana m-am refacut foarte repede. Singurul "inconvenient" a fost ca in urma anesteziei, nu mi-am simtit picioarele cam 26 de ore, dar nu din vina nimanui, ci pt faptul ca fiecare organism reactioneaza diferit, si atunci cand mi se administrau calmante prin cateter, se foloseau aceleasi analgezice ca la anestezie si eu nu ma dezmorteam, asa ca pentru a putea pleca in salon am renuntat la calmante desi aveam dureri mari, dar vroiam neaparat sa plec in salon sa imi vad minunatia.E minunat sa fii mamica!!! Sa iti tii iubirea in brate, sa o pupi....e cel mai frumos sentiment din lume. Daca cineva are intrebari legate de nastere, va stau la dispozitie ( cand imi da voie bebe).Ah, si am si eu o intrebare. Bebeii vostri au dormit bine dupa nastere? Ca printesa mea nu prea doarme....mananca bine, dar cel mai mult a dormit 3 ore. In rest, cam la 2 ore, 2 ore si jumatate se trezeste, si sta treaza destul de mult. Pediatra mi-a spus ca e un copil energic si ca e ok, dar eu nu mai apuc sa dorm....sunt zombi si ma intreb cand oare voi putea face nani si eu ca nu imi revin de oboseala:))) Orice info de la voi mamicile in legatura cu somnul bebelusilor mi-ar prinde bine.Pupici
align="right" id="quote2">buna si sa va traiasca.te rog sa imi dai mai multe relatii legate de pret. ai spus ca ati stat un pic la incubator si pe perfuzii. si ca ti s-au administrat calmante...nu prea inteleg din prezentarea medlife ce inseamna analgezice in val de 100 lei/zi. adica o prefuzie..., doua, un calmant?poti te rog sa deteliezi costurile suplimentare pe care a trebuit sa le platesti, cate zile ai stat in spital...mentionez ca sunt insarcinata in 35 saptamani si am niste emotii...multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noyo5879
Buna ziua gravidute si mamiciNu am mai intrat de ceva vreme, pentru ca bebe ne-a facut o surpriza si a venit pe lume mai devreme. Acum avem o luna, si suntem fata mare. Am fost noi mai micuta la nastere si ne-a tinut la incubator si pe perfuzii putin, dar acum am crescut si suntem o alintata.Eu am fost foarte multumita de personalul de la Medlife. S-au purtat excelent, si pot spune ca dupa cezariana m-am refacut foarte repede. Singurul "inconvenient" a fost ca in urma anesteziei, nu mi-am simtit picioarele cam 26 de ore, dar nu din vina nimanui, ci pt faptul ca fiecare organism reactioneaza diferit, si atunci cand mi se administrau calmante prin cateter, se foloseau aceleasi analgezice ca la anestezie si eu nu ma dezmorteam, asa ca pentru a putea pleca in salon am renuntat la calmante desi aveam dureri mari, dar vroiam neaparat sa plec in salon sa imi vad minunatia.E minunat sa fii mamica!!! Sa iti tii iubirea in brate, sa o pupi....e cel mai frumos sentiment din lume. Daca cineva are intrebari legate de nastere, va stau la dispozitie ( cand imi da voie bebe).Ah, si am si eu o intrebare. Bebeii vostri au dormit bine dupa nastere? Ca printesa mea nu prea doarme....mananca bine, dar cel mai mult a dormit 3 ore. In rest, cam la 2 ore, 2 ore si jumatate se trezeste, si sta treaza destul de mult. Pediatra mi-a spus ca e un copil energic si ca e ok, dar eu nu mai apuc sa dorm....sunt zombi si ma intreb cand oare voi putea face nani si eu ca nu imi revin de oboseala:))) Orice info de la voi mamicile in legatura cu somnul bebelusilor mi-ar prinde bine.Pupici
align="right" id="quote2">Buna Noyo,Si eu vroiam sa te intreb tot de Dr. Radulescu-Botica, cum a fost, ca ai nascut mai devreme decat era programat...te-ai dus la Medlife si l-au chemat cei de acolo? A venit repede, cum a fost la cezariana, dupa? Sa-ti creasca mare, sanatoasa si frumoasa micuta si sa te bucuri de ea!http://lt2m.lilypie.com/HTjVp3.png“Zambeste, atunci cand doare cel mai mult.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...