Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui happyjoy
Mamici, stiti cumva ceva de dr. Mitroi Gabriel? E ok? Ce doctori recomandati de la medlife? Multumesc!
Bine ai venit![flo] Dr. Mitroi e un medic f. bun, dar si un om extraordinar! Si daca mergi la el, transmite-i salutarile forumistelor![:D] Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui happyjoy
Vali multumesc pentru raspuns... Si mie mi-a facut o impresie buna dar nu stiam cum e mai departe in monitorizare si la nastere. Daca imi mai poti da cateva detalii ar fi super!!! Multumesc [pup]
Eu nu am nascut cu el, dar a fost de garda cat am fost spitalizata dupa nastere, am stat de vorba chiar despre acest topic, am glumit, a fost de treaba. Multe fete mi-au spus ca a fost ok si la nastere, si pe parcursul sarcinii.Tu in ce luna esti? Sarcina usoara![flo] Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor sunt si eu graviduta in 18 sapt sine gandim sa nastem la medlife imi spuneti si mie mai multe detalii de costuri recente?????? si mai multe daca se poatece include in acel pret eu am auzit ca ar fi undeva la 6200ron voi ce imi spuneti asa e?????????? va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Maria83, Eu o sa nasc tot la Medlife si in ceea ce priveste costurile se pot ridica pana la 8000-8500 ron, in functie de ce anume se face. Eu am sunat la ei si uite ce info am: Pat camera dubla 290/zi, nastere 495, daca nasti prin cezariana petreci o noapte la reanimare si costa 580/zi, testele screaning 520,si plus daca mai e nevoie de ceva tratamente pentru tine si bebe. Cel mi bine ar fi sa ai pregatiti mai multi banuti, ca nu se stie niciodata...si mai bine sa fii pregatita decat luata prin surprindere. Eu te sfatuiesc sa citesti ce au scris mamicile pe forum, sunt info si despre costurile in cazul in care bebe are nevoie sa fie tinut la incubator ( Doamne Fereste), dar parerea mea este ca trebuie sa stii de la inceput tot, ca sa stii ce decizi. Alinutza este cea mai proaspata mamicuta, dar nu cred ca si-a revenit inca ca sa intre pe forum, sa ne impartaseasca impresiile ei. Ea ar fi cea care ti-ar putea da detalii de ultima ora si despre costuri. Sper sa iti fie de folos informatiile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult noyo o sa mai intru sa vad ce mai spun si restul de fete da asta ma ingrijoreaza si pe mine mai mult in legatura cu nasterea prematura mai ales ca eu am o problema si e cam conmplicat am uterul didelf si de acum e riscanta sarcina mea de asta mi-e cam frica dar ne rugam la Dumnezeu sa reusim sa ajungem cat mai aproape de termen sa se nasca bebe sanatos va pup si nastere usoara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! mai am f putin si nasc.... mai exact saptamana viitoare, pe 25. abia astept sa imi tin in brate gogosica :) voiam sa va intreb pe voi, poate stiti: tati are voie in sala de operatie, sa asiste cand iese bebe? cineva mi-a spus ca nu, dar eu am vazut atatea filmulete in care tatii asista la operatie, stand langa mamica, si speram ca se poate si la medlife la fel. eu oricum o sa intreb vineri, la ultima vizita, dar ma gandeam ca poate ma lamuriti voi, din experienta voastra. multumesc si multa sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Geanina_80
buna fetelor! mai am f putin si nasc.... mai exact saptamana viitoare, pe 25. abia astept sa imi tin in brate gogosica :) voiam sa va intreb pe voi, poate stiti: tati are voie in sala de operatie, sa asiste cand iese bebe? cineva mi-a spus ca nu, dar eu am vazut atatea filmulete in care tatii asista la operatie, stand langa mamica, si speram ca se poate si la medlife la fel. eu oricum o sa intreb vineri, la ultima vizita, dar ma gandeam ca poate ma lamuriti voi, din experienta voastra. multumesc si multa sanatate tuturor!
Geanina, ce tatic curajos ai acolo!![pk] Eu am nascut de 2 ori la Medlife dar la nici una din nasteri nu am vrut sa il iau pe tati cu mine. La primul bebe parca l-a intrebat Mirela Popa pe sotul meu daca vrea sa il "echipeze" pt intrat in sala. Sotul unei prietene a stat undeva dupa un geam cand a nascut ea si a vazut tot (cred ca mai mult decat si-ar fi dorit[alcool]). Nastere usoara si un bebe sanatos si norocos sa ai! Vali, ma bucur sa "aud" vesti despre tine. Printesa ta e minunata (am bagat si eu un ochi la poze). Golanu' de fii'miu m-a intrebat cand i-am aratat-o "Uxi, mami?" ("Uxi" sau "Abi" este sora'sa - asa poate el sa zica)[:)] Poate trece criza asta mai repede si mai faci un bebe pentru Printesa, sa creasca impreuna. La mine e circ mare acum... Mihaita alearga prin casa si Ruxi il urmareste cu premergatorul... si cand ajunge intr-un loc mai stramt incepe sa urle [bang] Va pup, sa aveti o vara frumoasa... adica ce a mai ramas din ea! [pup] Flori mamica de Mihai Lucian (11.11.2007) si de Ruxandra Gabriela (13.11.2008) http://lb2f.lilypie.com/NuIBp3.png http://lb1f.lilypie.com/2ntpp3.png http://www.flickr.com/photos/22768617@N06/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...