Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Andreea o sa fii o mama buna..o sa vezi..asa gandeam si eu..acuma nimeni nu-i perfect..dar sper ca astia mici ma considera o mama buna..si incet incet fiecare invata.

O sa vezi ce sentimente te vor incerca cand o sa tii in brate prima data bebele..si cum el va deveni centrul universului tau..

Mie mi-au placut intotdeauna copii dar sentimentele pe care le am acum depasesc orice asteptari..pana sa ii am pe ei ma gandeam mai mult la cariera.. la etc..acum insa astea au trecut pe locul 2 si ei sunt micile mele minuni.

O sarcina usoara in continuare..si sper sa ajung la stomatolog..pe gerul asta nu vreau sa mai ies din casa..:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut!

 

Eu am nascut la Medlife pe 12 ianuarie anul acesta cu un medic colaborator, pachet Silver. Ce-i drept, factura finala a fost mai mare, insa m-au intrebat de fiecare data daca vreau sa fac cutare test sau cutare analiza pentru bebe, asa ca ma asteptam sa apara in plus (imi si spuneau exact cat costa). Singura nedumerire cu care am ramas este o suma de 500 RON etichetata "Diverse". Insa a platit sotul ca eu eram inca in salon si chiar nu mai avea rost sa mai intrebam, aveam lucruri mai importante de facut :).

 

In rest, totul impecabil, personalul excelent atat tehnic cat si pe partea de sustinere morala, noaptea de la terapie intensiva a fost jos palaria, mai ca nu veneau sa iti faca masaj!!!

 

Clar a doua nastere va fi tot la ei (doar sa nu explodeze si mai mult preturile [:D])

 

Ratusca mami de Andrei Ioan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iubu77
Andreea o sa fii o mama buna..o sa vezi..asa gandeam si eu..acuma nimeni nu-i perfect..dar sper ca astia mici ma considera o mama buna..si incet incet fiecare invata.O sa vezi ce sentimente te vor incerca cand o sa tii in brate prima data bebele..si cum el va deveni centrul universului tau..Mie mi-au placut intotdeauna copii dar sentimentele pe care le am acum depasesc orice asteptari..pana sa ii am pe ei ma gandeam mai mult la cariera.. la etc..acum insa astea au trecut pe locul 2 si ei sunt micile mele minuni.O sarcina usoara in continuare..si sper sa ajung la stomatolog..pe gerul asta nu vreau sa mai ies din casa..:)))
align="right" id="quote2">Multumesc mult pentru cuvintele de incurajare...chiar am nevoie.Eu in timpul asta cat n-am mai intrat pe forum am fost din nou internata la Medlife, din cauza unor contractii afurisite. M-au tinut pe perfuzii, mi-au masurat contractiile, i-au ascultat inima lui bebe, mi-au facut si o ecografie... ce sa spun, fac orice este necesar pentru a-l mai tine in burtica pe ingerasul asta. Apropo de factura, am platit la final 1276 ron (am stat 2 nopti). Sa detaliem factura: 590 ron cazare, analize clinice:513 ron, diverse:183 ron. Habar n-am ce inseamna "diverse", insa recunosc ca nici nu am intrebat, pentru ca nu am platit eu. Concluzia mea este ca la nastere factura va mai mare cu cel putin 1000-1500 ron... mai ales ca vom alege toate mamicile analize suplimentare pt bebe.Apropo, recoltarea de celule stem este intr-adevar 300 ron...asta daca nu se mareste. ;)Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu urmeaza sa nasc saptamana viitoare la MedLife, asa ca va voi aduce vesti proaspete si despre preturi si despre toate conditiile.

Nu mi-e teama, dupa toate cuvintele frumoase spuse aici despre spital, am vazut si cu ochii mei cum e acolo, si in spital si in clinica, ca doar mi-am facut toate ecografiile si toate controalele de la 6 sapt acolo....

De abia astept sa se faca sapt viitoare!

 

 

 

[gravi] 38+ [baietel]

ceza pe 02.02.2010

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...