Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Buna... am DPN pe 12 martie si o sa nasc cu Dr. Popa Mirela...

Am fost azi sa vad rezervele si am avut parte de o prezentare mai mult decat amanuntita a tot ceea ce se intampla de cand ajungi la camera de garda si pana iesi din spital...si se vede ca oamenii astia chiar isi dau interesul...

si va pot spune ca rezervele de la pachetele silver, Diamont arata fenomenal; cele de la Silver sunt obisnuite, dar confortabile...adica ma asteptam la ceva mai inghesuit, dar e sunt chiar ok...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetele! Sunt si eu o burtica de 20 saptamani si m-ar tenta si pe mine ideea sa nasc la Medlife. Cred ca as alege pachetul Silver insa am inteles ca se mai fac niste analize copilului cand se naste care nu sunt incluse in pachet. Nici recoltarea de celule stem nu este inclusa.

Tsianina, te intreb pe tine pentru ca ai fost recent la ei, ai idee cam cat ar costa acestea in afara pachetului? Cred ca luna viitoare o sa merg sa le fac si eu o vizita si sa incerc sa obtin cat mai multe detalii cu privire la costuri.[flo]

 

http://www.editiaspeciala.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Am vazut si eu rezervele alea faine de la ei..am fost in vizita la o prietena care a nascut acolo acum si da arata senzational..insa si cele din pachetul mai ieftin io zic ca sunt mai mult decat confortabile..dar pt cine isi permite si vrea lux ...

Pt celule stem sa te uiti la ei pe site la www.memorialhospital.ro ca au acolo preturi pt orice interventie si tre sa aiba si pt recoltare de celule stem..io acolo m-am uitat inainte de nastere si mi-am facut socoteala cam cat o sa ma coste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iubu77
Buna andreeaMultumesc de urari..eu sunt deja mamica a doi copii minunati..un baietel nascut acum 3 ani cu Mirela Popa si o fetita acum un an la Medlife tot cu Mirela...Cochetez cu ideea de un al treilea..:)))insa asta daca va fi se va putea abia peste 2-3 ani..pt ca am deja 2 cezariene in 3 ani..insa mai vedem..Eu auzisem de Liana Ples de la ei..parca am si fost o data la ea..m-a trimis dr Popa la un echo parca in Unirii..si am crezut ca cei care au consultatii la ei sunt medicii lor si numai cei care opereaza doar nasteri sunt colaboratori..gen filipescu sau Constantinescu..Oricum o sa fii super multumita io una nu am avut nimik de reprosat..si a fost mare diferenta intre prima nastere si cea de-a doua la ei..Acuma e adevarat ca sunt niste costuri..dar am dat atatia bani in viata mea pe tot felul de prostii sau vacante incat am zis ca merita sa dau si pt mine si confortul meu la nastere..Io tot caut un stomatolog la ei..dar nu am primit feedback de la forumiste..O zi buna si nastere usoara la toata lumea!!
align="right" id="quote2">Sa-ti traiasca copilasii si de ce nu, asteptam cu nerabadare sa-i spunem bun venit si celui de-al treilea. :)In ceea ce priveste medic stomatolog la medlife iti pot recomanda pe Baba Raluca, care este EXTRAORDINARA! Nu exagerez absolut deloc, este de o bunatate si o rabadare iesita din comun. Lucreaza mai mult cu cei mici, insa am fost si eu la ea, asa ca am decis ca dupa nastere sa imi rezolv problemele dentare acolo. Incearca macar o data sa vezi cum e si vorbim dupa. Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui melaniam
In lista de preturi scrie "prelevare sange fetal" - 300 Ron. E acelasi lucru oare? Ca nu scrie nimic de celule stem....
align="right" id="quote2">Cred ca despre asta este vorba...uite, eu ma voi duce cu sotul meu la medlife grivitei sa vad cum arata si camerele si sa ma decid si ce pachet aleg... mai ales ca primul pachet ma costa 9800 ron si al doilea 11000 ron (dar asta pentru ca nasc cu medic colaborator). Voi intreba de celule stem sa vedem cat costa separat si o sa mai intreb ce alte analize pentru copil trebuie facute dupa nastere si care nu sunt incluse in pret. promit ca revin cu un raspuns legat de preturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc andreea pt urari.

