Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Da uite..io merg la ei demult dar am fost numai prin grivita...

E cea mai apropiata locatie a medlife-ului de mine..acolo mi-am urmarit sarcinile..am nascut..de pe la Favorit mai stiu cativa..

oricum tre sa fie buna si ea..si daca tu esti multumita..asta conteaza cel mai mult.

 

nastere usoara si numai bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna

pai nu prea trebuie sa iei nimik cu tine.Cei de la Medlife iti pun la dispozitie si camasa de noapte si periuta si pasta si chiloti de unica folosinta..

Sa iei un deodorant si ceva de prinsa parul daca ai parul lung..In rest io nu am folosit nimik din bagaj..au acolo prosoape, halate, haine bebe..tot.

Eu am anscut cu Mirela Popa si a fost superrr bine.Nu am ce sa ii reprosez..

 

nastere usoara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iubu77
Bunapai nu prea trebuie sa iei nimik cu tine.Cei de la Medlife iti pun la dispozitie si camasa de noapte si periuta si pasta si chiloti de unica folosinta..Sa iei un deodorant si ceva de prinsa parul daca ai parul lung..In rest io nu am folosit nimik din bagaj..au acolo prosoape, halate, haine bebe..tot.Eu am anscut cu Mirela Popa si a fost superrr bine.Nu am ce sa ii reprosez..nastere usoara
align="right" id="quote2">Multumesc mult pentru raspuns si pentru incurajare[flo]Sper ca totul sa fie bine si la mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Iubu,

Eu "va citesc". nu am disparut, dar sunt in "umbra":)))

Ce iti mai face bebelina? A mea creste si este o alintata, nu mai doarme noaptea iar, vrea numai in brate sa o plimbi,lucuri normale:)))A luat in greutate frumos primele 2 luni si acum nu mai ia:(....i-am schimabt lapticu sa vedem daca e vreo schimbare.Ai avut aceasi problema sau ai auzit mamici sa se "planga" de chestia asta?

Te pup si multa sanatate si lui bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Noyo..

Sa stii ca se mai intampla..A mea luase bine pana pe la 9 luni..apoi jale ..in 3 luni doar 300grame..nu i-am schimbat laptele ca io-s fun humana...si nu vreau nan..si nici milumil.. si il bea oricum..nu prea papa legume si fructe..

Io zic sa nu te impacientezi.au perioade si perioade..daca persista totusi mergi la medic..

Io am dus-o pe micuta la doamna marcu mai demult ca e prea slaba..mi se parea ca are hernie ombilicala..etc.

Mi-a zis sa las copilul in pace ca e foarte bine..asa ca daca ai dubii cel mai bine mergi la doctor.Insa cred ca fiecare mamica s-a confruntat la un moment dat cu nemancatul copilului..

A mea acum doarme cam toata noaptea..am muta-o in camera cu frasu si e foarte bine.

 

Pup..si asteptam noi aspirante la ansterea la Medlife.. A fost cineva cazata in rezervele de lux?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la fete.

Si eu urmeaza sa nasc la Medlife, stiu ca s-a mai discutat asta pe aici....vreau sa intreb daca e nevoie sa imi iau papuci si camasa de noapte, tampoane, chestii din astea....daca e necesar sa imi fac 'bagajul' de spital.

Stiu ca ei iti dau mai toate lucrurile, dar ma gandesc ca papucii mei de acasa sunt mai confortabili decat cei de unica folosinta, fara talpa, fara nimic. Ce fel de papuci dau? Iar camasile de noapte e ok sa le folosesc pe ale lor? Nu ca as avea vreo camasa pe acasa, dar pot cumpara pt ocazia asta!

Si referitor la tampoane, am citit pe la odisee ca fetele care nasc in spitale de stat isi confectioneaza tampoane din vata si tifon. Mie mi se pare horror, de vreme ce s-au inventat tampoanele cumparate. Ca cica nu le lasa asistentele....ma rog. Sa inteleg ca la Medlife ni se pun la dispozitie si tampoane pe lauze?

Multumesc frumos.

[flo]

 

[gravi] 32+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult pt raspuns Iubu. Am fost la pediatru si mi-a zis ca e ok, ca e in grafic ca si greutate, si ca a luat prea mult in primele 2 luni si nu am de ce imi face griji. Cred ca daca ar dormi si ea mai bine ar creste mai frumos...sa speram ca o sa isi revina cu somnul.

Blue Flower, nu trebuie sa iti iei nimic de acasa. Nu te lasa cu papucii tai ( chiar si vizitatorilor li se da papuci peste incaltaminte din motive de steriliate). Iti dau ei si camasile in care sa dormi, deci nu te impacienta, nu ai nevoie de nimic nici pentru tine nici pentru bebe, cu exceptia zilei in care te externeaza si ai nevoie de hainute pentru voi doi:)

Iti da tampoane sterile, nu ca cele pe care le cumperi, dar nu o sa ai probleme cu ele, sunt comfy:))Chilotii tot ele ti le dau, sunt de unica folsinta, asa ca nu iti face bagajel ca il faci degeaba.

Nastere usoara!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...