.hmm nu stiu ce sa fac..e frumos cu copii multi dar si complicat..mai ales ca io i-am facut unul dupa altul..scumpi era prea mic cand a venit printesa..nu a inteles exact de ce ea sta mai mult in brate..etc..trebuia sa ma ocup full time de amandoi..amandoi se sculau noaptea..1 an nu mi-a fost prea usor..simt ca am nevoie de o pauza acum..sa revin la servici..sa am un pic de timp si pt mine si sot..si poate peste cativa ani va fi altfel..dar din pacate atunci poate voi fi prea batrana pentru inca un bebe..deocamdata e frumos asa..

Io am nevoie de un detartraj la ei..si tot caut..o sa incerc la aceasta doctorita..este in grivita? ca aici imi este mai aproape..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu am nascut la Medlife cu dr Popa Mirela pe 02.06.2009, ceza. Vreau sa va spun ca am fost mai mult decat multumita de conditiile de acolo spitalizare, tratament eu si bb, dr, asistente, absolut tot. Partea nasoala e cu banii. Cand am nascut eu nu erau pachetele astea, de fapt at era ceva de genul silver o nastere. La iesirea din spital factura a fost de 7500 lei, inclusiv celule stem, pe at costau doar 250 lei, acum sunt 300.

Daca alegeti pacchetul silver asteptat-va la ibca vreo 1500 lei pe factura in plus, asta in cazul in care nu sunt complicatii, pt celelalte pachete nu ma pot pronunta, insa nu cred ca si la iesire pretul va fi acelasi.

 

Daca va permiteti va recomand din tot sufletul Medlife

 

Eu ma pregatesc pt bb 2 si acu sunt in cautare de spital Medlife mi se pare totusi prea scump. si in fiecare an preturile cresc, de fapt de 2 ori pe an, eu am prins 2 scumpiri in 9 luni de sarcina.

 

http://photobucket.com/bryannagabriela_photo

http://s761.photobucket.com/albums/xx253/Ssabrya/La%20mare/

 

http://s761.photobucket.com/albums/xx253/Ssabrya/Nasterea%20Bryannei/La%20mine%20aks/6%20luni/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iubu77
Multumesc andreea pt urari..hmm nu stiu ce sa fac..e frumos cu copii multi dar si complicat..mai ales ca io i-am facut unul dupa altul..scumpi era prea mic cand a venit printesa..nu a inteles exact de ce ea sta mai mult in brate..etc..trebuia sa ma ocup full time de amandoi..amandoi se sculau noaptea..1 an nu mi-a fost prea usor..simt ca am nevoie de o pauza acum..sa revin la servici..sa am un pic de timp si pt mine si sot..si poate peste cativa ani va fi altfel..dar din pacate atunci poate voi fi prea batrana pentru inca un bebe..deocamdata e frumos asa..Io am nevoie de un detartraj la ei..si tot caut..o sa incerc la aceasta doctorita..este in grivita? ca aici imi este mai aproape..
align="right" id="quote2">Indiferent ce decizie vei lua legata de al treilea copil, esti o mamica implinita si asta este tot ce conteaza. Sper sa fiu si eu o mama buna pentru baietelul meu care urmeaza sa vina pe lume, insa cateodata ma apuca o frica exagerata, legata de faptul ca poate nu o sa fiu in stare sa-l cresc asa cum trebuie... banuiesc ca nu sunt singura care se gandeste la ce o sa se intample in viitor.Doamna doctor Baba Raluca este la Grivitei, asa ca poti face o programare. Sper sa fii multumita.te pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...